Cześć! Chciałem założyć sobie konto na revolucie, ale widzę że trzeba podać dość sporo danych osobowych. Pytanie czy podawanie takich danych im jest bezpieczne?
Przy okazji, czy można wybrać tylko kartę "elektroniczną"?
Gościu czy ty spod kamienia wyszedłeś? Przecież żadnr konto w banku nie założysz bez podawania takich danych
Autor
XDDD Tylko w PL zakładasz konto w placówce do której idziesz fizycznie, a revolut to jest bank internetowy, który teoretycznie z dnia na dzień może się zawinąć.
Można wybrać tylko kartę elektroniczną.
Bez podania danych nie założysz nigdzie takiego konta - to są odgórne przepisy przeciwko praniu pieniędzy itp.
I tak, to jest bezpieczne tak samo jak w każdym banku czy innej instytucji finansowej.
Czyli dane mogą wyciec w ten czy inny sposób.
W każdym banku trzeba podać sporo danych osobowych. A czy bezpieczne to już inna kwestia, z tego co pamiętam to we wrześniu wyciekły dane 50tys klientów Revoluta
Miałem revoluta jakiś czas temu przez całkiem długi czas. Ogólnie do momentu jak dwa razy zostałem okradziony mikro płatnościami i włamaniem na konto podziękowałem. Raptem pare € zniknęło na szczęście. Ale nie smak pozostał. Support kompletnie nie pomógł. Może przez ten czas coś się zmieniło. Było to w okresie bodajże jak się przensieli z Anglii na Litwę. Wiec w tamtym okresie moje dane nie były bezpieczne
6 Komentarzy
sortowanie:Tylko w PL zakładasz konto w placówce do której idziesz fizycznie, a revolut to jest bank internetowy, który teoretycznie z dnia na dzień może się zawinąć.
Bez podania danych nie założysz nigdzie takiego konta - to są odgórne przepisy przeciwko praniu pieniędzy itp.
I tak, to jest bezpieczne tak samo jak w każdym banku czy innej instytucji finansowej.
Czyli dane mogą wyciec w ten czy inny sposób.