Revolut vs kantor stacjonarny

5
lut 27.
Witam,
chciałbym wymienić 15 000 pln na dolary w gotówce. Na co dzień do zakupów online w walucie obcej używam Revoluta. Zastanawiam się czy mógłbym wymienić w Revolucie zł na dolce, potem przelać to konta walutowe w ING i wypłacić w banku gotówkę. Zastanawiam się czy taka operacja nie będzie obarczona opłatami których nie jestem świadomy. Może jednak bardziej się będzie opłacało zrobić to w kantorze stacjonarnym. Czy ktoś może ma doświadczenie w tej kwestii?
Aktualizacje społecznościowe
5 Komentarzy
Wydaje mi się, że po drodze jest tyle zmiennych, że ciężko żeby ktoś Ci jasno odpowiedział na to pytanie.
Ja ze swojej strony mogę Ci powiedzieć tyle: kurs przy kupnie USD na Revolut to 3.93, w kantorze w moim mieście 3.95.
No to niby masz prawie 20 dolców straty przy 15 000 pln. Pytanie tylko, czy te wszystkie kombinacje będą tego warte? Revolut może potrącić jakąś prowizję od przekroczenia kwoty darmowego przelewu walutowego, bank sobie może pobrać prowizję od wypłaty w obcej walucie, nie wiem czy przy przelewach walutowych nie ma też jakiegoś banku pośredniczącego całej transakcji który również mógłby sobie coś urwać z tego.

Ja bym poszedł do kantoru, o wiele więcej niż te 20 dolarów można stracić kupując walutę gdy jest na górce.
jakub.z27/02/2020 19:37

Wydaje mi się, że po drodze jest tyle zmiennych, że ciężko żeby ktoś Ci jas …Wydaje mi się, że po drodze jest tyle zmiennych, że ciężko żeby ktoś Ci jasno odpowiedział na to pytanie.Ja ze swojej strony mogę Ci powiedzieć tyle: kurs przy kupnie USD na Revolut to 3.93, w kantorze w moim mieście 3.95.No to niby masz prawie 20 dolców straty przy 15 000 pln. Pytanie tylko, czy te wszystkie kombinacje będą tego warte? Revolut może potrącić jakąś prowizję od przekroczenia kwoty darmowego przelewu walutowego, bank sobie może pobrać prowizję od wypłaty w obcej walucie, nie wiem czy przy przelewach walutowych nie ma też jakiegoś banku pośredniczącego całej transakcji który również mógłby sobie coś urwać z tego.Ja bym poszedł do kantoru, o wiele więcej niż te 20 dolarów można stracić kupując walutę gdy jest na górce.


Moje doświadczenia są podobne. Kupno waluty w Polsce w kantorze = można wynegocjować cenę bardzo zbliżona do revoluta (co innego sprzedaż waluty).
Kase masz tu i teraz bez zbędnych transakcji, operacji itp itd.
ciekawe jak revolut wypada na tle walutomat.pl hmmm

@jakub.z proszę o uzasadnienie, duże są różnice dajmy na to przy €1000?
Edytowane przez: "zimny" mar 13.
zimny13/03/2020 04:31

ciekawe jak revolut wypada na tle walutomat.pl hmmm


Korzystniej oczywiście.
revo nie pobiera prowizji za wymianę do 20.000 zl przy koncie free wiec spokojnie zmiescisz sie w miesiecznym limicie. W ING taka kwote w USD oczywiscie wyplacicsz ale musisz zglosic wyplate z wyprzedzeniem. O ile wiem, to pierwsza wyplata jest za free a za kolejna pobiora 9 zl - tak wynika z ich tabeli oplat. Przelew tez powinnien byc za free z revo do ING, ale to lepiej potwiedzic z supportem REVO, bo ING na pewno nie pobierze prowizji za przyjecie przelewu.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst