Przeterminowane produkty w sklepie Biedronka / Lidl / Auchan - po terminie

gru 8. 2022
W sklepach np. Biedronka znajduję dużo rzeczy po terminie. Nie kupuję ich i często zgłaszam to obsłudze sklepu, ale czy mogę na tym w jakiś sposób skorzystać? Np. zakup takiego samego, nieprzeterminowanego produktu w cenie 50%? Nie jestem pracownikiem sklepu, ale chronię sklep przed Inspekcją Handlową lub Sanitarną wpływając na to, że poinformuję obsługę o tym fakcie, gdyż z ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia wynika, że wprowadzenie do obrotu środka spożywczego po upływie terminu ważności podlega karze grzywny. Nie zamierzam tego nigdzie (do inspekcji) zgłaszać oczywiście, bo szanuję pracę pracowników tych sklepów wielkopowierzchniowych, którym pracy nie zazdroszczę, a często jest ich za mało w stosunku do obowiązków, które mają wykonać.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

21 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Zacznij robić zakupy w Kauflandzie:

  11893807-z1Kvp.jpg
  Avatar
  5 zł nie warte poświęconego czasu
 2. Avatar
  Dziś kupiłam w Carrefour Princeska Orzechowa, otwieram a ona biała, patrzę na datę WRZESIEŃ 2022, wróciłam i pani zapytała czy mogę wymienić sobie a potem od razu poszła pod kasy bo powiedziałam że tam była i że prawdopodobnie jest ich więcej, okazało się że tam było z 30 sztuk z tą datą. Ludzie mamy Grudzień 🙈
  Avatar
  U nas w biedrze mleko było do 12grudnia i nawet grosza nie obniżyli tylko wciskali w zwykłej cenie.
 3. Avatar
  Czemu nie zgłaszać takich przypadków do inspekcji? Przecież od tego jest. Ignorując takie przypadki dajemy przyzwolenie na ich powtarzanie w przyszłości.

  W Lidlach jak przyjmują dane partie towaru na sklep, to wprowadzają do systemu także ich datę ważności. System na dwa dni przed upływem terminu generuje nowe etykiety z ceną 50% wyjściowej, pracownik wyszukuje produkty, nakleja nowa cenówkę i umieszcza produkt. Jeśli się sprzeda, to dwie strony zadowolone. Jeśli nie, to utylizacja. Skoro w Lidlu się da, to czemu w Biedronce nie?
  Avatar
  Autor
  Napisałem, że na przykład w Biedronce. W temacie wymieniłem więcej sklepów. Jeśli jednak mam rozszerzyć tę wiadomość, to powiem, że głównie produkty po terminie znajduję w Lidlu. Rozszerzając jeden z przykładów, to pewnego razu zauważyłem przeterminowane produkty, zgłosiłem je, kasjerka niezadowolona pokręciła nosem i nic nie odpowiedziała, 5 dni później nadal one tam leżały, więc zgłosiłem kasjerce (tym razem inna osoba) i to widocznie zadziałało, bo od razu mówiła coś na słuchawce o owym produkcie. Oczywiście żadnego krótkiego dziękuję nie usłyszałem. A znamy wyroki sądu, że one potrafią nadać karę...pracownikowi, a nie ogólną sklepowi.
  Maj 2019: wiadomoscihandlowe.pl/art…kty (Edytowano)
 4. Avatar
  Biedronka marnuje najwięcej żywności ze wszystkich marketów i hipokryci się chwalą w reklamach że oddają coś do Caritasu. Na magazynie pełne kosze popsutego mięsa w lodówkach śmierdzi okropnie bo uszczelki często nie trzymają, odbierają to firmy utylizacyjne raz na dwa tygodnie a wystarczy to przecenić ale im się bardziej opłaca to wyrzucić niestety (Edytowano)
  Avatar
  No niestety, oddawać z darmo/
  za pół ceny nie opłaca się bo połowa nic by nie kupowała tylko czekała na obniżki.
 5. Avatar
  U mnie jest podobnie. Ostatnio chciałam jeden przeterminowany produkt za darmo, ale babki zabrały na zaplecze i tyle.
  Avatar
  Za darmo nie chcieli dać? Skandal
 6. Avatar
  Coś takiego działa
  11889347_1.jpgAplikacja Too Good To Go (Edytowano)
  Avatar
  Tgtg biedronka działa w tylko kilku miastach…
 7. Avatar
  W biedronce standard, aż przestałem robić tam zakupy.
 8. Avatar
  Wczoraj moja żona kupiła ser cheddar, dla którego termin przydatności do spożycia jeszcze nie minie teoretycznie przez miesiąc. Teoretycznie bo pod częścią przykrytą przez kolorową folie zielonkawy nalot już był
  Avatar
  źle przechowywane, standard... zapewne długo stał na palecie na sklepie, lub na magazynie zanim został umieszczony w chłodziarce.
 9. Avatar
  Kiedyś w biiedronce była cała lodówka ciast i często były sporo obniżone,teraz ich nie ma a szkoda bo były dobre
  Avatar
  W opolskim w wielu Biedronkach nadal są takie lodówki. Może kwestia gdzie ile tego schodziło..
Avatar