Przenoszenie danych na nowy telefon Android

11
lis 15. 2019
Macie jakieś sprawdzone sposoby aby przenieść program np. olx z ustawionymi wyszukiwaniami ?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
11 Komentarzy
O tak bardzo spersonalizowanym przenoszeniu nie slyszalem ale iOs jak i android ma swoje sprawdzone sposoby,widzialem ten od huawei i xiaomi,bez problemowo przenoszą zawartosc z apkami,tutaj co chcesz zrobic to jakis clone do telefonow musi byc,ciekaw jestem czy ktos cos zna.
Jeśli dobrze pamiętam, to Titanum Backup robi takie rzeczy: play.google.com/sto…=pl
Część opcji nie wymaga roota, ale szczegółów nie znam, bo nigdy tak głęboko nie drążyłem tematu.
SirNiedźwiedź16/11/2019 05:20

Jeśli dobrze pamiętam, to Titanum Backup robi takie rzeczy: h …Jeśli dobrze pamiętam, to Titanum Backup robi takie rzeczy: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=plCzęść opcji nie wymaga roota, ale szczegółów nie znam, bo nigdy tak głęboko nie drążyłem tematu.Ja dzisiaj od rana walczę z telefonem... aż mi się odechciało wymiany...
Na dodatek zastępczy honor 7 nie przywrócił mi z automatu aplikacji.. smsów i historii połączeń z kopii google i wszystko muszę robić z ręki :/
Na prawdę jestem wk..

Niestety nie znalazłem jeszcze aplikacji która przenosi dane aplikacji
Np
-ustawione filtry wyszukiwania
-ustawione listy programów w programie tv
-etc

Chyba udalo mi się coś takiego raz zrobić ale była to migracja z poprzedniego telefonu (Z3 Play) na obecny (G6 Plus) android 9.. może to wynika z możliwości systemowych..

Gdyby ktoś kiedyś natknął się na ten temat i znał rozwiązanie poproszę o podpowiedź
Edytowane przez: "www" lis 16. 2019
www16/11/2019 12:46

Ja dzisiaj od rana walczę z telefonem... aż mi się odechciało wymiany...Na …Ja dzisiaj od rana walczę z telefonem... aż mi się odechciało wymiany...Na dodatek zastępczy honor 7 nie przywrócił mi z automatu aplikacji.. smsów i historii połączeń z kopii google i wszystko muszę robić z ręki :/Na prawdę jestem wk..Niestety nie znalazłem jeszcze aplikacji która przenosi dane aplikacjiNp-ustawione filtry wyszukiwania-ustawione listy programów w programie tv-etcChyba udalo mi się coś takiego raz zrobić ale była to migracja z poprzedniego telefonu (Z3 Play) na obecny (G6 Plus) android 9.. może to wynika z możliwości systemowych.. Gdyby ktoś kiedyś natknął się na ten temat i znał rozwiązanie poproszę o podpowiedź


No właśnie tym programem można zrobić backup całej aplikacji z danymi. Na pewno działa to w ramach jednego telefonu, bo to robiłem przy okazji grania w Pixel Dungeon, bo tam nie ma save'ów Ale z tego co pamiętam, to on robi po prostu paczkę, więc powinno dać się wrzucić do innego telefonu.
Można nawet zafreezować aplikację wbudowaną, której nie można usunąć normalnie.
A w ogóle, to dane appek są w konkretnym miejscu, więc można by przegrać tę lokalizację: Android/data/<nazwa-pakietu-appki>
Taki off trochę: zna ktoś jakiś sposób żeby przenieść z Symbiana (stara nokia) na androida smsy/mmsy/kontakty z telefonu (bo karta to wiadomo tylko przełożyć) ?
@www
Jeśli masz roota to Titanium Backup - niezastąpiona aplikacja
Jeśli nie masz roota to próbuj z Helium. Nie wszystkie aplikacje potrafi skopiować, bo takie są ograniczenia androida w tym zakresie.
Możesz też próbować poprzez ADB, za pomocą odpowiednich komend można robić kopie pojedynczych aplikacji lub wszystkiego na telefonie.Niestety również nie działa to na wszystkie aplikacje (btw Helium korzysta z tego samego mechanizmu)
No i gdzie się da, korzystać z synchronizacji w chmurze albo lokalnego backupu wewnątrz aplikacji
stark299116/11/2019 21:21

@wwwJeśli masz roota to Titanium Backup - niezastąpiona aplikacjaJeśli nie …@wwwJeśli masz roota to Titanium Backup - niezastąpiona aplikacjaJeśli nie masz roota to próbuj z Helium. Nie wszystkie aplikacje potrafi skopiować, bo takie są ograniczenia androida w tym zakresie.Możesz też próbować poprzez ADB, za pomocą odpowiednich komend można robić kopie pojedynczych aplikacji lub wszystkiego na telefonie.Niestety również nie działa to na wszystkie aplikacje (btw Helium korzysta z tego samego mechanizmu) No i gdzie się da, korzystać z synchronizacji w chmurze albo lokalnego backupu wewnątrz aplikacji


A Titanium Backup chyba nie potrzebuje do wszystkiego roota, nie? Dobrze pamiętam?
SirNiedźwiedź16/11/2019 22:50

A Titanium Backup chyba nie potrzebuje do wszystkiego roota, nie? Dobrze …A Titanium Backup chyba nie potrzebuje do wszystkiego roota, nie? Dobrze pamiętam?


Potrzebuje, bez roota zobaczysz tylko ekran startowy i nic więcej.
Napisałeś wcześniej, że dane aplikacji znajdują się w lokalizacji Android/data. To nieprawda, tam zazwyczaj nie ma nic, a jeśli coś jest to cache i inne śmieci. Być może jakieś nieliczne gry trzymają tam zapisy, natomiast główną lokalizacją dla danych aplikacji są foldery na partycji /system, do której bez roota nie masz dostępu. Dlatego TB go wymaga do działania.
stark299117/11/2019 15:04

Potrzebuje, bez roota zobaczysz tylko ekran startowy i nic więcej. …Potrzebuje, bez roota zobaczysz tylko ekran startowy i nic więcej. Napisałeś wcześniej, że dane aplikacji znajdują się w lokalizacji Android/data. To nieprawda, tam zazwyczaj nie ma nic, a jeśli coś jest to cache i inne śmieci. Być może jakieś nieliczne gry trzymają tam zapisy, natomiast główną lokalizacją dla danych aplikacji są foldery na partycji /system, do której bez roota nie masz dostępu. Dlatego TB go wymaga do działania.


Wydawało mi się, że kiedyś uzywałem czegoś z TB bez roota. Może coś się zmieniło, ale źle pamiętam
Nie powiedziałbym, że to nie prawda, że w Android/data leżą dane. Bo ja akurat stamtąd zgrywam save'y z gier. I to nie jednej, ale kilku.
SirNiedźwiedź17/11/2019 17:04

Wydawało mi się, że kiedyś uzywałem czegoś z TB bez roota. Może coś się zmi …Wydawało mi się, że kiedyś uzywałem czegoś z TB bez roota. Może coś się zmieniło, ale źle pamiętam Nie powiedziałbym, że to nie prawda, że w Android/data leżą dane. Bo ja akurat stamtąd zgrywam save'y z gier. I to nie jednej, ale kilku.


No to mówię, niektóre gry mogą tam trzymać save'y, ale danych z innych aplikacji tam nie znajdziesz.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst