Przesyłka OLX - bezpieczeństwo

lis 28. 2020
Witam! Mam pytanie odnośnie kupna na OLX poprzez ich nową usługę ,,Przesyłka OLX". Czy jest to bezpieczna opcja? Z tego co wiem sprzedający dostaje pieniądze po odebraniu paczki, ale przecież nie mogę otworzyć paczki, sprawdzić zawartości i wtedy zapłacić - jak wyśle przysłowiową ,,cegłę" to i tak nic z tym nie zrobię? Z tego co widzę OLX oferuje rekomensatę do 200zł co przy zakupie np. za 1000zł jest średnie. Jak to wygląda dokładnie?
Aktualizacje społecznościowe

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Kupujebadziewia
  Przespałem to całe "przesyłka z olx" i ciągle ludzie się mnie pytają czy mogę ustawić taką opcję dla rzeczy które wystawiam. Nie chce mi się w to bawić, nigdy nie wysyłam za pobraniem i zawsze wysyłam dopiero po tym jak pieniądze znajdą się na moim koncie. Do droższych rzeczy których sam bym nie kupił w ciemno na olx używam allegrolokalnie i tyle.
 2. Awatar użytkownika Mowca
  Najlepiej za pobraniem tylko jak klient wpłaci na konto za przesyłkę. Jak kręci, że nie ma konta czy coś w tym stylu, nie wysyłam.
 3. Awatar użytkownika Bielszy
  Same scamy przez whatsapp, wyślij normalnie pobraniowo i wszyscy zadowoleni
 4. Awatar użytkownika Klaudia233
  Powyżej tej rekompensaty można skorzystać z allegro.
 5. Awatar użytkownika dmnka01
  Zapewne coś jak na vinted, olx przetrzymuje pieniążki dopóki nie odbierzesz paczki i może nie potwierdzisz że paczka doszła i jest ok. Podobno jest to jak ochrona kupującego. Tak mi tłumaczyli Ci co chcieli abym tą opcje ustawiła Ale obawiam się, że w tym momencie przybędzie oszustów w KUPUJĄCYCH. Dlatego tez nie korzystam
 6. Awatar użytkownika Micha.Chechowski
  Autor
  dmnka0128/11/2020 19:36

  Zapewne coś jak na vinted, olx przetrzymuje pieniążki dopóki nie odb …Zapewne coś jak na vinted, olx przetrzymuje pieniążki dopóki nie odbierzesz paczki i może nie potwierdzisz że paczka doszła i jest ok. Podobno jest to jak ochrona kupującego. Tak mi tłumaczyli Ci co chcieli abym tą opcje ustawiła Ale obawiam się, że w tym momencie przybędzie oszustów w KUPUJĄCYCH. Dlatego tez nie korzystam


  Właśnie OLX trzyma pieniążki ale do momentu odbioru przesyłki także np jeśli chce kupić coś droższego to i tak oszust dostanie pieniądze jak odbiorę np kartofla zamiast laptopa - nie ma chyba żadnej umowy kupna jak np na Allegro która by chroniła kupującego.
 7. Awatar użytkownika dmnka01
  Micha.Chechowski28/11/2020 19:38

  Właśnie OLX trzyma pieniążki ale do momentu odbioru przesyłki także np jeśl …Właśnie OLX trzyma pieniążki ale do momentu odbioru przesyłki także np jeśli chce kupić coś droższego to i tak oszust dostanie pieniądze jak odbiorę np kartofla zamiast laptopa - nie ma chyba żadnej umowy kupna jak np na Allegro która by chroniła kupującego.


  Aż weszłam na olx poczytać i faktycznie. Nie ma nic o ochronie, daje to jedynie tyle że sprzedający nie wyślę Ci paczki za tydzień. Bez sensu, mogli to wykorzystać na ewentualna blokadę kasy dla nieuczciwych ale w takim razie prawda jest taka, że wielu kupujących czuje się przez to i tak bezpieczniej
 8. Awatar użytkownika Micha.Chechowski
  Autor
  dmnka0128/11/2020 19:48

  Aż weszłam na olx poczytać i faktycznie. Nie ma nic o ochronie, daje to je …Aż weszłam na olx poczytać i faktycznie. Nie ma nic o ochronie, daje to jedynie tyle że sprzedający nie wyślę Ci paczki za tydzień. Bez sensu, mogli to wykorzystać na ewentualna blokadę kasy dla nieuczciwych ale w takim razie prawda jest taka, że wielu kupujących czuje się przez to i tak bezpieczniej


  Powinno być np. jak na Ali, że zatwierdzasz, że wszystko OK i gościu dostaje kase albo np. automatycznie po 2 dniach od odbioru, bo tak to daje zupełnie nic OLX daje rekomensatę niby do 200zł, więc ma to sens jedynie przy drobnych transakcjach.
 9. Awatar użytkownika Miki99
  Micha.Chechowski28/11/2020 19:58

  Powinno być np. jak na Ali, że zatwierdzasz, że wszystko OK i gościu dos …Powinno być np. jak na Ali, że zatwierdzasz, że wszystko OK i gościu dostaje kase albo np. automatycznie po 2 dniach od odbioru, bo tak to daje zupełnie nic OLX daje rekomensatę niby do 200zł, więc ma to sens jedynie przy drobnych transakcjach.


  Ale jeśli chodzi o pieniądze to tak jest. Jako sprzedający dostaje pieniądze dopiero około 3-4 dni od twojego odbioru paczki. Wcześniej te pieniądze są trzymane przez olx.
Awatar użytkownika