Reklamacja butow

13
sty 4.
Podpowie ktos jak skutecznie zareklamowac buty w martes sport. Buty sie rozkleily po paru miesiacach, zareklamowalem i oczywiscie moja wina. Reklamacja odrzucona.
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie
13 Komentarzy
Co to za buty? Tak z ciekawości pytam.
A na reklamację raczej nic nie poradzisz, standardowa zagrywka
ADIDAS TERREX AX2R BETA MID CW
Mnostwo takich sytuacji opisanych jest na necie szczegolnie dla tego sklepu.
Avatar
Usunięty165660
Jakbyś w nich nie chodził, to by się nie rozkleiły.
Dokladnie
Takie śmieszki jak wyżej na Pepperku są najlepsze...

Rzuć okiem tu:
consider.pl/spo…ca/

Korzystałem z opcji 3 i 4 czyli rzecznik i inspekcja handlowa. Inspekcji 2x udało się wywalczyć i zwróciło mi CCC i Gino Rossi hajsy po odrzuceniu reklamacji. Z rzecznikiem zależy na jakiego trafisz.

Ogólnie takie sieciowki robią tak że to jakiś kierownik opiniuje negatywnie i odrzuca, dopiero jak dostaną jakieś pismo z pieczątka to nie mają zbytnio argumentów. Chociaż wiadomo nie zawsze.
Rękojmia
Po paru? Jeżeli do 12 miesięcy to z tytułu domniemania, iż stwierdzona wada lub jej przyczyna istniała w momencie sprzedaży a to sprzedawca musi Ci udowodnić, iż wada powstałą z twojej winy, Rozumiem, że pisemne orzeczenie rzeczoznawcy otrzymałeś? Czy tylko sprzedawca twierdzi, że nie umiesz chodzić w butach (W new balance mi tak napisali).
Kupione w lutym tamtego roku. Zareklamowane przed swietami w grudniu. Chodzone w zimie czyli liczmy ok 6-7 miesiecy na zmiane z innymi. Orzeczenie dostalem od pracownik ds reklamacji sklepu wiec... Oczywiscie moja wina bo buty zostaly doszczetnie przemoczone lub wyprane co doprowadzilo do ich rozklejenia.
Wlasciwie to jeszcze nie dostalem tylko otrzymalem mmsa ze zrobionym zdjeciem z tej opini. Dodam tylko ze nawet nie dostalem pudelka do tych butow bo powiedzieli ze ostatnia para i ze nie maja.
Czyli ja bym szedł własnie w tym kierunku. Po pierwsze napisz żeby Ci nie odsyłali bo będziesz się odwoływał a tak to dojdą kolejne koszty wysyłki.

Odwołanie się do nieuznanej reklamacji nr xx/xx/2019

Szanowni Państwo, W związku z negatywną odpowiedzią dotyczącą reklamowanego obuwia, proszę ponowne rozpatrzenie reklamacji nr xxxx

Całkowicie nie zgadzam się z argumentacją uzasadniającą odrzucenie zgłoszonej reklamacji. (Tutaj możesz dodać jeżeli na odrzuceniu nie ma że to licencjonowany rzeczoznawca że osoba taka jest dla Ciebie nie wiarygodna itd)
Państwo, jako sprzedający obuwie powinien zapewnić, iż kupiony u Państwa produkt posiada właściwości, które determinują jego wykorzystanie. W przypadku reklamowanych butów jedną z takich właściwości jest trwałość materiału. (Widzę że to są buty trekingowe wiec można tu wstawić jakiś opis tych butów)

Jako że reklamowane uszkodzenie nastąpiło w ciału pierwszych 12 miesięcy od zakupu domniemywać można iż obuwie nie spełnia swoich specyficznych właściwości. Odnosząc się do ustawy dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta w art. 556. W § 1 stwierdzam, iż uszkodzone obuwie nie posiada właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć oraz z art. 556 wyżej wymiennej ustawy stwierdzam, że przed upływem roku od dnia wydania rzeczy, rzecz ma wadę fizyczną, domniemywam, iż jej przyczyna istniała już w chwili zakupu.

Liczę na pozytywne rozpatrzenie reklamacji oraz naprawę uszkodzonego obuwia.

Coś takiego bym pisał.
Dzieki sprobuje i dam znac.
Cytuje:"Nie ma mozliwosci ponownej reklamacji podanej wady, gdyz bedzie automatycznie odmowa. Mozna sie ewentualnie skierowac do rzecznika do spraw konsumentow. Pozdrawiam. "
Warto spróbować reklamować z opinią niezależnego rzeczoznawcy. Miałam podobną sytuację, kumpela poleciła mi rzeczoznawców Maj i muszę przyznać, że opinia od nich oszczędziła mi wielu nerwów.
W tresci oswiadczenia byla mowa o tym ze nie przyjmuja takich opini. Szkoda nerwow.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst