Revolut a Przelewy24

7
sty 21. 2018
Witam!

Mam kartę virtualną Revolut i zastanawiam się też nad fizyczną. W sumie opłaciłem z niej parę zakupów gdy nie byłem pewien sprzedającego.
Dziś próbowałem wykupić karnet na siłownią. Przelewy 24 i po wybraniu karty płatniczej i wklepaniu danych z Revoluta niestety płatności nie przechodzą.
Wie ktoś może czy to faktycznie pewne ograniczenie z tym rodzajem kart i musiał bym mieć np. fizyczną kartę (za 24 zł) od Revolut, czy po prostu Revolut nie zadziała bo nie i już?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
7 Komentarzy
Jeśli masz wirtualna i zamówisz fizyczna to opłaty w sumie wyniosą 50zł.
25zł karta i 25zł wysyłka.
Jeśli nie masz wirtualnej to wtedy chyba płacisz tylko za wysyłkę. Tak przynajmniej było w maju 2017r.
Fizyczna też nie zawsze śmiga, mi na przykład nie udało się jej podpiąć do portfela Masterpass. Tzn. podpiąć się udało, ale mimo środków płatności nie przechodziły.
Edytowane przez: "Przemoo" sty 21. 2018
Jak z revolut zapłacić za zakupy np. na Gearbest albo innych stronach chińskich?
MaciejOstaszsty 21. 2018

Jak z revolut zapłacić za zakupy np. na Gearbest albo innych stronach c …Jak z revolut zapłacić za zakupy np. na Gearbest albo innych stronach chińskich?


Normalnie, podpinasz kartę Revoluta pod PayPala i voila! Oczywiście trzeba pamiętać, że wcześniej musisz zasilić kartę Revolut no i podczas płatności wybierać przewalutowanie u wystawcy karty, a nie po kursie PayPala (przy dokonywaniu płatności).
A czy ktoś próbował fizyczną kartą Revolut płacić za granicą? Czy można tam elastycznie zmieniać walutę? Np. euro, czeskie korony itp? Zależnie od wyjazdu?
deer12123/01/2018 15:50

A czy ktoś próbował fizyczną kartą Revolut płacić za granicą? Czy można tam …A czy ktoś próbował fizyczną kartą Revolut płacić za granicą? Czy można tam elastycznie zmieniać walutę? Np. euro, czeskie korony itp? Zależnie od wyjazdu?


Płatność najprawdopodobniej będzie wyglądała jak w Polsce. Polska dla Revoluta to też zagranica. Zamówiłem kartę fizyczną (wcześniej miałem jedynie wirtualną) za łącznie 34 zł. 24 za kartę i 10 za wysyłkę. Przy płatności w terminalu jest pytanie czy rozliczyć kwotę w funtach brytyjskich. Trzeba wcisnąć nie. Transakcja rozliczana jest wtedy w walucie lokalnej. W przeciwnym razie może być najprawdopodobniej więcej operacji przewalutowania.
hotisle24/01/2018 18:28

Płatność najprawdopodobniej będzie wyglądała jak w Polsce. Polska dla Revol …Płatność najprawdopodobniej będzie wyglądała jak w Polsce. Polska dla Revoluta to też zagranica. Zamówiłem kartę fizyczną (wcześniej miałem jedynie wirtualną) za łącznie 34 zł. 24 za kartę i 10 za wysyłkę. Przy płatności w terminalu jest pytanie czy rozliczyć kwotę w funtach brytyjskich. Trzeba wcisnąć nie. Transakcja rozliczana jest wtedy w walucie lokalnej. W przeciwnym razie może być najprawdopodobniej więcej operacji przewalutowania.


Czyli np. doładuje Revolut w PLN, załóżmy 100PLN. Chyba rozumiem, to tak jak na Paypal raz place w Euro raz w USD a Revolut elastycznie to przewalutowuje.
deer121sty 24. 2018

Czyli np. doładuje Revolut w PLN, załóżmy 100PLN. Chyba rozumiem, to tak ja …Czyli np. doładuje Revolut w PLN, załóżmy 100PLN. Chyba rozumiem, to tak jak na Paypal raz place w Euro raz w USD a Revolut elastycznie to przewalutowuje.


Właśnie. Do tej pory płaciłem w euro na Amazonie i w PLN w Polsce. Euro przeliczało ze złotówek po kursie międzybankowym, czyli bez prowizji. Wydatki w PLN rozliczane w PLN 1:1 bez kosztów. Nie rozliczałem nigdy w funtach. Byćmoże jest jakaś prowizja, np. przewalutowanie PLN-funt-Euro. Zawsze odrzucam przeliczenie z funta. Nawet Amazon pytał mnie jaką walutę przyjąć - podałem Euro (amazon.de).
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje