Revolut + PayPal

8
lis 6. 2019
Długo nie robiłem zakupów u "sąsiadów" a czas wybrać się na zakupy.

Obecnie mam na portfelu trochę GBP(revolut podpięty pod PayPal)
Czy przy finalizacji ściągnie automatycznie z GBP i przeliczy sobie na USD jak nie będzie wystarczających środków w PLN ?
Aktualizacje społecznościowe
8 Komentarzy
jak zaznaczysz w paypalu zeby to bank przewalutowal, to revolut najpierw sprobuje z usd, potem z waluty bazowej, czyli pewnie pln, na koncu z rachunku z najwiekszym saldem.
leeloo06/11/2019 23:40

jak zaznaczysz w paypalu zeby to bank przewalutowal, to revolut najpierw …jak zaznaczysz w paypalu zeby to bank przewalutowal, to revolut najpierw sprobuje z usd, potem z waluty bazowej, czyli pewnie pln, na koncu z rachunku z najwiekszym saldem.


Gdzie to się zaznacza w PayPalu? Kojarzysz może?
Edytowane przez: "www" lis 6. 2019
przy platnosci trzeba zmienic, opcje przeliczania waluty, cos takiego. bo inaczej paypal przeliczy po zlodziejskim kursie
SirNiedźwiedź07/11/2019 03:53

Tu masz wszystko opisane: …Tu masz wszystko opisane: https://www.pepper.pl/dyskusji/revolut-i-podpiecie-pod-paypal-112300(najlepszy komentarz)


Dziękuję SirNiedzwiedz
SirNiedźwiedź07/11/2019 03:53

Tu masz wszystko opisane: …Tu masz wszystko opisane: https://www.pepper.pl/dyskusji/revolut-i-podpiecie-pod-paypal-112300(najlepszy komentarz)Wiesz może jak zrobić obciążanie domyślne karty bez przewalutowania PP? Kiedyś miałem to ustawione na starej karcie Revolut sposobem, który wskazałeś. Teraz podpiąłem nową kartę (stara straciła ważność) i opcja zniknęła.

Wchodzę w Żeby ustawienia(trybik)->ustawienia płatności->Zarządzaj płatnościami automatycznymi i brak tam opcji "Zarządzaj płatnościami automatycznymi->Ustaw dostępne źródła finansowania płatności":

3625171-dF2Og.jpg
Po kliknięciu w link, który miałby prowadzić do opcji przeliczania wyświetla się tylko to:

3625171-IJrcq.jpg
Zostaje tylko każdorazowy wybór przy zakupie?
matti8211/01/2020 13:46

Wiesz może jak zrobić obciążanie domyślne karty bez przewalutowania PP? Kie …Wiesz może jak zrobić obciążanie domyślne karty bez przewalutowania PP? Kiedyś miałem to ustawione na starej karcie Revolut sposobem, który wskazałeś. Teraz podpiąłem nową kartę (stara straciła ważność) i opcja zniknęła.Wchodzę w Żeby ustawienia(trybik)->ustawienia płatności->Zarządzaj płatnościami automatycznymi i brak tam opcji "Zarządzaj płatnościami automatycznymi->Ustaw dostępne źródła finansowania płatności":[Obrazek] Po kliknięciu w link, który miałby prowadzić do opcji przeliczania wyświetla się tylko to:[Obrazek] Zostaje tylko każdorazowy wybór przy zakupie?


Podobno wycofali tę opcję. Przeczytaj ten wątek (pod koniec jest update z tego roku): paypal-community.com/t5/…313
Wygląda na to, że sprawa jest bardziej skomplikowana. Też nie mogę nigdzie znaleźć opcji konwersji, a w wątku jest wyciąg ze zmian regulaminu i chyba teraz mogą sobie robić jak chcą...
Właśnie dodałem sobie nową kartę wielowalutową, jak będę miał coś do kupienia, to sprawdzę jak to wychodzi w praniu.
@www - zerknij też na to, bo może się okazać, że PP po cichu liczy teraz swoje konwersje
EDIT: Dobra sprawdziłem właśnie zakup przy pomocy nowej karty. Wygląda na to, że trzeba tylko wybrać walutę przy płaceniu, czyli tak jak pisałeś. Nie wiem, czy ta waluta się przypisze do karty na przyszłość, więc trzeba być czujnym Zobaczę przy następnej płatności.
Edytowane przez: "SirNiedźwiedź" sty 17.
SirNiedźwiedź17/01/2020 03:30

Podobno wycofali tę opcję. Przeczytaj ten wątek (pod koniec jest update z t …Podobno wycofali tę opcję. Przeczytaj ten wątek (pod koniec jest update z tego roku): https://www.paypal-community.com/t5/My-Money/How-to-change-Currency-conversion-option/td-p/1769313Wygląda na to, że sprawa jest bardziej skomplikowana. Też nie mogę nigdzie znaleźć opcji konwersji, a w wątku jest wyciąg ze zmian regulaminu i chyba teraz mogą sobie robić jak chcą...Właśnie dodałem sobie nową kartę wielowalutową, jak będę miał coś do kupienia, to sprawdzę jak to wychodzi w [email protected] - zerknij też na to, bo może się okazać, że PP po cichu liczy teraz swoje konwersje EDIT: Dobra sprawdziłem właśnie zakup przy pomocy nowej karty. Wygląda na to, że trzeba tylko wybrać walutę przy płaceniu, czyli tak jak pisałeś. Nie wiem, czy ta waluta się przypisze do karty na przyszłość, więc trzeba być czujnym Zobaczę przy następnej płatności.


Nie przypisze się. Ja napisałem maila do supportu, żeby mi zmienili funta na $. Po zmianie płacę już w $.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst