Przelewy z PL konta na Zagraniczne konto, jak najtaniej.

8
sty 30. 2018
Hi. Szybki help mi potrzebny. Ostatnio zrobiłem kilka przelewów na podane mi konta zagraniczne... jakież było moje zdziwienie gdy Pekao pobrało prowizje 30-50zł.

Może ktoś wie jak, najlepiej bez zakładania nowego konta w innym banku, można ominąć takie prowizje robiąc przelewy z PL konta na zagraniczne, np CAD?
Osławiony Revolut udostępnia standardowe przelewy?
Aktualizacje społecznościowe
8 Komentarzy
Ostatnio dostałem pieniądze z Angli to wysłali przez to : transferwise.com/pl/
z tego co widzę opłata zależna od kwoty, ale przy 500 zł to 5 ziko wiec nie jakis kosmos
WiktorWsty 30. 2018

Ostatnio dostałem pieniądze z Angli to wysłali przez to : ht …Ostatnio dostałem pieniądze z Angli to wysłali przez to : https://transferwise.com/pl/ z tego co widzę opłata zależna od kwoty, ale przy 500 zł to 5 ziko wiec nie jakis kosmos5zł to bardzo uczciwa opłata w porównaniu do pekao. Jak długo czekałes na zaksiegowanie pieniędzy?
Revolut za darmo.
Ewentualnie kryptowaluty.
@kolan.kobulka Nie napisałeś istotnej rzeczy. Z jakiego konta (PL/walutowego) na konto w jakiej walucie, chciałeś przelać.
Są banki które oferują np. przelew z konta Euro na zagraniczne konto w euro za darmo. Jak przelewałeś z Pekao PLN na np. konto za granicą w EUR to oprócz opłaty, doszły spready i generalnie cię okradli to mało powiedziane. Wszystko zależy od kwot, tego jak zależy na czasie itp.

Można też np. wpłacić pieniądze do kantoru internetowego, kupić walutę i wysłać ją na konto zagraniczne (jeśli jest na twoje dane).

Opcji jest przynajmniej kilka.
Kabanlut 1. 2018

@kolan.kobulka Nie napisałeś istotnej rzeczy. Z jakiego konta ( …@kolan.kobulka Nie napisałeś istotnej rzeczy. Z jakiego konta (PL/walutowego) na konto w jakiej walucie, chciałeś przelać.Są banki które oferują np. przelew z konta Euro na zagraniczne konto w euro za darmo. Jak przelewałeś z Pekao PLN na np. konto za granicą w EUR to oprócz opłaty, doszły spready i generalnie cię okradli to mało powiedziane. Wszystko zależy od kwot, tego jak zależy na czasie itp.Można też np. wpłacić pieniądze do kantoru internetowego, kupić walutę i wysłać ją na konto zagraniczne (jeśli jest na twoje dane). Opcji jest przynajmniej kilka.No to tak. Konto jest w PLN (niewalutowe) i przelew był robiony na zagraniczne konto szwajcarskie (franki). No i skończyło się na tym że Pekao SA policzyło prawie 80zł opłat. Osobie która z tego korzysta najprościej byłoby korzystać z opcji typu:
wchodzi na stronę, wybiera kwotę jaką ma dostać odbiorca, podaje dane odbiorcy, wpłaca podyktowaną kwotę (która już zawiera prowizję) w PLN ze swojego Pekao SA, a odbiorca otrzymuje wybraną kwotę w np. CHF. Istnieją takie serwisy oprócz wspomnianego transferwise.com/pl/? Bo te które na szybko wygoogleowałem nie budziły zaufania.
easysend.pl, korzystałem przy przelewach do UK, są bezpłatne. Do innych krajów 25 zł, pierwszy i co dziesiąty przelew za free.
Przelewam z konta polskiego na konto walutowe własne poprzez kantor banku (WBK) a przelew za granicę zaznaczam SEPA - prowizji około 1,60€ . Często tak robię i nigdy nie zapłaciłem więcej .
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsze dyskusje