Rossmann Go - zakupy stacjonarne bez podchodzenia do kasy

gru 4. 2020
Dzisiaj przetestowałem Rossmann Go. Wszedłem do sklepu, zeskanowałem żel pod prysznic, zapłaciłem w telefonie i wyszedłem ze sklepu bez podchodzenia do kasy. Całkowicie likwiduje to jakiekolwiek kolejki ale zastanawia mnie skąd obsługa ma wiedzieć, że nie jestem złodziejem? Jak to sprawdzają?
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie
Skomentuj

13 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Jeszcze nie próbowałam ale chyba bym się czuła jak złodziej xD bałabym się że ktoś pomyśli że nim jestem :/ ale ogólnie myślę że to jest super i z czasem wejdzie to w życie na codzien.
 2. Avatar
  Tomek20110/12/2020 22:34

  Nie da się kupić reklamówki poprzez aplikację. Mimo chęci dbania o plan … Nie da się kupić reklamówki poprzez aplikację. Mimo chęci dbania o planetę, czasami można zapomnieć wielorazowej.


  Można pewnie kupić tak jak byś podchodził do automatu. Bierzesz na wejściu od ekspedientki, skanujesz i wrzucasz zakupy. Wiele razy tak robiłem podczas zakupu w automacie, a obok brakowało torebek. Tam też jest numer kreskowy.
 3. Avatar
  Wielki brat ?
 4. Avatar
  W Poznaniu jak pamiętam jest (a przynajmniej jakieś 1,5 roku jeszcze był - czytałem na necie) podobny samoobsługowy sklep.
  Co do sprawdzania - monitoring + bramki przy we/wyjściu zapewne
 5. Avatar
  Pewnie losowa będą sprawdzać. Większych i droższych rzeczy nie ukradniesz bez płacenia typu szczoteczki elektryczne bo są bramki.
  Ludzie i tak kradli i będą to dalej robić. Myślę że różnica w paru żelach nie robi im różnicy.
  Przy wejściu/wyjściu prawie zawsze jest stanowisko z ochroniarzem.
  Prawidziwego złodzieja i tak nie upilnujesz, amator darmowych zakupów szybko wpadnie przez swoje zachowanie
 6. Avatar
  Gdzie w aplikacji jest taka możliwość?
 7. Avatar
  Autor
  Jest w apce Rossmann 3.05.12 lub nowszej. Wystarczy wejść w swój profil w aplikacji.
 8. Avatar
  No dobra, a skąd bierzemy reklamówkę(jeżeli nie mamy) i gdzie pakujemy zakupy? (Edytowano)
 9. Avatar
  eter04/12/2020 20:21

  W Poznaniu jak pamiętam jest (a przynajmniej jakieś 1,5 roku jeszcze był - …W Poznaniu jak pamiętam jest (a przynajmniej jakieś 1,5 roku jeszcze był - czytałem na necie) podobny samoobsługowy sklep.Co do sprawdzania - monitoring + bramki przy we/wyjściu zapewne


  Pomieszałeś wszystko. W tamtych sklepach musisz mieć założone konto i podpięta kartę żeby w ogole wejść.
 10. Avatar
  Jeszcze lepsze niż Scan&GO z Carrefour :P
 11. Avatar
  eter04/12/2020 20:21

  W Poznaniu jak pamiętam jest (a przynajmniej jakieś 1,5 roku jeszcze był - …W Poznaniu jak pamiętam jest (a przynajmniej jakieś 1,5 roku jeszcze był - czytałem na necie) podobny samoobsługowy sklep.Co do sprawdzania - monitoring + bramki przy we/wyjściu zapewne


  Z tego co pamiętam w Rossmanie nie ma prawdziwych bramek - są tylko fake imitacje które pełnią rolę reklam i straszaków Chyba, że coś zmienili i zainwestowali w bramki po wdrążeniu ScanGO w co szczerze wątpię.
  Dla zarządu Rossmanna lepiej jeśli inwentura wypadnie gorzej/fatalnie, bo nie muszą wypłacać pracownikom danego sklepu połowy lub całej premii za dany próg inwentury na końcu roku
  A co do ochrony to im współczuję roboty tam teraz ,przecież na tych pikselach to nie zobaczą co kto robi na telefonie... (Jest dosłownie tylko parę sklepów Rossmann w Polsce z kamerami HD, reszta ma jakość jak aparat z telefonów ala Nokia 6300).
  (Edytowano)
 12. Avatar
  Tomek20105/12/2020 00:51

  No dobra, a skąd bierzemy reklamówkę(jeżeli nie mamy) i gdzie pakujemy zak …No dobra, a skąd bierzemy reklamówkę(jeżeli nie mamy) i gdzie pakujemy zakupy?


  Albo do kupienia tak jak produkty albo masz swoją i dbasz i ekologię i planetę
 13. Avatar
  LadyMargo10/12/2020 19:46

  Albo do kupienia tak jak produkty albo masz swoją i dbasz i ekologię i p …Albo do kupienia tak jak produkty albo masz swoją i dbasz i ekologię i planetę


  Nie da się kupić reklamówki poprzez aplikację. Mimo chęci dbania o planetę, czasami można zapomnieć wielorazowej.
Avatar