Revoult- płatność w zagranicznym sklepie w ich walucie

14
lis 4. 2018
Ja mam takie pytanko. Założyłem karte revoult w Polsce. Czy jest możliwość abym będąc na przykład w Norwegii płacił w sklepie kartą revoult w walucie norweskiej ?
Czyli wpłacam na przykład na karte 100 koron norweskich, robię zakupy za 59 koron i ściąga mi z karty bez dodatkowych kosztów te 59 koron.
Aktualizacje społecznościowe
14 Komentarzy
Jest taka możliwość. Ba! To głównie dlatego powstał Revolut

Nie wiem skąd masz korony, ale pamiętaj że Revoluta sam przewalutowywuje dokładnie tyle złotówek ile potrzebuje koron po kursie najlepszym (gdziekolwiek byś nie porównywał)
Mam konto walutowe w PKO BP i te korony bym mógł wysłać aby dotarły na revoult bez dodatkowego przewalutowania ? I druga sprawa. Płacąc w Norwegii w sklepie to z jakiej waluty pociągnie jeżeli będę miał tam złotówki i korony ? Czy można to jakoś ustawić ?
pok3r_pl30 min

Mam konto walutowe w PKO BP i te korony bym mógł wysłać aby dotarły na revo …Mam konto walutowe w PKO BP i te korony bym mógł wysłać aby dotarły na revoult bez dodatkowego przewalutowania ? I druga sprawa. Płacąc w Norwegii w sklepie to z jakiej waluty pociągnie jeżeli będę miał tam złotówki i korony ? Czy można to jakoś ustawić ?


Revoluta nic nie pobierze przy doładowaniu jeżeli masz kartę do tych koron w PKO to bez kosztów jeżeli przelew z konta to twój bank za przelew międzynarodowy potrąci wg cennika

To też jest mega zaleta Revoluta.
Dajmy na to, że masz na Revolut: USD, EUR, PLN i NOK.
Płacisz w Polsce, ściąga PLN. W Norwegii NOK.
W Zambibwe, ściągnie ci tę walutę w Revolut która ma najlepszy przelicznik w stosunku do zambibczanych wariatów
Jest jeden warunek, na przykładzie:
Na koncie Revolut masz 100,00 PLN i 30,00 NOK.
Jesteś w Norwegii i masz do zapłacenia 30,01 NOK.
Pobierze ci z konta PLN.
Musisz mieć wystarczająco na całą płatność na koncie walutowym w Revolut aby z niego pobrało.
Nie dzieli na różne konta.

To aby wyczerpać temat jeszcze jedno:
Gdy płacisz w terminalu wybieraj zawsze w lokalnej walucie (czytnik pyta czy loklna czy GBP)
stfpl29 min

Revoluta nic nie pobierze przy doładowaniu jeżeli masz kartę do tych koron …Revoluta nic nie pobierze przy doładowaniu jeżeli masz kartę do tych koron w PKO to bez kosztów jeżeli przelew z konta to twój bank za przelew międzynarodowy potrąci wg cennika To też jest mega zaleta Revoluta.Dajmy na to, że masz na Revolut: USD, EUR, PLN i NOK.Płacisz w Polsce, ściąga PLN. W Norwegii NOK.W Zambibwe, ściągnie ci tę walutę w Revolut która ma najlepszy przelicznik w stosunku do zambibczanych wariatów Jest jeden warunek, na przykładzie:Na koncie Revolut masz 100,00 PLN i 30,00 NOK.Jesteś w Norwegii i masz do zapłacenia 30,01 NOK.Pobierze ci z konta PLN.Musisz mieć wystarczająco na całą płatność na koncie walutowym w Revolut aby z niego pobrało.Nie dzieli na różne konta.To aby wyczerpać temat jeszcze jedno:Gdy płacisz w terminalu wybieraj zawsze w lokalnej walucie (czytnik pyta czy loklna czy GBP)


Właśnie nie mam karty do tych koron. Nir mają podobno. Gdybym miał to bym nie potrzebował revoult. Za przelew koron z polskiego konta na revoult jest opłata procentowa czy stała niezależnie od wysokości przelewu ?
pok3r_pl1 g, 14 min

Właśnie nie mam karty do tych koron. Nir mają podobno. Gdybym miał to bym n …Właśnie nie mam karty do tych koron. Nir mają podobno. Gdybym miał to bym nie potrzebował revoult. Za przelew koron z polskiego konta na revoult jest opłata procentowa czy stała niezależnie od wysokości przelewu ?


Według tabeli opłat i prowizji PKO za przelewy zagraniczne/walutowe w przypadku polecenia przelewu SEPA, jeśli skorzystasz z niego w usłudze bankowość elektronicznej, jest stała opłata niezależne od wysokości przelewu w wysokości 8 zł.
Edytowane przez: "frifix" lis 4. 2018
Nie lepiej przelac w PLN i przewalutowac w revolucie? Pko ma lepszy przelicznik niz revolut? Ogolnie majac PLNy na revolucie wcale nie musisz ich przewalutowywac. Placac w innej walucie pobierze ci kase w walucie jakiej placisz tylko przeliczy na dzien dokonania zaplaty. Mozesz miec kase w roznych walutach ale moim zdaniem to jest oplacalne tylko przy duzych wahaniach kursow.
Jezeli juz chcesz przelac inna walute to dodajesz swoja karte do revoluta i sam sciaga ci z karty wskazana kwote.
Edytowane przez: "ja_pie" lis 5. 2018
ja_pie7 g, 41 min

Nie lepiej przelac w PLN i przewalutowac w revolucie? Pko ma lepszy …Nie lepiej przelac w PLN i przewalutowac w revolucie? Pko ma lepszy przelicznik niz revolut? Ogolnie majac PLNy na revolucie wcale nie musisz ich przewalutowywac. Placac w innej walucie pobierze ci kase w walucie jakiej placisz tylko przeliczy na dzien dokonania zaplaty. Mozesz miec kase w roznych walutach ale moim zdaniem to jest oplacalne tylko przy duzych wahaniach kursow.Jezeli juz chcesz przelac inna walute to dodajesz swoja karte do revoluta i sam sciaga ci z karty wskazana kwote.


Autor na konto WALUTOWE z koronami norweskimi l.
stfpl6 min

Autor na konto WALUTOWE z koronami norweskimi l.


Dodaje kartę walutową do revoluta i zasila koronami
pok3r_pl23 g, 46 min

Właśnie nie mam karty do tych koron. Nir mają podobno. Gdybym miał to bym n …Właśnie nie mam karty do tych koron. Nir mają podobno. Gdybym miał to bym nie potrzebował revoult. Za przelew koron z polskiego konta na revoult jest opłata procentowa czy stała niezależnie od wysokości przelewu ?


Ja miałem podobny problem z USD.

W końcu poszedłem do oddziału WBK, wybrałem przy kasie (było za darmo), wypłaciłem na Alior kantor, wyrobiłem kartę, (nie miałem Revoluta wtedy więc) zapłaciłem w sklepie zagranicznym i zamknąłem konto i kartę. Wszystko trochę trwało, ale i tak leżały amerykańskie wariaty długi i bezczynnie, a tak bez kosztów zużyłem je
ja_pie8 min

Dodaje kartę walutową do revoluta i zasila koronami


Tylko, właśnie o te zasilenie się człowiek pyta, aby nie wyjść jak Zabłocki na mydle.


Edit: czytałeś cały wątek? Pytanie, problem autora i komentarze
Edytowane przez: "stfpl" lis 5. 2018
Faktycznie gdzieś mi umknął wątek karty.
pkobp.pl/kli…wa/
a co z tym?
ja_pie1 g, 9 min

Faktycznie gdzieś mi umknął wątek kar …Faktycznie gdzieś mi umknął wątek karty.https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-wielowalutowa/a co z tym?


Muszę sprawdzić. W banku jak zakładałem konto walutowe (norweska waluta) to mówili, że nie ma możliwości abym płacił kartą w koronach norweskich.
Edit. Dzięki może to nowość a wtedy jeszcze nie mieli
Edytowane przez: "pok3r_pl" lis 5. 2018
Mam konto za zero. Zalogowałem się przez iko ale nie mam możliwości dodać tej karty. Muszę do nich zadzwonić i zapytać o ofertę
ja_pielis 5.

Faktycznie gdzieś mi umknął wątek kar …Faktycznie gdzieś mi umknął wątek karty.https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-wielowalutowa/a co z tym?


Dzięki. Wystarczyło że podpiąłem moją obecną karte złotówkową do konta walutowego i już mogę płacić bez prowizji
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje