Przestroga dodawanie karty do konta w sklepach

mar 13. 2022
Całe życie myślałem, że mnie to nie dotyczy, ale dziś na konto PlayStation włamał mi się ktoś i wydał sobie z podpiętej karty kredytowej, o której zapomniałem (gdyż najczęściej doładowuje portfel doładowaniami) na zakupy 600zl (raz spróbował 200, a drugi raz 400). Chyba mam szczęście, że w porę zareagowałem i zablokowałem kartę, a potem zmieniałem hasła i ustawienia. Koleś w tym czasie niestety wydał te 600zl na 2 gry, Fife22 i WWE2k22w najdroższych bundlach, które tą sumę praktycznie wykorzystały.
Niestety jestem poza domem i nie wiem czy zakupił te gry na moje konto i miał w planie sprzedawać do niego dostęp czy jakimś cudem na prezent sobie kupił do innego konta. Prawdopodobnie to pierwsze bo pamiętam, że swego czasu takie konta latały po Allegro i można było grać za grosze, zdobywając trofea na swoje główne konto.
Mam nadzieję, że nie zaczął ich pobierać i Sony zgodnie z polityką zwrotów zwróci mi za nie kasę oraz z portfela na konto.

Wszystko oczywiście to moja głupota, dlatego chciałbym przestrzec ludzi przed podpinaniem do kont, szczególnie sklepów gdzie można przehulać kasę kart kredytowych (np Steam gdzie można w dodatku komuś kupić gry na prezent) .


Teraz wrócę do metody starej czyli podpinaniem pustej karty Revolut, którą doładuje kwotą w miarę potrzeb.
Szczególnie zwróćcie uwagę na np Allegro, które teraz zachęca akcją za kilka monet, by podpinać im karty. Niby każdy ich zakup można by było anulować lub wyśledzić ale wyobraźnia i finezja wyrachowanych złodziejów nie zna granic, szczególnie jak kupią sobie kody do gier lub jakieś karty voucherów, które mogą wykorzystać/spieniężyć bez namierzenia
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje
Najlepsze komentarze
7 Komentarzy
Prześlij Komentarz