Revolut i płatność w Czechach

9
lis 29.
Hey pepperowicze,
mam takie pytanie, w aplikacji revolut robie tywakne konto z koronami czeskimi, dokonuje tez wymiany z pln na czeskie korony. Będąc w pradze i korzystając z bankomatu, wypłacam korony kartą, to ściaga bezposrednio z revolut tego czeskiego konta, czy bedzie przewalutowywac z polskiego salda ?
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

9 Komentarzy
w czechach nie używałem Revolut ale w tych krajach co używałem to ściągało w lokalnej walucie czyli w tym przypadku korony. Tylko trzeba wiedzieć do jakiego bankomatu iść, bo niektóre mają kosmiczne prowizje. Przy wypłacie zawsze patrz czy bankomat nie nalicza prowizji + gdy zapyta Cie o przewalutowanie kliknij "NIE". Banomat widzi karte jako brytyjska i bedzie chcial przewalutowac po swoim duzym kursie.
didzejos29/11/2019 11:40

w czechach nie używałem Revolut ale w tych krajach co używałem to ściągało …w czechach nie używałem Revolut ale w tych krajach co używałem to ściągało w lokalnej walucie czyli w tym przypadku korony. Tylko trzeba wiedzieć do jakiego bankomatu iść, bo niektóre mają kosmiczne prowizje. Przy wypłacie zawsze patrz czy bankomat nie nalicza prowizji + gdy zapyta Cie o przewalutowanie kliknij "NIE". Banomat widzi karte jako brytyjska i bedzie chcial przewalutowac po swoim duzym kursie.


A no właśnie, karta jest brytyjska. A jak sprawdzić które jakie pobiera prowizję?
kfiatq29/11/2019 11:51

A no właśnie, karta jest brytyjska. A jak sprawdzić które jakie pobiera pro …A no właśnie, karta jest brytyjska. A jak sprawdzić które jakie pobiera prowizję?


Wyświetla się na bankomacie czy dany bankomat bierze prowizje. A jak znaleźć właściwy zamiast chodzić od jednego do drugiego? Nie wiem, poszukaj w necie
Cos takiego znalazłem
3285536-a2Yex.jpg
Będąc w pradze i korzystając z bankomatu, wypłacam korony kartą, to ściaga bezposrednio z revolut tego czeskiego konta, czy bedzie przewalutowywac z polskiego salda ?

W pierwszej kolejności ściąga z czeskiego, jak się skończy to zaczyna przewalutowywać z PLN na bieżąco. Jeśli jedziesz na weekend to polecam wcześniej wymienić żeby uniknąć tej extra 2% chyba prowizji, jeśli w tygodniu to bez różnicy.

Byłem w Pradze niedawno i polecam bankomaty tylko "bankowe", te mi się nie trafiły z prowizją w centrum, ale jest ich ogólnie mało i lepiej zawczasu to ogarnąć. Unikaj wszystkich innych no-name'ów z wielkimi "ATM" czy "EUR" itp bo to złodziejskie maszyny z dużymi prowizjami i jest ich wszędzie dużo.
vvojt29/11/2019 13:20

Będąc w pradze i korzystając z bankomatu, wypłacam korony kartą, to ściaga …Będąc w pradze i korzystając z bankomatu, wypłacam korony kartą, to ściaga bezposrednio z revolut tego czeskiego konta, czy bedzie przewalutowywac z polskiego salda ?W pierwszej kolejności ściąga z czeskiego, jak się skończy to zaczyna przewalutowywać z PLN na bieżąco. Jeśli jedziesz na weekend to polecam wcześniej wymienić żeby uniknąć tej extra 2% chyba prowizji, jeśli w tygodniu to bez różnicy.Byłem w Pradze niedawno i polecam bankomaty tylko "bankowe", te mi się nie trafiły z prowizją w centrum, ale jest ich ogólnie mało i lepiej zawczasu to ogarnąć. Unikaj wszystkich innych no-name'ów z wielkimi "ATM" czy "EUR" itp bo to złodziejskie maszyny z dużymi prowizjami i jest ich wszędzie dużo.


Dzięki
Ja wyplacam w Czechach w bankomatach KB (Komercni Banka) oraz Fio Banka - nigdy nie bylo u nich prowizji z karty Revolut
Edytowane przez: "zysiek77" lis 29.
A coś pisali ze do 800zl na miesiąc nie ma prowizji? Wiecie coś o tym? Z praktyki
Do 800 pln nie ma prowizji u samego Revoluta, operatorzy bankomatów mogą dodawać też swoją przy każdej transakcji
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje