Pytanie - allegro

19
lis 6. 2019
Cześć, jest ktoś może do informowany czy na allegro da się jeszcze normalnie wystawić przedmioty? Stare aukcje da się normalnie wznowić, a jak chcę dodać nowy przedmiot to na siłę jest mi wciskane "allegro lokalnie + allegro" albo samo "allegro lokalnie". Obojętnie co wybiorę aukcja nie pokazuje się w "moich ofertach". Nie zauważyłem też żeby dało się wybrać ilość sztuk, nie ma też jakiegokolwiek edytora tekstu - wszystko jednym rozmiarem czcionki bez chociażby żadnego pogrubienia czy możliwości dodania odstępu. Jakby tego było mało to zauważyłem, że ludzie omijają te aukcje szerokim łukiem. Kolejna sprawa, że aplikacja mobilna na androidzie po wejściu w taką aukcję się wyłącza i wyskakuje błąd. Po co to ciągle utrudnianie życia sprzedawcom i klientom? W kółko coś zmieniają, przestawiają, kasują. Człowiek zdąży się przyzwyczaić i znowu to samo..
Aktualizacje społecznościowe
19 Komentarzy
Zupełnie nie rozumiem ich działań. Allegro lokalnie to totalna. Mogli cyklicznie wprowadzać zero prowizji od sprzedaży na daną kategorię etc czym by przyciagneli ludzi a nie iść w system obok tym samym wydając $$$. Zaraz będzie znowu podwyżka opłat bo trzeba komuś nagrodę wypłacić albo kasa się nie zgadza. Sami sobie szkodzą. Nowy layout to już wogole jakieś nieporozumienie. Edit. Nowy layout to już wogole nieporozumienie. Wystarczyłby normalny z oznaczeniem lokalna.
Edytowane przez: "www" lis 6. 2019
gadałem z pomocą allegro, bo to co zobaczyłem (Allegro Lokalnie) i nowy sposób wystawiania ofert to tak jak napisaliście istna porażka.

Niestety przekaz jest jednoznaczny.... "stare" allegro jest dla przedsiębiorców. Szarakom zostaje allegro lokalnie.
wiocha.
Czy ja dobrze widzę, że allegro lokalnie nie wspiera paczkomatów ???
Zawsze była opcja 8,99zł, teraz widzę 15zł. Ktoś już sprzedał coś lokalnie i czy rzeczywiście taki koszt jest paczki ?
stonkaziemniaczana07/11/2019 00:12

Czy ja dobrze widzę, że allegro lokalnie nie wspiera paczkomatów ???Zawsze …Czy ja dobrze widzę, że allegro lokalnie nie wspiera paczkomatów ???Zawsze była opcja 8,99zł, teraz widzę 15zł. Ktoś już sprzedał coś lokalnie i czy rzeczywiście taki koszt jest paczki ?


Tak naprawdę to niewiadomo co jest błędem (bo jest ich masa), a co się zmieniło. Obserwować tych lokalnych aukcji też się nie da.
Edytowane przez: "Victoremque" lis 7. 2019
Chyba można wystawiać na starych zasadach do stycznia, tudzież osobiście mogę to robić, bo dostałem takowego maila, ale zakładałem, że dotyczył wszystkich ludzi, i wynikał z opóźnieniem w starcie portalu, i innych terminów, bo mimo początkowego licznika został uruchomiony miesiąc później...

Odnośnie allegro lokalnie to oczywiście się zgadzam, że wygląda tragicznie, i zapewne funkcjonalności są równie tragiczne, a omijanie aukcji nie powinno dziwić, bo zapewne niewielu korzysta z portalu, a na allegro zapewne wyświetlają pod koniec listy ofert, co oznacza, że szansa na to, że jakaś osoba dojdzie do tych aukcji jest niewielka.
Herushingu07/11/2019 07:59

Chyba można wystawiać na starych zasadach do stycznia, tudzież osobiście mo …Chyba można wystawiać na starych zasadach do stycznia, tudzież osobiście mogę to robić, bo dostałem takowego maila, ale zakładałem, że dotyczył wszystkich ludzi, i wynikał z opóźnieniem w starcie portalu, i innych terminów, bo mimo początkowego licznika został uruchomiony miesiąc później...Odnośnie allegro lokalnie to oczywiście się zgadzam, że wygląda tragicznie, i zapewne funkcjonalności są równie tragiczne, a omijanie aukcji nie powinno dziwić, bo zapewne niewielu korzysta z portalu, a na allegro zapewne wyświetlają pod koniec listy ofert, co oznacza, że szansa na to, że jakaś osoba dojdzie do tych aukcji jest niewielka.


Ja niestety nie dostałem takiego e-maila. Od razu jest mi wciskane "allegro lokalnie" gdy chce coś wystawić. Jedyna opcja ratunku jak na razie to wznawiać stare aukcje i edytować opisy, ale niestety w niektórych przypadkach się nie da, bo tytuł zwyczajnie nie pasuje. Może w końcu pójdą po rozum do głowy i coś zmienią.
Victoremque08/11/2019 05:40

Ja niestety nie dostałem takiego e-maila. Od razu jest mi wciskane …Ja niestety nie dostałem takiego e-maila. Od razu jest mi wciskane "allegro lokalnie" gdy chce coś wystawić. Jedyna opcja ratunku jak na razie to wznawiać stare aukcje i edytować opisy, ale niestety w niektórych przypadkach się nie da, bo tytuł zwyczajnie nie pasuje. Może w końcu pójdą po rozum do głowy i coś zmienią.


zatem najwidoczniej nie dla wszystkich, u mnie przeszedł pod koniec października, i w sumie niby mogę wystawiać do lutego, ale nie jestem tego pewien, bo mail nie jest precyzyjny. Może to kwestia średniej ocen, liczby negatywów, sporów, reklamacji etc. Nie wiem. W każdym razie niżej fragment maila:

"Zależy nam na ciągłości Twojej sprzedaży, dlatego zakwalifikowaliśmy Twoje konto do okresu przejściowego, w którym możesz przekształcić je na firmowe. [...] Jeśli zostaniesz na koncie zwykłym, od 7 stycznia 2020 roku nie będziemy mogli przyznać Ci rabatu transakcyjnego (zwrotu prowizji od sprzedaży), a po 1 lutego 2020 roku będziesz mieć możliwość wystawiania przedmiotów tylko na Allegro Lokalnie - podobnie jak reszta osób prywatnych."
www06/11/2019 08:30

Zupełnie nie rozumiem ich działań. Allegro lokalnie to totalna. Mo …Zupełnie nie rozumiem ich działań. Allegro lokalnie to totalna. Mogli cyklicznie wprowadzać zero prowizji od sprzedaży na daną kategorię etc czym by przyciagneli ludzi a nie iść w system obok tym samym wydając $$$. Zaraz będzie znowu podwyżka opłat bo trzeba komuś nagrodę wypłacić albo kasa się nie zgadza. Sami sobie szkodzą. Nowy layout to już wogole jakieś nieporozumienie. Edit. Nowy layout to już wogole nieporozumienie. Wystarczyłby normalny z oznaczeniem lokalna.


Z tego co widze to juz jest podwyzka bo prowizja od sprzedazy to 10% (na "starym allegro" bylo 5%-7%)
Na prowizji zyskujemy na sprzedazy rzeczy powyzje 700zl wiec niestety drobne sprzedaze stana sie mniej oplacalne
Herushingu08/11/2019 15:54

zatem najwidoczniej nie dla wszystkich, u mnie przeszedł pod koniec …zatem najwidoczniej nie dla wszystkich, u mnie przeszedł pod koniec października, i w sumie niby mogę wystawiać do lutego, ale nie jestem tego pewien, bo mail nie jest precyzyjny. Może to kwestia średniej ocen, liczby negatywów, sporów, reklamacji etc. Nie wiem. W każdym razie niżej fragment maila:"Zależy nam na ciągłości Twojej sprzedaży, dlatego zakwalifikowaliśmy Twoje konto do okresu przejściowego, w którym możesz przekształcić je na firmowe. [...] Jeśli zostaniesz na koncie zwykłym, od 7 stycznia 2020 roku nie będziemy mogli przyznać Ci rabatu transakcyjnego (zwrotu prowizji od sprzedaży), a po 1 lutego 2020 roku będziesz mieć możliwość wystawiania przedmiotów tylko na Allegro Lokalnie - podobnie jak reszta osób prywatnych."


Niezłe cyrki... pytanie czemu promują sprzedaż przez firmy kosztem osób prywatnych. Na "allegro lokalnie" jest prowizja? Bo jeśli jest, a nie będzie można wystąpić o zwrot prowizji to sprzedawcy jeszcze będą dopłacać do tego interesu. Niestety dużo osób się trafia takich co kupuje, a nie płaci. Mimo ogólnego hejtowania allegro nigdy na nich nie narzekałem, ale teraz mnie do siebie tylko zniechęcili.
ciekawostka to co piszecie... Ja nie dostałem żadnego maila od nich (muszę sprawdzić spam). Że stare allegro jest tylko dla przedsiębiorców dowiedziałem się z tego wątku. Niezłe jaja. Będzie odpływ ludzi na olx i tamten serwis zyska bo żeby sprzedać ludzie będą promować swoje ogłoszenia..
Victoremque08/11/2019 16:50

Niezłe cyrki... pytanie czemu promują sprzedaż przez firmy kosztem osób pry …Niezłe cyrki... pytanie czemu promują sprzedaż przez firmy kosztem osób prywatnych. Na "allegro lokalnie" jest prowizja? Bo jeśli jest, a nie będzie można wystąpić o zwrot prowizji to sprzedawcy jeszcze będą dopłacać do tego interesu. Niestety dużo osób się trafia takich co kupuje, a nie płaci. Mimo ogólnego hejtowania allegro nigdy na nich nie narzekałem, ale teraz mnie do siebie tylko zniechęcili.


O ile pamiętam to wynosi 10%, w wysokości nie większej niż 50zł, czyli podobnie jak na zwykłym allegro, z tym ze tam limit prowizji bywa wyższy w niektórych kategoriach. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo niewystawiam za wielu rzeczy, ale pamiętam, ze jest większa różnorodność w prowizjach.
www08/11/2019 16:59

ciekawostka to co piszecie... Ja nie dostałem żadnego maila od nich ( … ciekawostka to co piszecie... Ja nie dostałem żadnego maila od nich (muszę sprawdzić spam). Że stare allegro jest tylko dla przedsiębiorców dowiedziałem się z tego wątku. Niezłe jaja. Będzie odpływ ludzi na olx i tamten serwis zyska bo żeby sprzedać ludzie będą promować swoje ogłoszenia..


Nie każdy dostał, ja też nie dostałem i dopiero się o tym dowiedziałem
Za każdym razem jak allegro podwyższało prowizje, zmieniało zasady, kasowało komentarze - ludzie pisali, że pojawi się konkurencja i allegro straci. Niestety nie ma żadnej konkurencji i nie będzie.
Na allegro nawet niesprzedany przedmiot miał u mnie kilkadziesiąt odsłon na tydzień, - na allegro lokalnie mam 5 wizyt w ciągu tygodnia.
stonkaziemniaczana08/11/2019 17:16

Za każdym razem jak allegro podwyższało prowizje, zmieniało zasady, kas …Za każdym razem jak allegro podwyższało prowizje, zmieniało zasady, kasowało komentarze - ludzie pisali, że pojawi się konkurencja i allegro straci. Niestety nie ma żadnej konkurencji i nie będzie.Na allegro nawet niesprzedany przedmiot miał u mnie kilkadziesiąt odsłon na tydzień, - na allegro lokalnie mam 5 wizyt w ciągu tygodnia.


Oczywiście że nie ma i nie będzie konkurencji. Nawet jak wejdzie Amazon to większość zwykłych ludzi będzie wpierw zakupy rozpoczynać na Allegro.
www08/11/2019 17:35

Oczywiście że nie ma i nie będzie konkurencji. Nawet jak wejdzie Amazon to …Oczywiście że nie ma i nie będzie konkurencji. Nawet jak wejdzie Amazon to większość zwykłych ludzi będzie wpierw zakupy rozpoczynać na Allegro.


Z tym nie będzie to bym uważał Fakt że allegro stało się jakby synonimem zakupów online ale wystarczy kilka strzałów w stopę i pojawienie się takiego amazona z dobrą akcją reklamową.
eter08/11/2019 20:08

Z tym nie będzie to bym uważał Fakt że allegro stało się jakby synon …Z tym nie będzie to bym uważał Fakt że allegro stało się jakby synonimem zakupów online ale wystarczy kilka strzałów w stopę i pojawienie się takiego amazona z dobrą akcją reklamową.


Szybciej bym stawiał że Amazon wykupi Allegro

Amazon przejmował już jakieś serwisy w ten sposób?
Edytowane przez: "www" lis 8. 2019
www08/11/2019 20:14

Szybciej bym stawiał że Amazon wykupi AllegroAmazon przejmował już jakieś s …Szybciej bym stawiał że Amazon wykupi AllegroAmazon przejmował już jakieś serwisy w ten sposób?


Żaden monopol/duopol nie jest dla rynku dobry (no chyba że akurat jesteś CEO takiego monopolu ), a czy przejmował to nie wiem ebay chyba wprowadzając się do nas kupił jakiś konkurencyjny (ale też głowy ani innego członka za to nie dam).
eter08/11/2019 20:19

Żaden monopol/duopol nie jest dla rynku dobry (no chyba że akurat jesteś CE …Żaden monopol/duopol nie jest dla rynku dobry (no chyba że akurat jesteś CEO takiego monopolu ), a czy przejmował to nie wiem ebay chyba wprowadzając się do nas kupił jakiś konkurencyjny (ale też głowy ani innego członka za to nie dam).


Ależ oczywiście i tak to obecnie wygląda a mało tego moim zdaniem będzie coraz bardziej widoczne i nie tylko w e-commerce
www08/11/2019 20:14

Szybciej bym stawiał że Amazon wykupi AllegroAmazon przejmował już jakieś s …Szybciej bym stawiał że Amazon wykupi AllegroAmazon przejmował już jakieś serwisy w ten sposób?


chyba tylko w chinach kupili portal typu ogólnego, zwykle kupują co najwyżej portale oferujące książki, i to zapewne powiązane z drukarniami / wydawnictwami, by w łatwy sposób zdobyć infrastrukturę pozwalającą oferować ich usługi z tej kategorii. Zatem wydaje się wątpliwe by byli zainteresowani takowym krokiem. Tym bardziej, że i ten chiński portal zaczynał od bycia portalem książkowym, zatem zapewne na tych elementach im głównie zależało, i były powodem decyzji ich wykupu.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst