Revolut - jak doładować?

110
lut 12. 2018
Hej, podpowie ktoś jak doładować Revolut złotówkami bez zmiany waluty? Mam konto w ING oraz kantor ALIOR. Dane jakie generuje Revolut do wpłaty to zagraniczny bank - mimo wybrania złotówek w Revolut i tak w banku będę musiał wybrać przelew zagraniczny i wpłacić w EUR (przewalutowienie PLN > EUR po kursie banku ;/). Niestety nie posiadam karty debetowej.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
110 Komentarzy
up
Wszystkie opcje masz płatne:
- przelew europejski: tylko w EUR, czyli opłaty za przewalutowanie + zwykle 5zł koszt takiego przelewu.
- przelew walutowy: można przelać w PLN ale sam przelew to pewnie ze 30 zł, musisz zobaczyć w tabeli opłat swojego banku.

Revoluta obsługuje angielski bank, dlatego nie możesz zrobić zwykłego przelewu krajowego.
Czyli muszę na kantorze najpierw kupić euro za PLN i później przelać ;/ Dzięki za odpowiedź i pomoc

Nie ma jakiegoś taniego sposobu (ewentualnie lepszego od tego powyżej)?
Najprościej to mieć kartę debetową, którą doładowujesz revolut bez opłat.
iras58416/02/2018 04:02

Wszystkie opcje masz płatne:- przelew europejski: tylko w EUR, czyli …Wszystkie opcje masz płatne:- przelew europejski: tylko w EUR, czyli opłaty za przewalutowanie + zwykle 5zł koszt takiego przelewu.- przelew walutowy: można przelać w PLN ale sam przelew to pewnie ze 30 zł, musisz zobaczyć w tabeli opłat swojego banku.Revoluta obsługuje angielski bank, dlatego nie możesz zrobić zwykłego przelewu krajowego.


Czyli opłata przy każdym doładowaniu konta? Dlaczego w takim razie tak sie jaracie tym revolutem?
arko1124/03/2018 18:43

Czyli opłata przy każdym doładowaniu konta? Dlaczego w takim razie tak sie …Czyli opłata przy każdym doładowaniu konta? Dlaczego w takim razie tak sie jaracie tym revolutem?


Nie przy każdym doładowaniu. Jak doładujesz kartą, to nie ma żadnych opłat.
iras58424/03/2018 20:33

Nie przy każdym doładowaniu. Jak doładujesz kartą, to nie ma żadnych opłat.


A jak nie mam karty?
arko1124/03/2018 21:21

A jak nie mam karty?


Jak nie masz karty to płacisz za przelew.
iras58424/03/2018 21:30

Jak nie masz karty to płacisz za przelew.


Kurde, a tyle zachodu miałem z aktywacją...
arko1124/03/2018 22:13

Kurde, a tyle zachodu miałem z aktywacją...


Ogólnie okazało się że zwykła karta bankowa = debetowa = możesz nią płacić (głupi ja nie wiedziałem o.O). Tylko trzeba aktywować w aplikacji/stronie banku możliwość płacenia karta w internecie.
drathirmar 25. 2018

Ogólnie okazało się że zwykła karta bankowa = debetowa = możesz nią płacić …Ogólnie okazało się że zwykła karta bankowa = debetowa = możesz nią płacić (głupi ja nie wiedziałem o.O). Tylko trzeba aktywować w aplikacji/stronie banku możliwość płacenia karta w internecie.


Ja nie mam żadnej karty :P Zlikwidowałem, bo szkoda mi było 8zł miesięcznie, bo i tak korzystałem tylko z blika. Ale jednak czasem przydaje sie ta karta, tam gdzie nie mozna zrobić przelewu. I właśnie po to załozylem revoluta, ale nie wiedzialem, ze za przelew sa jakieś dodatkowe opłaty
mam konto w pko bp i kartę debetową. połączyłam ja z revolut ale jak doładowuję nią przekierowuje mnie na stronę banku i m usze sie logowac i czekac na kod sms
jak to zmienić????
Może mBank tak ma, bo rozumiem, że płatności w internecie aktywowalaś?
Ogólnie napiszę też dla "przyszłych pokoleń". Dodawalem platności>przelew bankowy>dodaj nowego odbiorcę...chyba łatwiej byłoby pijechac do nich i zrobić to na miejscu...najpierw po wpisaniu wszystkiego wywalało numer telefonu, poźniej po przewinieciu strony niżej zamieniało pola danych (czyli chcąc wypełnić wszystko co chwilę musiałem kasować i od nowa)...a na końcu najlepsze - musiałem źle wpisać iban (wtedy nie wyrzucało od razu błędu), szybko poprawić na poprawny (zły wg apki) i zaakceptować...jednego odbiorcę dodawałem ze 45 min...brawo programiści revolut
Kojarzycie może jak doładowania Revoluta wyglądają od strony Karty Kredytowej? Jaki jest typ transakcji? Czy jest okres bezodsetkowy? W przypadku doładowania przez Google Pay chyba leci jak zwykła płatność kartą?
Sam sobie odpowiedziałem... (może ktoś potwierdzi?)
"Jakie karty i waluty są wspierane przez Revolut?Możesz w dowolnej chwili doładować konto Revolut za pomocą karty debetowej lub kredytowej (MasterCard lub Visa) w GBP, EUR, USD, PLN, DKK, SEK, NOK, RON oraz CHF. Doładowania kartą kredytową zostaną uznane za zwykłą transakcję kartą, a nie jako wypłata gotówkowa. Niestety, niektóre karty Maestro, prepaid karty debetowe i American Express nie są obsługiwane."
1204263-wN4lM.jpgPanowie, czy macie możliwość doładowania konta Revolut ? Ja niestety od 2 dni nie mam takiej mozliwości ( brak znaku + który zawsze przenosił do zdefiniowanych kart). W zakładce Konta mam tylko konto w PLN i w $. Lecz nie mam możliwości ich doładowania ...z czym jest to związane?
warmaschine10/09/2018 12:12

[Obrazek] Panowie, czy macie możliwość doładowania konta Revolut ? Ja nie …[Obrazek] Panowie, czy macie możliwość doładowania konta Revolut ? Ja niestety od 2 dni nie mam takiej mozliwości ( brak znaku + który zawsze przenosił do zdefiniowanych kart). W zakładce Konta mam tylko konto w PLN i w $. Lecz nie mam możliwości ich doładowania ...z czym jest to związane?


U mnie jakoś ten + w apce zawsze był kapryśny i rzadko udało mi się z niego skorzystać. Albo w ogóle nie było reakcji albo coś tam mieliło, mieliło i nic się nie działo.
Od długiego czasu dorzucam kaskę bezpośrednio z ekranu głównego po długim przytrzymaniu ikonki Revolut

1213758-RDr3n.jpg
warmaschine10/09/2018 12:12

[Obrazek] Panowie, czy macie możliwość doładowania konta Revolut ? Ja nie …[Obrazek] Panowie, czy macie możliwość doładowania konta Revolut ? Ja niestety od 2 dni nie mam takiej mozliwości ( brak znaku + który zawsze przenosił do zdefiniowanych kart). W zakładce Konta mam tylko konto w PLN i w $. Lecz nie mam możliwości ich doładowania ...z czym jest to związane?


Po ostatniej aktualizacji appki (ver5.12) zaczęły im się dziać cuda zwłaszcza u osób co mają KitKata na telefonach (m.in. u mnie na 4.4.2). Walczą by odzyskać wsteczną kompatybilność systemu. Mi też zaczęły ginąć i nie działać rożne funkcje aż wszystko siadło, do zalogowania na konto włącznie. Pozostała reinstalka apki i ... kupa. Nic nie działa. Na szybko zainstalowałem na telefonie żony i odzyskałem konto. Jak długo zwiecha potrwa nie wiadomo.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje