Revolut priorytet

3
lip 9. 2019
Witam,wybieram się na wakacje do Chorwacji.
Chce utworzyć 2 konta jedno na kuny chorwackie,drugie na euro żeby zapłacić podczas tankowania w Niemczech.
I teraz pytanie jeżeli będę płacić w Niemczech za paliwo to potrąci mi z konta euro?
Gdzieś wyczytałem że w pierwszej kolejności pobiera z konta na którym jest więcej środków a nie chciałbym żeby potrąciło z konta gdzie będą kuny.
A może jest to zależne od tego jakie konto jest ustawione wyżej w aplikacji revolut,ekran opieka klienta.Wtedy te konta wyżej mają jakby priorytet podczas transakcji?
Aktualizacje społecznościowe
Revolut OkazjeRevolut KuponyRóżne
3 Komentarze
mi w zeszłym roku zawsze pobierało w lokalnej walucie (czasem pytając czy ma przeliczyć na walutę banku czyli w tym wypadku na funty)
@kokon20 Nie da się ustawić "priorytetów" kont. Zgłaszałem to do supportu (pewnie nie tylko ja) i pisali, że raczej nie będzie takiej możliwości.

Sprawa wygląda tak: jeśli masz wystarczające środki w danej walucie, to pobiorą z konta takiego, jak oczekiwana jest płatność (w Niemczech będzie to €). Jeśli jednak kwota będzie niewystarczająca, to pobiorą €+ teoretycznie z konta złotówkowego. Największy problem jest w sytuacji kiedy zapłacisz musisz np. w GBP, masz kwotę w € i np. $ na koncie, to nie możesz wybrać z którego konta zostanie pobrana, tylko wezmą z tego gdzie jest więcej. Jeśli jednak konto złotówkowe jest doładowane - z niego pójdzie płatność (dla PL konto złotówkowe jest "podstawowe"). Sam miałem problemy bo mam lir kupionych na Netflixa sporo i za każdym razem jak czegoś brakuje do innej waluty, to z nich mi ściąga. Nic z tym nie można zrobić, oprócz utrzymywania odpowiedniego doładowania na koncie PLN.
Kaban10/07/2019 09:58

Jeśli jednak kwota będzie niewystarczająca, to pobiorą €+ teoretycznie z ko …Jeśli jednak kwota będzie niewystarczająca, to pobiorą €+ teoretycznie z konta złotówkowego.


To tak nie działa, nie pobiera "po trochu" tylko całość w jednej walucie.
Przerabiałem w maju na Węgrzech, gdzie odrzuciło mi transakcję bo brakło mi około 200 HUF, a na złotówkowym nie miałem wystarczającej ilości na pokrycie całego rachunku (ok 9000 HUF). Musiałem na szybko przewalutować kilka PLN na brakujące HUF i wtedy transakcja przeszła.

W innym przypadku gdy nie miałem wystarczającej kwoty w HUF, to pobrało sobie całość z konta PLN (tym razem miało z czego). Saldo HUF pozostało bez zmian.

@kokon20
Najpierw zapłać na stacji w Niemczech (nie musisz mieć do tego w ogóle konta w Euro), a dopiero potem przewalutuj sobie PLN na kuny.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst