Router SIM Fritz

4
lip 16. 2020
Witam, czy warto zakupić ten router na kartę SIM??

allegro.pl/ofe…748

Szukam rozwiązania do dużego domu (300m2) aby podkręcić zasięg internetu.
Na dzień dzisiejszy mam router z sieci TM i jeden reapeter- niestety efekt nie jest zadowalający.
Kupno drugiego reapetera podobno może znacznie osłabić jakość sygnału.
Proszę o radę.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
4 Komentarze
Proponuję iść w kierunku mesh np od ubiqity. Może na początku zapłacisz więcej, ale masz spokój na lata
Sama wymiana routera, raczej jakoś zdecydowanie zasięgu nie poprawi. Tym bardziej, że FritzBoxy nie słyną z wyjątkowej mocy sygnału. Co prawda tego konkretnego Fritza nie miałem okazji używać, podobnie jak routera którego Ty używasz, a którego modelu nawet nie podałeś, więc to troszkę takie wróżenie z fusów, ale jeśli nawet byłaby jakaś tam poprawa, to nie sadzę, by była ona na tyle duża, by cię zadowalała.
Raczej postawiłbym na inne, bardziej optymalne rozmieszczenie routera głównego i repeatera. ewentualnie tak jak piszesz dołożyć kolejny repeater, ale rozmieścić to tak, by każdy z nich "przedłużał" sygnał routera głównego, nie zaś jeden repeater łączył się z drugim, bo wtedy już straty mogą być faktycznie duże.
azaber16/07/2020 12:31

Sama wymiana routera, raczej jakoś zdecydowanie zasięgu nie poprawi. Tym b …Sama wymiana routera, raczej jakoś zdecydowanie zasięgu nie poprawi. Tym bardziej, że FritzBoxy nie słyną z wyjątkowej mocy sygnału. Co prawda tego konkretnego Fritza nie miałem okazji używać, podobnie jak routera którego Ty używasz, a którego modelu nawet nie podałeś, więc to troszkę takie wróżenie z fusów, ale jeśli nawet byłaby jakaś tam poprawa, to nie sadzę, by była ona na tyle duża, by cię zadowalała.Raczej postawiłbym na inne, bardziej optymalne rozmieszczenie routera głównego i repeatera. ewentualnie tak jak piszesz dołożyć kolejny repeater, ale rozmieścić to tak, by każdy z nich "przedłużał" sygnał routera głównego, nie zaś jeden repeater łączył się z drugim, bo wtedy już straty mogą być faktycznie duże.


Router posiadam z sieci tmobile - Huawei.
Musi stać na strychu (budynek piętrowy) gdyż tam mam centralkę od monitoringu.
Niestety mam wrażenie ze pokonanie grubości stropu przez sygnał to jest mega wyzwanie bo na parterze sygnał praktycznie nie dochodzi. Zamontowałem reapeter na pietrze ale tylko lekka poprawa
BigMike7116/07/2020 13:27

Router posiadam z sieci tmobile - Huawei. Musi stać na strychu (budynek …Router posiadam z sieci tmobile - Huawei. Musi stać na strychu (budynek piętrowy) gdyż tam mam centralkę od monitoringu. Niestety mam wrażenie ze pokonanie grubości stropu przez sygnał to jest mega wyzwanie bo na parterze sygnał praktycznie nie dochodzi. Zamontowałem reapeter na pietrze ale tylko lekka poprawa


Zdecydowanie powinieneś ustawić router w centralnej części domu, najlepiej na piętrze. Do centralki internet pociągnąć skrętką, albo użyć do tego celu jakiegoś adaptera PowerLine.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst