Revolut - przelew na konto

4
lip 8. 2019
Dzień dobry:). Wiem, że o Revolucie było już wielokrotnie, ale cóż... Przy zwrotach od chińskich sklepów zawsze wypłacałem to na swoje konto i zawsze dochodziła całość, dzisiaj jednak zauważyłem, że pod podsumowaniem przelewu jest informacja o możliwości naliczenia opłaty przez bank przyjmujący przelew SWIFT. Czy coś się zmieniło, czy zawsze było takie ryzyko, tylko nikłe? Sęk w tym, że jak poszukałem w internecie, to są to ponoć kwoty rzędu 20 czy 30 dolców... Ktoś się z czymś takim spotkał?
Aktualizacje społecznościowe
Revolut OkazjeRevolut KuponyRóżne
4 Komentarze
Sam piszesz:
"(...) o możliwości naliczenia opłaty PRZEZ BANK"

Czy naprawdę nie zaświeca się żadna lamka w głowie kogo o ów opłatę najlepiej zapytać?

Jeżeli nie to może chociaż inna, podpowiadająca, że być może dobrze byłoby napisać O JAKIM BANKU MOWA!!!

Ale nie, po co? Napiszę cokolwiek i wróże Janusze wyczytają z moich myśli.
Człowieku, szaleju się najadłeś? Wyluzuj. Masz konto w jednym banku? Niedawno robiłem przelewy do mBanku, teraz chciałem do Nest Banku, mam pytać o każdy bank z osobna? Jasne, mogę napisać do banków, ale chodziło mi o ogólne zasady - jeszcze nie spotkałem się w tabeli opłat z czymś takim jak opłata za przelew przychodzący ani z osobą przelewającą środki z Revolut na konto w JAKIMKOLWIEK banku, której by bank coś potrącił za to, więc chciałem się dowiedzieć, czy ktoś zna takie przypadki (jeszcze raz powtórzę: niezależnie od banku). Ten dział jest chyba od dyskusji, po co te nerwy?
GalagaX08/07/2019 15:21

Człowieku, szaleju się najadłeś? Wyluzuj. Masz konto w jednym banku? Nie …Człowieku, szaleju się najadłeś? Wyluzuj. Masz konto w jednym banku? Niedawno robiłem przelewy do mBanku, teraz chciałem do Nest Banku, mam pytać o każdy bank z osobna? Jasne, mogę napisać do banków, ale chodziło mi o ogólne zasady - jeszcze nie spotkałem się w tabeli opłat z czymś takim jak opłata za przelew przychodzący ani z osobą przelewającą środki z Revolut na konto w JAKIMKOLWIEK banku, której by bank coś potrącił za to, więc chciałem się dowiedzieć, czy ktoś zna takie przypadki (jeszcze raz powtórzę: niezależnie od banku). Ten dział jest chyba od dyskusji, po co te nerwy?


A ty nie robisz przelewu walutowego na konto prowadzone w zlotowkach i stad info o prowizji?

Wczoraj robilem przelew revolut PLN -> konto w PL banku w PLN, zero jakichkolwiek informacji o dodatkowych oplatach, ktore bank moze naliczyc.
O ile sie orientuje, tego typu przelewy organizowane sa przez posrednika ktory ma konto w pekao, wiec teoretycznie przelewanie PLN na konto w PLN, wyglada jak kazdy inny przelew z banku do banku.
dmt09/07/2019 06:55

A ty nie robisz przelewu walutowego na konto prowadzone w zlotowkach i …A ty nie robisz przelewu walutowego na konto prowadzone w zlotowkach i stad info o prowizji? Wczoraj robilem przelew revolut PLN -> konto w PL banku w PLN, zero jakichkolwiek informacji o dodatkowych oplatach, ktore bank moze naliczyc.O ile sie orientuje, tego typu przelewy organizowane sa przez posrednika ktory ma konto w pekao, wiec teoretycznie przelewanie PLN na konto w PLN, wyglada jak kazdy inny przelew z banku do banku.


Przy zlecaniu chyba nie ma informacji, ale jak wejdziesz w szczegóły już wykonanego przelewu, to nie ma jej na samym dole?

Choć w sumie faktycznie może przelanie z PLN na konto w PLN jest liczone jako krajowe, jednak w takich przelewach też mam informację "Wybrany bank może naliczać opłatę". Po rozwinięciu jest za to wzmianka, że chodzi o przelewy międzynarodowe. Skoro przelewy PLN-PLN są traktowane jak lokalne, to by było wiadomo dlaczego nie nalicza opłaty. Oby faktycznie tak było, a nie moje szczęście .
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst