Revolut - problem z wypłatą PLN z bankomatu (przelicza przez GBP)

16
cze 6.
Cześć. Mam problem z wypłatą złotówek za pomocą fizycznej karty Revolut z bankomatu sieci Euronet w Polsce.

 • Chcę wypłacić 20 zł
 • Potem jestem pytany o WYBÓR WALUTY ale na tym ekranie nie mam takiej
  możliwości, mogę jedynie zaakceptować rozliczenie z GBP lub odrzucić -
  więc odrzucam
 • Na kolejnym ekranie mam propozycję że KURS ZOSTANIE OKREŚLONY PÓŹNIEJ - ale jest informacja, że zostanie doliczona prowizja - 13 zł.

Dlaczego ma być doliczona prowizja? Jak wypłacić przykładowo te 20 zł żeby nie płacić
prowizji? Czy będę miał takie problemy za granicą?

Pozdrawiam88083.jpg88083.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
Aby trochę uporządkować informacje nt. wypłat z bankomatów, niżej na podstawie komentarzy zamieszczam spis bankomatów, które pobierają prowizję oraz tych, które jej nie pobierają:
Prowizji nie pobierają bankomaty:
- Planet Plus (3, 2),
- PKO BP (3, 4),
- PEKAO S.A. (4)
- ING (3, 4),
- SKOK (4),
- SKOK Stefczyka (4),
- PNB Paribas (4)

Prowizję pobierają bankomaty:
- Euronet (1, 3) - 13 zł lub 13 zł + 12% prowizji przy wypłacie z przewalutowaniem (zdjęcie)


Na tę chwilę tyle wg komentujących. Gdy pojawi się więcej opinii, dopiszę następne bankomaty.
16 Komentarzy
Będziesz miał taki problem za granica . Ja tez zostałem obciążony 2 euro za granica . A miało. C za free. Pisałem do supporty i twierdzą że jest ok bo niektóre bankomaty są płatne . Żałosne tłumaczenie bo miało. Uc za free na całym świecie
To nie Revolut a Euronet bierze prowizję. A to dziady...
Ja używałem karty w Czechach i nie miałem takiego problemu. Wypłacałem z bankomatu CZK, Revolut rozliczał CZK do PLN. Tylko raz w restauracji terminal zaproponował przeliczenie na GBP, kliknąłem, że nie i po temacie.
Kolega bardziej egzotycznie, na Filipinach, także bez problemu. Inny testował we Włoszech i od niego wiem, że raz mu naliczył bankomat prowizję chyba 2 EUR.
Edytowane przez: "DoReMi" cze 7.
Ale co to za tłumaczenie dziwne że nie Revolut a euronet. Jak piszą że bankomaty na całym świcie za free to maja być wszystkie za free , prawda ?
JanKoniorcze 7.

Ale co to za tłumaczenie dziwne że nie Revolut a euronet. Jak piszą że ban …Ale co to za tłumaczenie dziwne że nie Revolut a euronet. Jak piszą że bankomaty na całym świcie za free to maja być wszystkie za free , prawda ?


Nie, nie prawda. Operator bankomatu pobiera opłaty i revoult nie ma tu nic do tego.
W ramach uzupełnienia wątku. W bankomacie Planet Cash nie pobrał prowizji. Dokonalem dwóch zakupów za granicą i nigdzie nie doliczono prowizji. Kurs na poziomie NBP.
Chyba trzeba pisać do revoluta. Próbują automagicznie dopasowywać walutę w której przedstawia się karta do bankomatu, ale tutaj chyba magia nie zadziałała...
Miałem to samo, po prostu się nie da
Planet cash bez prowizji
Uzupełnienie - płaciłem kilkakrotnie kartą w Austrii Słowenii i Chorwacji i ani razu nie wyskoczyła na terminalu waluta brytyjska. Zawsze lokalna. Wypłacałem kilkakrotnie kuny chorwackie w bankomacie - nigdy nie zapłaciłem prowizji.
Tą opłatę w Euronetach wprowadzili niedawno, bo z miesiąc temu wypłacałem i normalnie wypłaciłem bez prowizji. Dziś próbowałem i chcą naliczyć 13 zł. To cwaniactwo Euronetu, nie wina Revoluta.
Kolejne uzupełnienie - tak żeby nie zrażać ludzi. Płaciłem już za granicą kilkanaście kilkadziesiąt razy i ani razu nie wyskoczyła mi płatność w funtach brytyjskich - zawsze w lokalnej walucie.
lasiccze 7.

Nie, nie prawda. Operator bankomatu pobiera opłaty i revoult nie ma tu nic …Nie, nie prawda. Operator bankomatu pobiera opłaty i revoult nie ma tu nic do tego.


Eee tam. Jak piszą że wszystkie to nie obchodzi mnie czy to Euronet czy coś innego nalicza. Najlepiej to by było żeby przynajmniej jaka cebula wypadała jak się uda darmo wypłacić
Trzymając się kontekstu, czy w Polsce mogę korzystać z revoluta jak z normalnej karty, i bezprowizyjnie wypłacać pieniążki z bankomatu w PLN? Jeżeli tak, to w jakich sieciach?
Peperixcze 26.

Trzymając się kontekstu, czy w Polsce mogę korzystać z revoluta jak z nor …Trzymając się kontekstu, czy w Polsce mogę korzystać z revoluta jak z normalnej karty, i bezprowizyjnie wypłacać pieniążki z bankomatu w PLN? Jeżeli tak, to w jakich sieciach?


Tak płacić możesz . Bankomaty nie wiem które w pl są za free bo nie sprawdzałem
Edytowane przez: "JanKonior" cze 26.
Aby trochę uporządkować informacje nt. wypłat z bankomatów, niżej na podstawie komentarzy zamieszczam spis bankomatów, które pobierają prowizję oraz tych, które jej nie pobierają:
Prowizji nie pobierają bankomaty:
- Planet Plus (3, 2),
- PKO BP (3, 4),
- PEKAO S.A. (4)
- ING (3, 4),
- SKOK (4),
- SKOK Stefczyka (4),
- PNB Paribas (4)

Prowizję pobierają bankomaty:
- Euronet (1, 3) - 13 zł lub 13 zł + 12% prowizji przy wypłacie z przewalutowaniem (zdjęcie)


Na tę chwilę tyle wg komentujących. Gdy pojawi się więcej opinii, dopiszę następne bankomaty.
Plujecie się o Euronet jakby to był jedyna sieć bankomatów na świecie. Obecnie jestem w Egipcie i funty egipskie wypłaca bez problemu bez konwersji w bankomacie. Jak wcześniej płaciłem kartą walutową aliora to zawsze proponowało mi konwersję przy każdej transakcji oprócz zbliżeniowej. Więc docencie Revolut. W każdej branży są jakieś niesnaski w tej akurat bankomaty Euronet x Revolut.
Wróciłem z wysp kanaryjskich, z bankomatów nie korzystałem, wszędzie się tam z kolei pyta czy ma pobrać GBP czy Euro, oczywiście wybieramy euro. Ps wszędzie gdzie się da mają tam terminale (nawet w małych sklepikach z pamiątkami więc gotówka jest niepotrzebna).
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst

  Najlepsze dyskusje