Ram ddr3 dołożyć czy nie odczuje różnicy

6
lip 26.
Pracuje zdalnie na excelu i gdocach, mam 16gb ramu przy procesorze i5-4590, zastanawiam się czy zmiana na 32gb sprawi, że odczuje dużą różnicę?
W planach mam wymianę procesora, płyty głównej i już ram ddr4, jednak wolałbym jeszcze poczekać, jeśli dołożenie ramu da mi kopa wydajnościowego.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
6 Komentarzy
Jak zapełniasz teraz 16gb to dołożenie ramu pomoże. Jak nie to nie ma sensu inwestować w komputer do excela. Chyba, że nie masz ssd. Po przesiadce z hdd na ssd odczujesz ogromną różnice.
Nie ma sensu przy takich zastosowaniach. Jeżeli nie masz jeszcze dysku SSD to kopa da Ci wymiana dysku na SSD. Takiego, że nie będziesz długo musiał nic więcej wymieniać
Edytowane przez: "zeng" lip 26.
Heio.Nowt26/07/2019 14:29

Jak zapełniasz teraz 16gb to dołożenie ramu pomoże. Jak nie to nie ma sen …Jak zapełniasz teraz 16gb to dołożenie ramu pomoże. Jak nie to nie ma sensu inwestować w komputer do excela. Chyba, że nie masz ssd. Po przesiadce z hdd na ssd odczujesz ogromną różnice.zeng26/07/2019 14:53

Nie ma sensu przy takich zastosowaniach. Jeżeli nie masz jeszcze dysku …Nie ma sensu przy takich zastosowaniach. Jeżeli nie masz jeszcze dysku SSD to kopa da Ci wymiana dysku na SSD. Takiego, że nie będziesz długo musiał nic więcej wymieniać


Mam SSD, a na Excelu ogarniam zbiory danych po 50 tys. rekordów i potrafi się ściąć.
MatexN26/07/2019 15:00

Mam SSD, a na Excelu ogarniam zbiory danych po 50 tys. rekordów i potrafi …Mam SSD, a na Excelu ogarniam zbiory danych po 50 tys. rekordów i potrafi się ściąć.


a no to było tak od razu zacząć Choć 50 tys. nie powinno Ci 16 gb ramu zawalic... odpal excela, pomęcz trochę ten zbiór danych i zobacz ile pamięci ten otwarty excel zajmuje i ile masz wtedy dostępnej pamięci, wszystko się wyjaśni sprawdź też czy nie masz za mało wolnego miejsca na dysku C: Minimum to 2x ram, ale z doświadczenia wiem, że lepiej, żeby było więcej.
zeng26/07/2019 15:05

a no to było tak od razu zacząć Choć 50 tys. nie powinno Ci 16 gb ram …a no to było tak od razu zacząć Choć 50 tys. nie powinno Ci 16 gb ramu zawalic... odpal excela, pomęcz trochę ten zbiór danych i zobacz ile pamięci ten otwarty excel zajmuje i ile masz wtedy dostępnej pamięci, wszystko się wyjaśni sprawdź też czy nie masz za mało wolnego miejsca na dysku C: Minimum to 2x ram, ale z doświadczenia wiem, że lepiej, żeby było więcej.


A tu też może być problem, bo mam kombinację 128gb ssd + 1tb hdd i na ssd mam może średnio 3-4gb wolnego. To oczyszczę i zobaczę, bo nawet w jakiś mało wymagających grach potrafię mieć ścinę, a jest do tego gtx 970.

Gdoci na chromie wchłaniają cały możliwy ram jaki jest
Dołożonie pamięci RAM oczywiście doda "oddechu" twojej maszynie. Ale nie zmienia to faktu że w obecnych cenach (które mocno spadają) warto jeśli chcesz zrobić upgrade to wykonać go już po całości.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje