Router WiFi, jaki wybrać?

4
wrz 7. 2020
Cześć,

mam pytanie do znawców tematu, a wiem że jest tu was całkiem sporo: lepiej zainwestować w starszy router WiFi 5 czy tani WiFi 6?

Router do domu na wsi, sąsiedzi daleko, raczej nie mają WiFi, więc brak zakłóceń. Internet LTE z T-Mobile na antenie zewnętrznej (pakiet bez ograniczeń GB, ale z dławikiem 20mbps). Dom drewniany, parterowy - ze względu na słaby zasięg telefoniczny zależy mi na tym żeby zasięg WiFi był też na podwórku. W domu pare gratów smart home na HomeKit, 2 telefony, 2 tablety czasem komputer, tv chce połączyć na sztywno kablem. Rozważam zakup TP Link AX10 lub Huawei Q2 Pro, ale jestem otwarty na inne propozycje, dzięki za pomoc!
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
4 Komentarze
Huawei Q2 Pro mogę Ci sprzedać 3-pak, urządzenie kozackie, niestety nie do zastosowań które ja potrzebuję. Brak możliwości ustawienia własnych DNS'ów .

Kupiłbym coś znanej marki. WIFI 6 jeszcze oficjalnie nie wyszło, więc urządzenia na rynku implementują tylko draft standardu. Co prawda standard ma na dniach się ukazać.
Edytowane przez: "Exsilium" wrz 8.
Przecież z każdym nowym standardem WIFI jest tak samo, że sprzedają jako draft. A przy jego prędkości Internetu to nie wiem po co mu ax. Nawet uwzględniając straty to i tak będzie miał aż nadto zapasu przy solidnej N-ce zwłaszcza, że wspomniał, iż mieszka na odludziu to kanały ma tylko dla siebie.
Edytowane przez: "asimply" wrz 8.
Exsilium08/09/2020 12:31

Huawei Q2 Pro mogę Ci sprzedać 3-pak, urządzenie kozackie, niestety nie do …Huawei Q2 Pro mogę Ci sprzedać 3-pak, urządzenie kozackie, niestety nie do zastosowań które ja potrzebuję. Brak możliwości ustawienia własnych DNS'ów .Kupiłbym coś znanej marki. WIFI 6 jeszcze oficjalnie nie wyszło, więc urządzenia na rynku implementują tylko draft standardu. Co prawda standard ma na dniach się ukazać.


ile za to cudo?
asimply08/09/2020 12:45

Przecież z każdym nowym standardem WIFI jest tak samo, że sprzedają jako dr …Przecież z każdym nowym standardem WIFI jest tak samo, że sprzedają jako draft. A przy jego prędkości Internetu to nie wiem po co mu ax. Nawet uwzględniając straty to i tak będzie miał aż nadto zapasu przy solidnej N-ce zwłaszcza, że wspomniał, iż mieszka na odludziu to kanały ma tylko dla siebie.


dziękuję za odpowiedź! zastanawiam się jeszcze nad Netgear Nighthawk X4S D7800, pytanie co będzie miało lepszy zasięg? z prędkościami internetu raczej nie poszaleję, ale w ramach sieci dobrze by było mieć szybkie połączenie między urządzeniami...
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst