wrz 17. 2022
Co polecacie kupić jako domowy "magazyn energii" na wypadek wyłączenia prądu? Trzeba będzie zasilić w sumie router, światło ledowe i router więc chyba nie musi być zbyt silna.

Fajnie gdyby w przyszłości można było do tego podłączyć fotowoltaikę.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Krzychu127
  Chyba jedynie z tańszych rozwiązań to jakiś mocniejszy UPS. Akumulatory to raczej drogie i słabe pod względem wytrzymałości rozwiązania. A w przypadku braku zasilania najprostszym będzie zakup agregatu który spokojnie zasili urządzenia na czas braku prądu.
  Awatar użytkownika dawidzj
  a co mu da ten UPS? 20min podtrzymania? i jak ktoś pyta o baterie to domyślam się, że chce mieć jakieś ciche wygodne rozwiązanie a nie agregat..
 2. Awatar użytkownika BadBombardier
  Jak w fotowoltaikę, to lepiej dołożyć do czegoś przyszłościowego, czyli UPS + akumulator. Moc i pojemność musisz sobie sam policzyć (jakie obciążenie + na jak długo chcesz, aby starczyło). Ogólnie lipa, bo teraz wszystko wystrzeliło w górę, ale sam szukając znalazłem UPS stówkę taniej niż na allegro gdzie miałem najpierw kupować.
 3. Awatar użytkownika dwaplus1
  Gotowe rozwiązanie i bezpiecznie to 1000zl.
 4. Awatar użytkownika Ekspert_w_tej_dziedzinie
  Akumulator Kwasowy z auta i przetwornica. Akumulatory kwasowe są bezpieczne. W każdym aucie. Widzieliście żeby któryś wybuchł? Wystarczy zapewnić wentylację sensowną. Power banki robią z akumulatorów z wózków widłowych. Dla zwykłego pepperowicza to za dużo ale to już się robi.
Awatar użytkownika