Radeon RX 5600 XT

0
lut 11. 2020
Witam,

być może ktoś z was już też otrzymał swój egzemplarz Radeona RX 5600 XT, chętnie się dowiem jakie są wasze spostrzeżenia i pierwsze opinie.

Ja dziś rano odebrałem tę kartę w wersji Sapphire Pulse. Update biosu przeszedł pomyślnie, wręcz bezproblemowo. Potem przy uruchamianiu kompa crash. Odinstalowałem Msi Afterburner - crash. Odinstalowałem RTSS, bo też wiem, że powodował problemy, zrestartowałem kompa. Odpaliłem RDR2 - chodził jako tako, choć było widać przycinki. Sądziłem, że może przetestuję zarówno na DX12 jak i Vulkan. Niestety problemy były te same - karta nie trzymała taktowania, nawet tego nominalnego, nie wspominając o booscie, nawet po ręcznym podkręceniu i podbiciu napięcia. Pobór mocy non stop skakał, w granicach 30-140W, taktowanie spadało do ~400 MHz powodując bardzo wyraźne przycięcia. FPSy na poziomie ~50-60, niestety z wyraźnym stutteringiem. Dodam, że miałem 1660 Super, który chodził bez zająknięcia na takich ustawieniach, czyli średnie z teksturami ultra. Do tego najbardziej przeraził mnie pisk cewek gdy nachyliłem się do komputera - nie był to taki zwykły pisk, który już niejednokrotnie słyszałem, ale taki naprawdę głośny i przerywany. Podejrzewam, że karta miała jakieś poważne problemy z zasilaniem, bo nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego pobór mocy i taktowania miałyby tak skakać. Testowałem na 3 różnych wersjach sterowników, włączając w to najnowsze optional i recommended. Podczas tych "testów" komputer zaciął się 5 razy, konieczne było przytrzymanie przycisku zasilania przez 5 sekund, bo nie reagował zupełnie.

Tak więc - albo ja mam jakiegoś pecha do Radeonów, albo coś z nimi jeszcze nie tak. Jestem ciekaw waszych opinii, czy też mieliście jakieś problemy, czy wszystko w porządku u was. Z plusów mógłbym powiedzieć, że karta była bardzo cicha, wręcz niesłyszalna i temperatury maksymalne odnotowałem na poziomie 55C - ale to prawdopodobnie wina zbyt niskiego taktowania i niskiego poboru mocy. Karta powinna pociagnąć nawet 160W, a u mnie maksymalnie przez chwilę pokazało 140W. Niestety 3 tygodnie oczekiwania poszły na marne.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst