RAMy do laptopa z DDR3 (nie L) 1600MHz

7
mar 5.
Na Aledrogo znalazłem pamięci z Goodrama (GR1600S3V64L11S/4G) po 200zł około z dostawą ze Smarta. Pamięci low-energy bo oryginalne pamięci są zasilane 1.3-1.5v.
Jedyną rzeczą którą mam z goodrama to ssd z starymi kontrolerami, a ostatnio słyszę że okropny mają sprzęt.
DDR3L nie wejdzie bo miejsca nie ma.

Warto brać czy szukać innych na eBay/Amazonie?

Aliexpress i inne chińskie sklepy odpadają bo nie mam PP (teoretycznie dałoby się zrobić na fałszywe dane + własną kartę podpiąć ale więcej zachodu niżeli pożytku)
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
7 Komentarzy
dodam że szukam 2x4GB, bo zapomniałem dopisać
Nie za bardzo rozumiem co ma specyfikacja napięcia pamięci do ich rozmiaru (DDR3L to specyfikacja pozwalająca pamięciom działać z napięciem 1,35 V) i dlaczego podajesz model pamięci SO-DIMM i mówisz że DDR3L się nie zmieszczą - jeśli chodzi o wysokość to SO-DIMMy wszystkie mają taką samą, jeśli chodzi o długość to mylisz standardy DDR3L i DIMM.
Najlepiej to podaj model laptopa i się zobaczy co tam można włożyć.
bar100405/03/2020 02:42

Nie za bardzo rozumiem co ma specyfikacja napięcia pamięci do ich rozmiaru …Nie za bardzo rozumiem co ma specyfikacja napięcia pamięci do ich rozmiaru (DDR3L to specyfikacja pozwalająca pamięciom działać z napięciem 1,35 V) i dlaczego podajesz model pamięci SO-DIMM i mówisz że DDR3L się nie zmieszczą - jeśli chodzi o wysokość to SO-DIMMy wszystkie mają taką samą, jeśli chodzi o długość to mylisz standardy DDR3L i DIMM.Chodzi mi o wysokość kości, nie szerokości. Było już trochę późno a chciałem na szybko sprawdzić, widocznie ilość chipsetów mnie zmyliła.

pl.dynabook.com/discontinued-products/satellite-c55-a-1h9
Stary laptop, na W10 mocno zwykle się grzeje i ma za mało RAM
Kość oryginalna według Speedfan:
Memory type is DDR3
DIMM type is SO-DIMM
Size is 4096 MBytes
Speed is DDR3-1600
Supported DRAM voltages are 1,50 V, 1,35 V
Manufactured on week 26 of 2013
Module Manufacturer is SK Hynix
DRAM Manufacturer is SK Hynix
Part number is HMT451S6MFR8A-PB
Timings : 800 MHz 11,0-11-11-28

Przy okazji, niby jest SO-DIMM a jest o połowę mniejsza niżeli typowe kości. Chyba że mi się wydaje, bo większa ilość chipsetów
Edytowane przez: "Eric" mar 5.
SO-DIMM są właśnie o połowę mniejsze, ten typ kości stosuje się właśnie w laptopach bo zajmują mniej miejsca.
DDR3L, tak jak wspomniał kolega to pamięci pracujące z niższym napięciem i Twój laptop takie obsługuje. Rozmiar wszystkich pamięci SO-DIMM jest taki sam.
A co do PayPala to nie musisz tam podpinać karty z banku, można z niego korzystać jako prepaidu - doładowujesz konto przelewem i płacisz.
stark299105/03/2020 10:55

SO-DIMM są właśnie o połowę mniejsze, ten typ kości stosuje się właśnie w l …SO-DIMM są właśnie o połowę mniejsze, ten typ kości stosuje się właśnie w laptopach bo zajmują mniej miejsca. DDR3L, tak jak wspomniał kolega to pamięci pracujące z niższym napięciem i Twój laptop takie obsługuje. Rozmiar wszystkich pamięci SO-DIMM jest taki sam.A co do PayPala to nie musisz tam podpinać karty z banku, można z niego korzystać jako prepaidu - doładowujesz konto przelewem i płacisz.


A co z weryfikacją PP? Tam bodajże trzeba kartę podpinać, ale mam Mastercarda więc nawet nie musiałbym ale dodatkowe zabezpieczenie zawsze ok, zwłaszcza na Ali/ebay/amazon
Eric05/03/2020 11:38

A co z weryfikacją PP? Tam bodajże trzeba kartę podpinać, ale mam Mas …A co z weryfikacją PP? Tam bodajże trzeba kartę podpinać, ale mam Mastercarda więc nawet nie musiałbym ale dodatkowe zabezpieczenie zawsze ok, zwłaszcza na Ali/ebay/amazon


Nie pamiętam dokładnie jaka była weryfikacja, ale na pewno nie podpinałem karty z banku, bo takie było moje założenie. Prawdopodobnie weryfikacja przelewem.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst