Revolut i podpięcie pod PayPal

7
lis 3. 2018
Witam, zaczynam raczkować w świecie wirtualnych płatniości i w związku z tym mam kilka pytań

Założyłem Revoluta, mam na nim 200 zł, założyłem PayPal, w ustawieniach płatności->Twoje preferowane źródło finansowania płatności dodałem kartę (ma być karta czy PayPal?), ale nie mogę znaleźć "zarządzania wstępnie zatwierdzonymi płatnościami" i "opcje przeliczania"

Oprócz tego przy dodaniu karty do konta, zrobiłem potwierdzenie tej karty i pobrało mi z revoluta 6,5 zł... gdzie są te pieniądze, przyjdą na paypal? Jeśli tak to w PLNach czy w $? Jak to poprawnie wszystko ustawić żeby nie narobić bajzlu? Trzymać na Revolucie kasę w PLNach czy w $?

Z góry dzięki za info
Aktualizacje społecznościowe
PayPal OkazjePayPal kupony rabatowe
7 Komentarzy
Twoje preferowane źródło finansowania płatności, tam ustawiasz z czego ma pobierać kasę za zakupy. Chociaż nie wiem jak to dziala bo mi zawsze bierze w pierwszej kolejnosci z konta pp nie z karty chociaż mam ustawiona kartę.
Za potwierdzenie karty kasa wróci w ciągu kilku dni na revoluta w tej walucie która pobrało.
Na revolucue trzymaj kasę w zł. Potem tylko kupujesz sobie dana walutę w takiej sumie jaka jest tobie potrzebna do zapłaty za przedmiot.
A co z opcją "zarządzania wstępnie zatwierdzonymi płatnościami" i "opcje przeliczania"? Tam się ustawia $ podobno żeby nie przeliczło na na funty a potem na $?

Jakie korzyści płyną z płacenia przez PayPal a nie bezpośrednio z Revoluta? Operacja ta jest jakoś dodatkowo płatna?
Gdzieś czytałem, że są mniejsze problemy w przypadku zwrotu pieniędzy i ubiegania się w ogóle o taki zwrot...
Czy wypłata z PayPal na normalne konto polskie/revoluta jest płatna?
Edytowane przez: "Alvaro" lis 3. 2018
Ustaw najpierw w pp walutę glowna jaka chcesz mieć. Ja mam dolary bo tylko dolarami obracam na koncie i używam ich do 0latnosci. Portwel->szczegóły->zarządzaj walutami. Opcje przeliczania to nie to co piszesz. To jest w przypadku gdy płacisz za towar i żeby tobie nie przeliczlo złotówek po kursie pp na dolce. Żeby tak się nie dzialo wchodzisz w ustawienia(trybik)->ustawienia płatności-> Zarządzaj płatnościami automatycznymi potem znowu Zarządzaj płatnościami automatycznymi->Ustaw dostępne źródła finansowania płatności->Opcje przeliczania->Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.
Korzyści przy pkaceniu przez pp są takie, że masz np gwarantowany zwrot kasy gdy towar nie dotrze np. z gerabest.
Za przelanie złotówek z pp na pl konto nic nie pobierają. To samo revolut.
Ja mam takie pytanko. Założyłem karte revoult w Polsce. Czy jest możliwość abym będąc na przykład w Norwegii płacił w sklepie kartą revoult w walucie norweskiej ? Czyli wpłacam na przykład na karte 100 koron norweskich, robię zakupy za 59 koron i ściąga mi z karty bez dodatkowych kosztów te 59 koron.
Tak. Zasilasz konto zlotowkami no chyba, że już je masz , potem kupujesz korony i tyle. Możesz zrobić to nawet chwilę przed zakupami. Najważniejsze abyś mial net.
Edytowane przez: "Mowca" lis 4. 2018
Mowcalis 3.

Ustaw najpierw w pp walutę glowna jaka chcesz mieć. Ja mam dolary bo tylko …Ustaw najpierw w pp walutę glowna jaka chcesz mieć. Ja mam dolary bo tylko dolarami obracam na koncie i używam ich do 0latnosci. Portwel->szczegóły->zarządzaj walutami. Opcje przeliczania to nie to co piszesz. To jest w przypadku gdy płacisz za towar i żeby tobie nie przeliczlo złotówek po kursie pp na dolce. Żeby tak się nie dzialo wchodzisz w ustawienia(trybik)->ustawienia płatności-> Zarządzaj płatnościami automatycznymi potem znowu Zarządzaj płatnościami automatycznymi->Ustaw dostępne źródła finansowania płatności->Opcje przeliczania->Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego. Korzyści przy pkaceniu przez pp są takie, że masz np gwarantowany zwrot kasy gdy towar nie dotrze np. z gerabest. Za przelanie złotówek z pp na pl konto nic nie pobierają. To samo revolut.


Dzieki za instrukcje
Do Mowca

Dziękuję Ci za szczegółowy opis jak ustawić płatności, wiele wątków przejrzałem i miałem ciągle wątpliwości.
PS. mama nadzieję, że zadziała przy zakupach
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje