Rower crossowy do 4000zł

5
maj 23.
Witam serdecznie. W wyniku z zaistniałą sytuacją postanowiłem kupić sobie rower crossowy. Posiadałem 12 letniego arkusa MTB, który został w Niemczech i nie mam go na chwilę obecną jak ściągnąć.

Mój cel to głównie dłuższe trasy. Planuję nawet trasę kilkudniową z Poznania do Lublina. Ogólnie jeżdżę60% chodnik/asfalt, 40% lasy czy inne wyboje. Mierzę 176cm i ważę 78kg.

Myślałem już nad rowerami:

Cube Cross Pro 2019
cube.eu/en/…19/

Unibike Zethos GTS 2020
unibike.pl/zet…tml

Może macie jakieś swoje sprawdzone modele, które sprawdziłyby się w tych warunkach i dlaczego akurat byście je polecili?

Pozdrawiam!
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
5 Komentarzy
Oba podobne osprzętowo, Zethos ma trochę lepsze piasty, reszta podobny poziom.
Jeśli będziesz jeździł po lasach i wybojach to ja brałbym CUBE ze względu na amortyzator RockShox Paragon i ramę.
Edytowane przez: "RalphDemolka" maj 24.
Jak wyżej oba rowery podobna specyfikacja,
Oba się nadadzą do leśnych ścieżek itp.
Postawił bym na cube za jakość wykonania ramy.
Dziękuję za opinie. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy ktoś jeździł crossami w dłuższe trasy? Chodzi mi o to jak one się sprawują, czy w ogóle można myśleć o dłuższych wyprawach na nich rzędu 200km/dzień. Myślałem również nad gravelami ale wydają się niezbyt dobrze działać na większych wybojach dlatego wybór padł na crossy.
Kuna_Lesna24/05/2020 17:08

Dziękuję za opinie. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy ktoś jeździł cros …Dziękuję za opinie. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy ktoś jeździł crossami w dłuższe trasy? Chodzi mi o to jak one się sprawują, czy w ogóle można myśleć o dłuższych wyprawach na nich rzędu 200km/dzień. Myślałem również nad gravelami ale wydają się niezbyt dobrze działać na większych wybojach dlatego wybór padł na crossy.


Ja takich tras nie robiłem, jeszcze mi daleko do takiej formy ale myślę że jak najbardziej. Pytanie po jakim terenie chcesz jeździć. Mam crossa i na dłuższą przejażdżkę po lesie bym go nie wziął. Jednak opony robią różnice na takim terenie i dobra amortyzacja, ale przejażdżka po utwardzonej nawierzchni na takim dystansie jak najbardziej. Chyba, że masz sprawdzone trasy leśne gdzie nie wystaje milion korzeni to da sobie radę.
Edytowane przez: "RalphDemolka" maj 24.
No własnie w przypadku długich tras bym jeździł głównie asfalt. Leśne ścieżki itd. to głównie na krótsze dystanse.
Idę jutro obcykać ten rower i zobaczę czy w ogóle moje wcześniejsze wrażenia z MTB nie sprawią, że cross się okaże zbyt nienaturalny i niewygodny dla mnie. Dzięki za pomoc
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst