QLED 55-65 cali [czerwiec'20] - jaki polecacie?

6
cze 18. 2020
cześć, rozglądam się za nowym TV. rozmiary w zakresie 55-65 cali.
Chciałbym coś z dobrym obrazem, ale OLED niestety odpada ze względu na cenę i strach przed efektem wypalania statycznych obrazów (żona ogląda te wszystkie newsinfoszajs24/69). Z tego powodu myślę o QLED Nie mam konsoli ani innych boxów, więc chciałbym też miec easy dostęp do jutubów i innych ejdżbioł.

Jak byście ograli taki temat?

Szykują się jakieś fajne premiery nowych TV? Jakieś wyprzedaże?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
6 Komentarzy
QLED to wciąż LCD, więc jeśli zwracasz uwagę na kasę to może nie ma co się pchać w marketingowo rozdmuchaną technologię QLED od Samsunga.

Osobiście mam OLEDa dlatego pomimo że lubię Samsunga i mam sporo ich sprzętu to aż mnie skręca jak widzę jak porównują się so OLEDa, gdzie ich technologia nie ma w ogóle startu, może poza jasnością matrycy, która zresztą wynika z największej bolączki tej technologii jaką są listwy LED.

Możesz podpytać też na forum HDTV, choć nie obiecuję, że pomogą. Za dużo purystów i oszołomów, niezależnie o jaki tv zapytasz to w sumie wszystkie są złe, a najlepiej to dołóż 10 tysięcy i też kupisz zły, ale może trochę lepszy :P
Edytowane przez: "criav" cze 18.
criav18/06/2020 16:26

QLED to wciąż LCD, więc jeśli zwracasz uwagę na kasę to może nie ma co się …QLED to wciąż LCD, więc jeśli zwracasz uwagę na kasę to może nie ma co się pchać w marketingowo rozdmuchaną technologię QLED od Samsunga.Osobiście mam OLEDa dlatego pomimo że lubię Samsunga i mam sporo ich sprzętu to aż mnie skręca jak widzę jak porównują się so OLEDa, gdzie ich technologia nie ma w ogóle startu, może poza jasnością matrycy, która zresztą wynika z największej bolączki tej technologii jaką są listwy LED.Możesz podpytać też na forum HDTV, choć nie obiecuję, że pomogą. Za dużo purystów i oszołomów, niezależnie o jaki tv zapytasz to w sumie wszystkie są złe, a najlepiej to dołóż 10 tysięcy i też kupisz zły, ale może trochę lepszy :P


Jak na każdym forum
Również posiadam OLEDa i nie zamieniłbym na QLED pomimo, że lubię Samsunga i ich rozwiązania w oprogramowaniu TV.
Przed OLEDem kupowałem wyłącznie TV samsunga.
Ten strach przed mitycznym wypalaniem.. Klechy kiedyś straszyli ciemnotę zaćmieniami Słońca. Wada OLED to nierównomierne zużycie, a nie wypalanie i jednak słabiej świecą niż LCD czyli mniejsza jasność. Ale za to jak bardzo plastyczny obraz.
asimply18/06/2020 21:14

Ten strach przed mitycznym wypalaniem.. Klechy kiedyś straszyli ciemnotę z …Ten strach przed mitycznym wypalaniem.. Klechy kiedyś straszyli ciemnotę zaćmieniami Słońca. Wada OLED to nierównomierne zużycie, a nie wypalanie i jednak słabiej świecą niż LCD czyli mniejsza jasność. Ale za to jak bardzo plastyczny obraz.


Coś w tym jest. Przed OLEDem miałem LCD Samsung typu Curved. Po niemal dwóch latach padła jedna listwa LED, na szczęście miesiąc przed końcem gwarancji. Jako że podświetlenia się nie wymienia, a matryce w zakrzywionych TV były horrendalnie drogie to po wysłaniu na gwarancję otrzymałem pełen zwrot kasy za ten TV i kupiłem OLEDa Sony, gdzie po dwóch latach nie mam żadnego problemu.

Także każdy TV się zużywa, bez znaczenia czy OLED czy LCD. Po prostu efekty zużycia są trochę inne.
Posiadam Q70 55 cali od samsunga przesiadłem się z 10 letniego LCD dla mnie Oki nic więcej nie oczekuje od tv. Netflix xbox na plus obsługa smart cena ok 3400 + dostałem mały tv 22 cale który sprzedałem za 300 wiec wyszło mnie 3100 w tej cenie nic lepszego nie kupiłbym.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst