revolut + google pay

3
maj 19. 2023 (19 g, 6 min)
revolut i płatność Google pay
Mam kilka rachunków revolut (USD, Euro i lira turecka) na każdym jakaś kwota oraz kartę wirtualną wielorazowa (wygląda ze jedna karta do rożnych walut bo nr karty się nie zmienia) która dodałem do Google pay.
Jak to wygląda w sytuacji płatności zbliżeniowych google pay w Turcji. Jeżeli będę dokonywał płatności w lirach waluta zostanie rozpoznana automatycznie i ściągnie podana kwotę z odpowiedniego subkonta walutowego w tym przypadku lirowego czy trzeba to jakoś ustawić żeby ściągało z konta w lirach a nie np. w euro czy dolarach i przewalutowywało na liry?
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Pietr
  Będzie brało w Lirach pod warunkiem, że na terminalu wybierz lokalną walutę bo pewnie często będzie pytało czy chcesz płacić w lokalnej walucie czy karty
 2. Awatar użytkownika Maly_Lou
  W revo pierwszeństwo ma waluta która jest pobierana. Jeśli masz tyle w lirach, to pobierze w lirach. Jeśli nie masz tyle w lirach, to spróbuje pobrać i zamienić z innej waluty.
  I tak jak Pietr napisał- ma to się do każdej karty w sumie- niektóre terminale mogą czytać kartę revoluta jako kartę w złotówkach (pomimo że jest wielowalutowa). I wyskoczy wtedy komunikat czy chesz zapłacić w złotówkach i oni sobie to przeliczą sami na liry (złodziejski kurs) czy chcesz kontynuować w lirach i tu pewnie będzie straszenie że na kurs nie mają wpływu.
  ZAWSZE wybieraj płacenie w lokalnej walucie- wtedy rozlicza to wydawca karty, w tym przypadku revo.
 3. Awatar użytkownika szymon1985
  Autor
  Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika