Opublikowano 7 godzin temu

Przestroga dla kupujacych Garmin, lub inną elektronikę z Amazon DE

Nie wiem czy to dobre miejsce, temat na ten format przekazu, przestrogi dla Was dla drogich Pepperowiczów, którzy nie raz nie dwa służyli pomocą!

Już wrzuciłem mój komentarz pod wstawką, lecz co szkodzi wrzucić też tutaj.

Wrzucam jako przestrogę, kupiłem Garmina Venu 3s, różowy (od razu odpowiadam na pytania, nie nie dla mnie ), z wstawki tutaj z Peppera, i brak zegarka w środku!

Pierwszy raz coś takiego w życiu mi się przytrafiło.
W środku tylko instrukcje i kabelek do ładowania.
Sprzedawca/wysylka przez Amazon.

Po odezwaniu się do Amazona, zwrócili mi całość!!
Co z tego, jak niesmak pozostał...
Przerażające!

Zobaczcie jak zdezelowane było pudełko.
Pojęcia nie mam co się z nim działo przed dojściem do mnie.
A waga na pudle 200g. A powinno być przecież około 260g.

Wrzucam jako przestrogę, otwierajcie paki przy kurierze, tym bardziej jak jest to taka mała elektronika i droga z Amazona.

Lub zamawiać do punktu i przy obsłudze otwierać przed podpisaniem, serio.

Amazon nie powiem, bałem się bo czytałem różne artykuły, że nie oddawał, albo bawienie się z policją, a tutaj bez problemu całość od razu zwrócona, także uff...

Paczka idealnie zapakowana w karton zewnętrzny, zero śladów, że możecie napotkać kuku otwierając.
Karton z zewnątrz nienaruszony kompletnie, czyściute, idealne, nie zerwane taśmy amazona, więc nic nie wskazywało na to co zastanę wewnątrz.

Są inne wątki na niemieckim pepperze, redditcie, te same przypadki, wyjęte Garminy ale wsadzona np.ładowarka jakaś dla równowagi, tutaj nic.

Najlepiej płacić kartą, nie blikiem bo istnieje możliwość odzyskania pieniedzy jeszcze z banku(tak ktos pisał), natomiast tutaj Amazon się popisał/nie popisał (bo jak może ktokolwiek dostać taką paczkę), wybierzcie sami.

Na szczęście to już za mną, a łatwo nie było
779722_1.jpg
779722_1.jpg
779722_1.jpg
779722_1.jpg
779722_1.jpg
Ewidentnie musiała być to kradzież kogoś z niemieckiego magazynu.

Także jako przestroga dla Was.
Uważajcie drodzy pepperowicze!

Nie życzę nikomu otwarcie takiej paczki, kurier puka do drzwi, cieszycie się bo wiecie co to jest, siadacie wygodnie w fotelu, zapinacie pasy, cziperki, szampan już czekają, otwieracie i takie coś... Masakra :P
Aktualizacje społecznościowe

20 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika 5MBD
  Kradzieże na magazynie się zdarzają. Pracownicy Amazona nie są super opłacani.

  A otwarcie przesyłki otrzymanej z internetu zawsze trzeba nagrywać i nie ma co się do Amazona zrażać.
  No i oczywiście płacić kartą.
  Awatar użytkownika asimply
  I może masz sąsiadów wzywać jako świadków i do potrzymania telefonu? To sprzedawca ma obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia, kontrolingu, mają monitoring, są wagi, firmy kurierskie są jeszcze bardziej restrykcyjne. A na końcu okazuje się, że kupujący ma udowodnić, że w ogóle istnieje. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika user1310
  Rownie dobrze paczka mogla zostac rozkradziona po drodze. Niestety to poklosie nowej mody na brak dodatkowego opakowania. Teraz coraz wiecej sklepow by ciac koszty po prostu nakleja list przewozowy na oryginalne pudlo, ktore rzadko zabezpiecza przed kradzieza zawartosci i pieknie pokazuje zawartosc, wiec potencjalny zlodziej wie czy warto. Kazda paczka powinna byc niestety zaplombowana. Mlode pokolenie zupelnie nie ma honoru i zlodziejstwo kwitnie. Kiedys takie rzeczy praktycznie nie mialy miejsca.
  Awatar użytkownika Krodzango
  ok bomer
 3. Awatar użytkownika quercus
  Cieszmy się, że póki co kradną w pracy w Niemcach, gorzej jak zaczną w wolnym czasie u nas. Ciekawe że zginął różowy, pewnie obowiązuje jakiś słuszny parytet na magazynie czy sortowni.
  Awatar użytkownika Krzychu127
  Łysy dorobił się na wyzysku ludzi. Wiec i pewnie ma wkalkulowane straty, że mimo kamer i kontroli za marne pieniądze ludzie tam pracujący nie wszyscy są uczciwi Tak jak pisałem wyżej ostatnio na wykopie było o gosciu co kupił telewizor za 13tys a dostał w paczce mniejszy model i popsuty. Ktoś zamienił ale teraz on na końcu dostał kartofla.
Awatar użytkownika