REVOLUT dla zielonych.

AvatarUsunięty1153848
lut 8. 2019

138648.jpg
Siema, od niedawna, za sprawą Pepperowiczów mam:

- konto Revolut
- darmową kartę fizyczną Master Card ( z darmową przysyłką )
- kartę wirtualną Visa
- a nawet 2 dolce na koncie z promocji BalckFridayUżywam aplikacji w Android, wiem że jest to konto skutecznie zastępujące Paypal, a także bezprowizyjne, mam jednak pytania techniczne:

1. Czasem w komentarzach pod ofertami z Aliexpress piszecie że z kartą RV wyszło jeszcze taniej, o co w tym chodzi? O to że Revolut ma najniższe koszty przewalutowania, niższe niż przeliczane automatycznie w Ali?

2. Czasem są promocje które jako warunek podawają różne formy transakcji bezgotówkowych i pojawia się temat "Czy doładowanie swojego konta RV będzie potraktowane przez organizatora za transakcję online?" Część promocji już zaznacza w warunkach że nie, ale skoro starzy Revolutowny o to pytają to rozumiem że nie zawsze tak jest: W jaki sposób w ramach takiej promocji dokonać transakcji np z karty kredytowej na swoje konto RV?

3. Czy przelewy wewnętrzne Revolut odbywają się na podstawie adresu email innego użytkownika czy przez wygenerowany link z gotową kwotą wpłaty? Jakie formy transferów używać a jakich nie aby uniknąć jakichś kosztów operacyjnych?

4. Czy konto RV może być użyte do przyjmowania jakichś płatności online np na stronie WWW gdzie wklejam wygenerowany link przy produkcie? Paypal ma np taką możliwość "donate" dla wspierających jakąś sprawę.

5. Co warto wiedzieć na starcie, o czym jeszcze Twoim zdaniem powinien wiedzieć startujący Revolutowiec?

Dzięki za odpowiedzi.JEŚLI NIE MASZ KONTA REVOLUT

Zarejestruj się z mojego linka i zdobądź darmową kartę Revolut a z nią znakomite kursy wymiany walut za granicą. revolut.com/r/k…wan
Aktualizacje społecznościowe
Revolut OkazjeRevolut KuponyRóżne
8 Komentarzy
0. Revolut nie zastępuje PayPal. PayPal to dodatkowa ochrona kupującego, który w razie problemów ze sprzedającym pomoże Ci odzyskać pieniądze. Dlatego jak jest tylko taka możliwość to kupujesz przez PayPal-a z podpięta kartą Revolut.

1. Revolut ma lepszy przelicznik, dlatego na zagranicznych stronach wybierasz oryginalną walutę bez przewalutowania sprzedawcy.

2. To czy doładowanie Revoluta będzie uznane w promocji zależy od samego banku, który może wykluczyć jego kod MCC z promocji. Aby zrobić takie doładowanie konta kartą kredytową klikasz na plus w lewym górnym rogu, klikasz na listę i dodajesz swoją kartę płatniczą. Po weryfikacji możesz za jej pomocą doładować swoje konto.

3. Przesłanie komuś pieniędzy możesz zrobić na dwa sposoby. Jeśli któryś z Twoich znajomych posiada konto Revolut to na dolnym pasku klikasz płatności i wyszukujesz w swoich kontaktach taką osobę, następnie na nią klikasz, a później klikasz wyślij. Druga możliwość to przelew bankowy, który znajdziesz również w zakładce płatności. Obie te formy przesyłania pieniędzy po stronie Revoluta są bezpłatne. Należy tylko pamiętać, że bank Twojego znajomego może pobrać opłatę za przychodzący przelew międzynarodowy (mam tutaj myśli przelewy w innej walucie niż PLN). Jeśli chodzi o przelewy w PLN to akurat takiej obawy nie ma, ponieważ Revolut robi je z polskiego konta w PEKAO.

4. Revolut ma taką możliwość. Na dole na pasku klikasz płatności i następnie najbardziej na prawo będzie mieć przycisk o nazwie "Link do płatności". Sam z tego nie korzystałem więc nie wiem jak to sprawnie działa.

5. Jeżeli planujemy robić płatność w weekendy przy pomocy Revoluta to wtedy lepiej jest wcześniej zrobić przewalutowanie, ponieważ w weekendy za przewalutowania pobierana jest prowizja w wysokości 1%. Za granicą płać zawsze w lokalnej walucie, nie zgadzaj się na przewalutowanie DCC po stronie terminala. Dodatkowo lepiej nie wypłacać sobie za dużo pieniędzy ze swojej karty kredytowej, bo Revolut może się tym zainteresować i chcieć potwierdzenia Twoich dochodów. Należy również pamiętać, aby prawidłowo podpiąć kartę pod PayPal, aby przewalutowanie kwoty następowało po stronie wystawcy karty:
pepper.pl/comments/permalink/1256885
pepper.pl/comments/permalink/1543303

P.S. Napewno jeszcze ktoś się znajdzie, aby coś do tego dodać, ale tyle ile wiem to przekazałem.
Edytowane przez: "frifix" lut 8. 2019
Odnośnie pytania nr 4 kojarzy mi się, że Revolut zabrania organizacji zrzutek na koncie. Podczas zakładania konta chyba coś takiego mi się przewinęło, ale nie będę się spierał bo nie pamiętam dokładnie
Avatar
Usunięty115384
Dzięki za wyjaśnienia.

Jeszcze takie pytanie, znalazłem sobie coś na olx, płatność na prywatne konto.

Czy w jakiś sposób mogę zapłacić Revolu / Paypal aby było to kwalifikowane jako płatność kartą online?
@Konrad.Sound Nie ma takiej możliwości, chyba że ta osoba prowadzi działalność gospodarczą i korzysta z systemu płatności online takich jak PayU, DotPay albo jest zarejestrowany jako sprzedawca na PayPal.

Jeśli chcesz się zabezpieczyć przy kupnie na olx to niech sprzedawca wystawi go na allegro, dopłacisz jemu za ewentualną prowizję jaką sobie allegro zażyczy. Wtedy w razie problemów będziesz miał oparcie w allegro.

Organizacje płatnicze takie jak MasterCard czy Visa nie dają od tak sobie możliwość obciążania ich kart płatniczych. W skrajnych przypadkach jeśli dany sprzedawca/operator terminali często dopuszczał się oszustwa (fraud można zgłaszać na stronach organizacji) to wtedy cofają licencję na korzystanie z ich kart. U nas podejrzane transakcje prowadził Kaufland, narazie bez większych konsekwencji.

Oczywiście cały czas mówimy o legalnych sposobach obciążania kart płatniczych. Nielegalne sposoby też istnieją, ale to już zupełnie inny temat i inne osoby z większą wiedzą odemnie musiałyby się na ten temat wypowiedzieć.
Jakie macie doświadczenia z reklamacjami u nich? Bo mimo że mają już licencje bankowa z Litwy (swoją drogą Litwa rozdaje je teraz na prawo i lewo) to ciągle czytam komentarze że z revolutem fajnie jak działa a jak jest problem z transakcja to ciężko się do nich dobić i wyegzekwowac cokolwiek.
A teraz pytanie u mnie w Revolucie bez problemu mogę zasilić konto tj. podłączona karta klikam ile chce dodać I konto już jest doładowane A u mojej dziewczyny za każdym razem trzeba przepisać cvc i datę ważności karty z banku, jak to zmienić aby było klikam I jest? Z góry dziękuję
Edytowane przez: "Ps2slim1" lut 13. 2019
Może robisz doładowanie przez Google Pay a u dziewczyny normalne doładowanie z karty bez wsparcia instytucji zewnętrznej?
Nie no normalnie z tym że inne banki millenium/Ing A u was jak jest ?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst