Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Revolut i paypal

25
kwi 15. 2019
Jak najtaniej zapłacić za zakupy na brytyjskim Ebayu?
1. zasilam Revoluta w PLN
2. robię przewalutowanie na GBP
3. podpinam kartę Rev pod Paypal
4. zasilam Paypala kartą Rev
5. płacę Paypalem?

Nie przewalutuje mi gdzieś podwójnie?
Aktualizacje społecznościowe
25 Komentarzy
Tak jak napisałaś, ale bez punktu 4, po prostu po punkcie 3 będzie 5. Tylko musisz uważać na PayPal, bo on też proponuje swój kurs przewalutowania.

I dlatego lepiej mieć kartę Curve (chcesz ją z bonusem 5GBP to pisz na priva), wtedy odpadają punkty 1 i 2, a przeliczenie idzie po kursie międzybankowym.
Edytowane przez: "CiekawskiGeorge" kwi 15. 2019
Czy przypadkiem po dodaniu karty nie powinnaś skontaktować się z PayPal i określić walutę w jakiej chcesz płacić kartą? Zdaję się, że domyślnie jest ona uznawana jako ta w PLN. W przypadku Alior Kantor tak było. Podobnie z innymi kartami płatniczymi. Revolut'a nie mam, ale domyślam się, że jest podobnie...

Przy PayPal (jeżeli chcesz płacić w różnych walutach), lepiej do każdej waluty mieć osobną kartę i dla każdej określić walutę. No chyba, że interesuję Ciebie tylko GBP - wtedy jedna karta wystarczy...
Edytowane przez: "sodapro" kwi 15. 2019
"Skontaktować"? Jedyne co powinno się zrobić, to podczas płatności przyjrzeć, czy ma być ona w "walucie karty" (czyli przeliczona na rozpoznaną przez PayPal walutę po niekorzystnym kursie), czy w walucie w jakiej dokonano zakupu. Głęboko w ustawieniach PP można ten wybór zapamiętać dla danej karty, ale nie jest to wskazanie konkretnej waluty.
Edytowane przez: "CiekawskiGeorge" kwi 15. 2019
CiekawskiGeorge27 min

Jakie "skontaktować"? Jedyne co powinno się zrobić, to podczas płatności pr …Jakie "skontaktować"? Jedyne co powinno się zrobić, to podczas płatności przyjrzeć, czy ma być ona w "walucie karty" (czyli przeliczona na rozpoznaną przez PayPal walutę po niekorzystnym kursie), czy w walucie w jakiej dokonano zakupu. Głęboko w ustawieniach PP można ten wybór zapamiętać dla danej karty, ale nie jest to wskazanie konkretnej waluty.


paypal.com/pl/…579

Nie wiem jak jest z Revolut... Może ma domyślnie GBP....

Jeżeli tak jest, to krok o którym napisałem jest konieczny np. przy płatności kartą w walucie innej niż GBP...
Edytowane przez: "sodapro" kwi 15. 2019
Dalej mówisz o czymś innym. Koleżanka chce kupić w GBP i żeby z karty Revolut jej zeszło GBP (tylko tak będzie mieć dobry kurs od Revolut, za to waluta karty Revolut nie ma znaczenia). Musi podczas płatności wskazać, że chce być obciążona w walucie zakupu, a nie kontaktować się z PayPal. Ustawienie dla karty na stałe jakiejś waluty w PayPal sprawia, że PayPal będzie przeliczać na nią po swoim niekorzystnym kursie.
Edytowane przez: "CiekawskiGeorge" kwi 15. 2019
CiekawskiGeorge14 min

Dalej mówisz o czymś innym. Koleżanka chce kupić w GBP i żeby z karty Revo …Dalej mówisz o czymś innym. Koleżanka chce kupić w GBP i żeby z karty Revolut jej zeszło GBP (tylko tak będzie mieć kurs od Revolut). Musi podczas płatności wskazać, że chce być obciążona w walucie zakupu, a nie kontaktować się z PayPal. Ustawienie na stałe jakiejś waluty dla karty sprawia, że PayPal będzie przeliczać na nią po swoim niekorzystnym kursie.


To napisz wprost! Ten Wasz cudowny Revolut jako że jest zarejestrowanym fintechem w Wielkiej Brytanii wystawia karty w walucie lokalnej GBP? To przypadkiem nie oznacza tego że PayPal (w tym przypadku) dodaną kartę uznaje jako GBP zawsze? Przy płatności Revolut np. w EUR nie ma miejsca przewalutowanie? "Waluta lokalna" chyba musi być ustalona - nie może być raz taka, raz taka...

Revolut przesyła do PayPal'a informację o walucie, w jakiej karta jest rozliczana?
Napisałem: "waluta karty Revolut nie ma znaczenia" to co się tak przy niej upierasz.

Ustawiając w PayPal walutę karty (np. ABC) mówisz tyle: "drogi PayPal proszę przeliczaj każdą płatność tą kartą na ABC po swoim niekorzystnym kursie zamiast przesłać ją w prawdziwej walucie do mojego banku/fintechu i pozwolić mi mieć tam lepszy kurs".

Robiąc zakupy w walucie DEF, bez tego ustawienia PayPal zaproponuje przeliczenie (po swoim kursie) na walutę jaką sam rozpozna jako walutę karty, np. walutę HGW, a z ustawieniem zaproponuje przeliczenie (też po ich kursie) na ABC. W obu przypadkach żeby nie stracić trzeba kliknąć, że chcemy walutę transakcji czyli DEF.

Bo tylko jeśli DEF dotrze do banku/Revolut będziesz mieć dobry kurs jaki chcesz. Czyli ustawianie w PayPal waluty karty do niczego się nie przydaje, bo i tak zawsze trzeba płacić bez ich przelicznika.
Edytowane przez: "CiekawskiGeorge" kwi 15. 2019
sodapro1 g, 51 min

Czy przypadkiem po dodaniu karty nie powinnaś skontaktować się z PayPal i o …Czy przypadkiem po dodaniu karty nie powinnaś skontaktować się z PayPal i określić walutę w jakiej chcesz płacić kartą? Zdaję się, że domyślnie jest ona uznawana jako ta w PLN. W przypadku Alior Kantor tak było. Podobnie z innymi kartami płatniczymi. Revolut'a nie mam, ale domyślam się, że jest podobnie...Przy PayPal (jeżeli chcesz płacić w różnych walutach), lepiej do każdej waluty mieć osobną kartę i dla każdej określić walutę. No chyba, że interesuję Ciebie tylko GBP - wtedy jedna karta wystarczy...sodapro1 g, 51 min

Czy przypadkiem po dodaniu karty nie powinnaś skontaktować się z PayPal i o …Czy przypadkiem po dodaniu karty nie powinnaś skontaktować się z PayPal i określić walutę w jakiej chcesz płacić kartą? Zdaję się, że domyślnie jest ona uznawana jako ta w PLN. W przypadku Alior Kantor tak było. Podobnie z innymi kartami płatniczymi. Revolut'a nie mam, ale domyślam się, że jest podobnie...Przy PayPal (jeżeli chcesz płacić w różnych walutach), lepiej do każdej waluty mieć osobną kartę i dla każdej określić walutę. No chyba, że interesuję Ciebie tylko GBP - wtedy jedna karta wystarczy...


czyli co wychodzi na to że mogę sobie podpiąć dajmy na to 3 karty PLN , USD oraz EURO, do tego 3 rachunki PLN, USD, EURO i wychodzi bez złodziejskiej prowizji za przewalutowanie ??

tak czy siak za samo wyslanie pieniedzy do znajomych biorą 4 % więc to jest smiech na sali..
Zamiast kilku kart prościej jedną z dobrymi kursami, np. Curve, Revolut albo wielowalutową z banku.
Nie korzystam z Revolut. W moim przypadku konieczny był kontakt z PayPal. Wystawcą karty był Alior Kantor, waluta lokalna wg. PayPal dla każdej karty była domyślnie ustawiona jako PLN - niezależnie czy dodawałem kartę płatniczą powiązaną z rachunkiem USD, EUR czy GBP (w sumie nic dziwnego - Alior jest polski; a pokrywa się to też z informacją dostępną tutaj: paypal.com/pl/…579)... Z tego powodu twierdzę, że karta Revolut może być widziana domyślnie jako GBP i nie wiem jak wygląda wtedy płatność np. w EUR.
@sodapro@szaco Wystarczy, że ustawiamy w opcjach PayPal, żeby dla danej karty przewalutowanie kwoty następowała po stronie wystawcy karty. Wtedy nie ma znaczenia z jaką walutą wykrywana jest karta, ponieważ PayPal nie zrobi przewalutowania, tylko podczas płatności zrobi to wystawca karty. Tutaj instrukcja jak to ustawić, a tutaj wersja ze screenami jakby ktoś miał problemy.
frifix15/04/2019 16:05

@sodapro @szaco Wystarczy, że ustawiamy w opcjach PayPal, żeby dla danej k …@sodapro @szaco Wystarczy, że ustawiamy w opcjach PayPal, żeby dla danej karty przewalutowanie kwoty następowała po stronie wystawcy karty. Wtedy nie ma znaczenia z jaką walutą wykrywana jest karta, ponieważ PayPal nie zrobi przewalutowania, tylko podczas płatności zrobi to wystawca karty. Tutaj instrukcja jak to ustawić, a tutaj wersja ze screenami jakby ktoś miał problemy.


Dokładnie i powtarzam koledze to od kilku godzin, a on dalej uparcie trzyma się tych walut karty, które nie mają żadnego znaczenia.

sodapro15/04/2019 15:48

Nie korzystam z Revolut. W moim przypadku konieczny był kontakt z PayPal. …Nie korzystam z Revolut. W moim przypadku konieczny był kontakt z PayPal. Wystawcą karty był Alior Kantor, waluta lokalna wg. PayPal dla każdej karty była domyślnie ustawiona jako PLN - niezależnie czy dodawałem kartę płatniczą powiązaną z rachunkiem USD, EUR czy GBP (w sumie nic dziwnego - Alior jest polski; a pokrywa się to też z informacją dostępną tutaj: https://www.paypal.com/pl/smarthelp/article/czy-jest-możliwe-obciążanie-mojej-karty-w-innej-walucie-niż-pln-(karta-walutowa)-faq3579)... Z tego powodu twierdzę, że karta Revolut może być widziana domyślnie jako GBP i nie wiem jak wygląda wtedy płatność np. w EUR.


Napisałem Ci już to łopatologicznie, a Ty dalej piszesz swoje. Jeśli podpinałeś kartę USD do PayPal i chciałeś żeby zakup w USD schodził z tej karty w dolarach, to wystarczyło wskazać podczas płatności, że nie chcesz przeliczenia tylko chcesz płatności dokonać w walucie zakupu. I ta kwota zakupu trafi wtedy do banku i zejdzie z karty, nigdzie nie trzeba się w tym celu kontaktować. Jeśli masz kartę w USD, a płacisz w CZK to tak samo wybierasz walutę zakupu i CZK dotrze do banku, a nie USD przeliczone po niekorzystnym kursie przez PayPal. Tu chodzi o zasady działania PayPal, a nie kto wydał kartę.
Edytowane przez: "CiekawskiGeorge" kwi 15. 2019
CiekawskiGeorge59 min

Napisałem Ci już to łopatologicznie, a Ty dalej piszesz swoje. Jeśli pod …Napisałem Ci już to łopatologicznie, a Ty dalej piszesz swoje. Jeśli podpinałeś kartę USD do PayPal i chciałeś żeby zakup w USD schodził z tej karty w dolarach, to wystarczyło wskazać podczas płatności, że nie chcesz przeliczenia tylko chcesz płatności dokonać w walucie zakupu. I ta kwota zakupu trafi wtedy do banku i zejdzie z karty, nigdzie nie trzeba się w tym celu kontaktować. Jeśli masz kartę w USD, a płacisz w CZK to tak samo wybierasz walutę zakupu i CZK dotrze do banku, a nie USD przeliczone po niekorzystnym kursie przez PayPal. Tu chodzi o zasady działania PayPal, a nie kto wydał kartę.


Oczywiście na stronie PayPal są napisane głupoty... paypal.com/pl/…579

Korespondencję z PayPal też sobie zmyśliłem, bo nie miałem co robić...

Tutaj podobnie wszystko jest zmyślone:
subiektywnieofinansach.pl/eba…ad/
wykop.pl/wpi…-p/
ekantor.pl/czy…la/

Napisałem wyraźnie, że tak miałem przy kartach w Alior Kantor. W Revolut nie wiem jak jest. Jeżeli nie korzystałeś z Alior Kantor, to nie wypowiadaj się na ten temat...

Kilka groszy można stracić na samym weryfikowaniu karty, gdy blokują pewną kwotę, a potem zwracają - pamiętam że zablokowali nieco więcej niż mi potem zwrócili...

Jeszcze raz napiszę, że nie korzystam z Revolut, tylko Alior Kantor!
Edytowane przez: "sodapro" kwi 15. 2019
@CiekawskiGeorge BTW w pierwszym komentarzu wspomniałeś o Curve. Muszę przyznać, że bardzo polubiłem tą kartę. Jeszcze ani razu mnie nie zawiodła, na razie wszystkie z nia transakcje zostały zaakceptowane, w terminalach wykrywana jest jako karta PLN, nie pyta o przewalutowanie. Moja karta przyszła na początku roku, na pewno nowe karty Curve mają domyślna walutę jako PLN, starsze mają domyślną walutę GBP. Myślałem, że Curve będzie bardziej ciekawostką, ale na prawdę gorzej byłoby mi się z nią rozstać niż z Revolutem.

@sodapro Nikt nie przeczy, że tak Ci powiedzieli w supporcie PayPala. Faktem natomiast jest, że można ustawić opcję, aby kwota została obciążona/przewalutowana po stronie wystawcy karty. To się tyczy każdej karty walutowej/wielowalutowej.
Edytowane przez: "frifix" kwi 15. 2019
@sodapro
Tak, PayPal wie co pisze, bo chce zarobić na przeliczeniu na Twoją walutę - tak samo jak terminale oferują przeliczenie znane jako DCC. Płacę na PayPal od ponad 10 lat i opisuję Ci jak miałem z kilkunastoma kartami różnych banków i w różnych walutach, Revolut to tylko jedna z nich. Nigdy żadnej nie dodawałem do PayPal żeby się jeszcze z nimi kontaktować. Co z tego, że PayPal rozpoznaje Twoją kartę Aliora jako PLN skoro robią to tylko po to żeby zarobić na przeliczniku, a Ty zamiast gdzieś wydzwaniać wystarczy, że podczas płatności wskażesz, że karta ma być obciążona w walucie zakupu (pisałem to od pierwszego komentarza). I po raz n-ty powtrzam: nie ma znaczenia czy ta karta jest wydana w PLN, ABC czy HGW. Kończę tę dyskusję skoro i tak wiesz lepiej.

@frifix
Curve jest IMO najwygodniejsza w dodatku nie wymaga zamrażania kasy. Płacę ją dużo (PayPal i nie tylko rozpoznają ją jako GBP, ale jak wspomniałem nie ma to żadnego znaczenia), więc i kilka razy mnie zawiodła, ale jak na jej bardzo nietypową i nowatorską funkcjonalność mogę jej to wybaczyć. Ważne, że support mają dobry, dużo lepszy niż Revolut.
Edytowane przez: "CiekawskiGeorge" kwi 15. 2019
Dodawałem kartę EUR, przy weryfikowaniu PP na rachunku prowadzonym w EUR zablokował na potrzebę weryfikacji drobną kwotę, ale w PLN. Potem (po zweryfikowaniu karty) zablokowana kwota do mnie wróciła, ale ze względu iż blokowali PLN na rachunku EUR nie wróciło do mnie tyle ile zablokowali - było to minimalnie mniej...

Przy kolejnej karcie USD, podpiąłem ją najpierw do PP i przed weryfikacją napisałem do nich żeby blokadę robili w USD, a nie PLN. Tym razem było ok - ile zablokowali, tyle zwrócili...

Nie, ale to mi się przecież przyśniło...
Edytowane przez: "sodapro" kwi 15. 2019
@sodapro Tylko my cały czas mówimy o płatność kartami za pomocą PayPala, a nie o ich weryfikację. To są zupełnie dwie odrębne kwestie
frifix16 min

@sodapro Tylko my cały czas mówimy o płatność kartami za pomocą PayPala, a …@sodapro Tylko my cały czas mówimy o płatność kartami za pomocą PayPala, a nie o ich weryfikację. To są zupełnie dwie odrębne kwestie


Czy ja coś wspominałem w swoim pierwszym komentarzu o płatności? pepper.pl/com…040

Zdaje się, że to Kolega, który mnie zaatakował nie zrozumiał o co mi chodzi... Cały czas próbuję mi się coś wmówić, że ja coś rzekomo napisałem...

W moim przypadku, gdy mam do każdej waluty inny rachunek i odrębne karty rozwiązanie przedstawione tutaj: paypal.com/pl/…579 jest jak najbardziej ok i to jeszcze na etapie przed zweryfikowaniem karty... W żadnym razie nie jest to bujda czy działanie na moją niekorzyść...

W Revolut pewnie możecie czasowo przypisać kartę do rachunku (chociażby na czas weryfikacji) -wtedy ustawiacie pewnie jako główny rachunek PLN i nie ma problemu z blokowaniem kwoty w innej walucie na poczet weryfikacji...

PayPal zły, PayPal be, PayPal na każdym kroku chce orżnąć... ale koniec końców z niego korzystacie...

Brakuje mi możliwości wypłaty waluty obcej (z salda PP) na rachunek walutowy bez przymusowego przewalutowania, ale wiem że nie jest to instytucja charytatywna i w końcu na czymś zarabiają...
Edytowane przez: "sodapro" kwi 15. 2019
@sodapro Jak dla Ciebie ten nader zawiły sposób działa i jesteś z tego zadowolony to nie będę Cię do niczego innego przekonywał. Ja lubię prostotę, mam jedno konto na PayPal, jedną kartę do niego przypisaną. Płacę zawsze w walucie sklepu, przewalutowanie robi zawsze wystawca karty i tyle.

Co do niemożność zrobienia przelewu z PayPal bez przewalutowania to fakt, nie można tego zrobić. Ja tam pieniędzy nie trzymam, czasem wpadnie kilka dolców z cashbacku, ale je tam zostawiam i wykorzystuję przy kolejnych transakcjach.

Podsumowując niech każdy używa czego chce i jak mu jest wygodniej. EOT z mojej strony.
@sodapro Wyluzuj z tym "zaatakował". Ileś razy od wielu godzin piszę Ci to samo, a Ty dalej swoje i non stop powołujesz się na Revolut, choć zupełnie niczym nie różni się tu od innych fintechów i banków.

Ja mówię o płaceniu kartami w PayPal, o co pytała pierwsza osoba, nigdy żadnych weryfikacji kart nie robiłem. Też kiedyś miałem karty z Alior Kantor i nic z obsługą PayPal nie załatwiałem. Mimo, że wszystkie były rozpoznawane jako polskie karty w PLN, to przy płatnościach w GBP wybierałem kartę do konta GBP, a przy płatnościach w EUR kartę do konta w EUR. Bo zawsze zamiast proponowanego przez PayPal przeliczenia na PLN wybierałem opcję płatności w walucie zakupu.

Z kartą Curve też tak robię, co z tego, że PayPal a nawet PayU rozpoznają ją jako kartę w GBP, skoro ja wtedy zaznaczam, żeby spadali ze swoim przelicznikiem i policzyli mi w walucie zakupu.

Nic nie trzeba w tym celu załatwiać ani ustawiać w PayPal, a rozpoznawana waluta karty nie ma żadnego znaczenia. To powtarzam po raz kolejny.

Od czerwca mają być w Alior Kantor karty wielowalutowe, czyli jedna od razu do kont w różnych walutach (nie mogę się doczekać). I wtedy też nic w PayPal nie będzie trzeba ustawiać tylko podczas płatności kazać ją wykonać w walucie płatności. Wtedy płatność w GBP pójdzie z konta w funtach, a w EUR z konta w euro.

Kończąc, skoro tak Tobie wygodnie to rób jak dotąd, feel free. Tylko nie pisz tu ludziom, że muszą coś z obsługą PayPal załatwiać, bo nie muszą.
Edytowane przez: "CiekawskiGeorge" kwi 15. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst