Revolut + Tidal - uwaga na płatności

17
kwi 30. 2020
Miałem taką sytuację: przy rejestracji podałem kartę

wirtualną z Revoluta i po potwierdzeniu ją zlikwidowałem i wygenerowałem

nową, którą od razu zamroziłem. Aż tu nagle po 3 miesiącach Tidal

próbuje ściągnąć mi 39,99 zł z konta Revolut

i tak próbował 3 czy 4 razy, aż wyłączył mi dostęp do muzyki. Jakim

kur.. cudem Tidal próbował ściągać tę opłatę skoro karta, którą podałem,

nie istniała od prawie 3 miesięcy. Jedyne co przychodzi mi do głowy to

to, że Tidal nie wykonuje operacji kartowej, ale bezpośrednio obciąża

rachunek powiązany z kartą. To oznacza, że trzeba się mieć na baczności,

bo można stracić kasę nawet jak karta płatnicza nie istnieje.
Aktualizacje społecznościowe
17 Komentarzy
Karta jest nadal powiązana, ale już nieaktywna, więc autoryzacja nie przejdzie. Ale tylko autoryzacja, bo jeśli przyjdzie rozliczenie to kasę ściągną.
Jest tak od zawsze. Twoja wina że usunąłeś karte anie anulowałeś subskrypcji.
Podpowiem, że nawet debet można zrobić:)
Edytowane przez: "fixior82" kwi 30.
fixior8230/04/2020 09:59

Karta jest nadal powiązana, ale już nieaktywna, więc autoryzacja nie p …Karta jest nadal powiązana, ale już nieaktywna, więc autoryzacja nie przejdzie. Ale tylko autoryzacja, bo jeśli przyjdzie rozliczenie to kasę ściągną.Jest tak od zawsze. Twoja wina że usunąłeś karte anie anulowałeś subskrypcji.Podpowiem, że nawet debet można zrobić:)No właśnie, że nie można, bo próbowali 4 razy pobrać kasę, ale Revolut odrzucał ze względu na niewystarczający stan konta. Było to już z miesiąc temu. Teraz konto jest zablokowane i już nie ponawiają płatności. Zresztą otrzymałem maila, że blokują konto, bo nie mogą ściągnąć kasy.
Dario66630/04/2020 10:12

No właśnie, że nie można, bo próbowali 4 razy pobrać kasę, ale Revolut odrz …No właśnie, że nie można, bo próbowali 4 razy pobrać kasę, ale Revolut odrzucał ze względu na niewystarczający stan konta. Było to już z miesiąc temu. Teraz konto jest zablokowane i już nie ponawiają płatności. Zresztą otrzymałem maila, że blokują konto, bo nie mogą ściągnąć kasy.Ja zrobiłem debet 1x na 900zł, napisali maiila z prosbą o uregulowanie.
są linki z opsami nawet u nas, że robili debety
Edytowane przez: "fixior82" kwi 30.
fixior8230/04/2020 09:59

Karta jest nadal powiązana, ale już nieaktywna, więc autoryzacja nie p …Karta jest nadal powiązana, ale już nieaktywna, więc autoryzacja nie przejdzie. Ale tylko autoryzacja, bo jeśli przyjdzie rozliczenie to kasę ściągną.Jest tak od zawsze. Twoja wina że usunąłeś karte anie anulowałeś subskrypcji.Podpowiem, że nawet debet można zrobić:)


Czy aby napewno mozna zrobic debet na nieaktywanej karcie ? Troche to bez sensu.
krs30/04/2020 10:15

Czy aby napewno mozna zrobic debet na nieaktywanej karcie ? Troche to bez …Czy aby napewno mozna zrobic debet na nieaktywanej karcie ? Troche to bez sensu.ja pisze o aktywnej
To, że próbowali i się nie udało nie oznacza, że nie pobiorą kasy. Chyba, że bedziesz miał szczęście.

płaciłem kartą w dominos w dostawie. Wpisałem pin i dostawca nie czekał na potwierdzenie z terminala. Z jakiegoś powodu platnosc została odrzucona. Zadzwonili do mnie z dominos i powiedzieli, ze dostawa podjedzie ponownie naliczyć platnosc. Nie pojawil się, ale za to na revolucie kilka razy pokazała mi się informacja o odrzuconej płatności z dominos. W kolejnym miesiącu pobrało mi kasę samo. Wg dominos skorzystali z „wirtualnego terminala”. Analogicznie robi netflix.
Najwspanialszypawel30/04/2020 10:18

To, że próbowali i się nie udało nie oznacza, że nie pobiorą kasy. Chyba, ż …To, że próbowali i się nie udało nie oznacza, że nie pobiorą kasy. Chyba, że bedziesz miał szczęście.płaciłem kartą w dominos w dostawie. Wpisałem pin i dostawca nie czekał na potwierdzenie z terminala. Z jakiegoś powodu platnosc została odrzucona. Zadzwonili do mnie z dominos i powiedzieli, ze dostawa podjedzie ponownie naliczyć platnosc. Nie pojawil się, ale za to na revolucie kilka razy pokazała mi się informacja o odrzuconej płatności z dominos. W kolejnym miesiącu pobrało mi kasę samo. Wg dominos skorzystali z „wirtualnego terminala”. Analogicznie robi netflix.


No tak, ale mowimy o aktywnej karcie. JEzeli kolega @Dario666 wygenerowal karte i potem ja usunal (zamknal) to chyba jedyne co moze przyjsc to powiadomienia o probie sciagniecia kasy. Jezeli w ciagu x dni i po x probach dlej nie bedzie mozliwosci zaplaty to wtedy subskrypcje zostaja wylaczone
krs30/04/2020 10:23

No tak, ale mowimy o aktywnej karcie. JEzeli kolega @Dario666 wygenerowal …No tak, ale mowimy o aktywnej karcie. JEzeli kolega @Dario666 wygenerowal karte i potem ja usunal (zamknal) to chyba jedyne co moze przyjsc to powiadomienia o probie sciagniecia kasy. Jezeli w ciagu x dni i po x probach dlej nie bedzie mozliwosci zaplaty to wtedy subskrypcje zostaja wylaczonekarta płatnicza jest przypisana do konta, a konto do osoby

jakby tak było, zapisywałbym się do dowolnej subskrybcji uzywając fizycznej karty, dzwonil do banku i ją blokował i miał zawsze conajmniej miesiąc korzystania z serwisu za darmo
fixior8230/04/2020 10:15

Ja zrobiłem debet 1x na 900zł, napisali maiila z prosbą o uregulowanie.są …Ja zrobiłem debet 1x na 900zł, napisali maiila z prosbą o uregulowanie.są linki z opsami nawet u nas, że robili debetyale transakcja była kartą?
Dario66630/04/2020 10:42

ale transakcja była kartą?


A da się zapłacić nie karta?
Najwspanialszypawel30/04/2020 10:40

karta płatnicza jest przypisana do konta, a konto do osoby jakby tak …karta płatnicza jest przypisana do konta, a konto do osoby jakby tak było, zapisywałbym się do dowolnej subskrybcji uzywając fizycznej karty, dzwonil do banku i ją blokował i miał zawsze conajmniej miesiąc korzystania z serwisu za darmoInfo z Revoluta "Niewystarczające środki na koncie - proszę zasilić konto."
fixior8230/04/2020 10:44

A da się zapłacić nie karta?Widać się da, bo jakoś chcieli ściągnąć ode mnie kasę, a karty juz nie było. Poza tym można płacić telefonem...
Najwspanialszypawel30/04/2020 10:40

karta płatnicza jest przypisana do konta, a konto do osoby jakby tak …karta płatnicza jest przypisana do konta, a konto do osoby jakby tak było, zapisywałbym się do dowolnej subskrybcji uzywając fizycznej karty, dzwonil do banku i ją blokował i miał zawsze conajmniej miesiąc korzystania z serwisu za darmono tak, ale ktos przejmuje moje konto z aktywna subką i nie mam mozliwosci jej wylaczenia. JEdyne co moge zrobic to zamknac (zastrzec) karte zeby nie pobieralo mi pieniedzy.
A co do blokowania karty co miesiac to mysle, ze sa osoby ktore tak robia
Zastrzeżenie / zamknięcie karty nie pomoże.
Najwspanialszypawel30/04/2020 10:40

karta płatnicza jest przypisana do konta, a konto do osoby jakby tak …karta płatnicza jest przypisana do konta, a konto do osoby jakby tak było, zapisywałbym się do dowolnej subskrybcji uzywając fizycznej karty, dzwonil do banku i ją blokował i miał zawsze conajmniej miesiąc korzystania z serwisu za darmo


Niby, bo normalnie to pobierają opłatę z góry, a nie z dołu.
Działa to tak jak w typowym banku, Revolut nie jest unikalny. Generalnie mogą ściągnąć pieniądze nawet jeśli zablokowano kartę (zastrzeżenie z powodu kradzieży to inna bajka i ostrożniej do tego podchodzą) lub taką która utraciła ważność. A nawet można zrobić nimi debet na koncie. Naprawdę trzeba być naiwnym, iż jest inaczej i możecie sobie anulować subskrypcje w serwisach za pomocą banku a nie operatora (np: Tidal) z którym zawarliście umowę. Bank będzie chciał te pieniądze odzyskać: dobrowolnie albo windykacją o ile jest dla niego opłacalna. Klientowi zawsze pozostaje reklamacja.
_OkiDoki_01/05/2020 00:45

Działa to tak jak w typowym banku, Revolut nie jest unikalny. Generalnie …Działa to tak jak w typowym banku, Revolut nie jest unikalny. Generalnie mogą ściągnąć pieniądze nawet jeśli zablokowano kartę (zastrzeżenie z powodu kradzieży to inna bajka i ostrożniej do tego podchodzą) lub taką która utraciła ważność. A nawet można zrobić nimi debet na koncie. Naprawdę trzeba być naiwnym, iż jest inaczej i możecie sobie anulować subskrypcje w serwisach za pomocą banku a nie operatora (np: Tidal) z którym zawarliście umowę. Bank będzie chciał te pieniądze odzyskać: dobrowolnie albo windykacją o ile jest dla niego opłacalna. Klientowi zawsze pozostaje reklamacja.


Tak, a mnie anulowali... jak już pisałem.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst