Opublikowano 28 października 2020

Przelewy USD z Revolut do Alior

Hej, czy ktoś przelewał dolary z konta Revolut na konto walutowe w Alior Bank? Zastanawiam się czy będzie pobrana przy tym jakaś prowizja. Niby czytałem tabelę opłat i prowizji i nic takiego nie znalazłem, ale może widnieje to pod inna nazwą albo po prostu czegoś nie zrozumiałem. Dzięki
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Pepper265
  Jaw wysyłałem euro do Millennium i bez żadnych oplat
 2. Awatar użytkownika texas
  Autor
  Na antyweb widziałem taki komentarz:
  "Uwaga na przelewy walutowe w dolarach z salda Revolut na konto walutowe w dolarach w Polsce ! Pobierają masakrycznie wysoką prowizję. Wysylalem wczoraj testowo 20$ przed dokonaniem (zamiarem dokonania ....) wiekszego transferu USD na moje konto walutowe w dolarach w Polsce i co sie okazalo, ze na moje konto walutowe w Polsce dotarlo tylko 16$. Rozmawialem z supportem Revoluta upierali sie ze nie pobieraja zadnych prowizji, tymczasem poprosilem w miedzyczasie o wyjasnienie sprawy moj bank i okazalo sie ze 20% prowizji pokłknął "BARCLAYS BANK PLC" ...... Podobno przelewy SWIFT sa obciazone prowizjami ale nie sadzilem ze az 20% .... to jest dramat nawet Paypal tyle nie zdziera wliczajac ich chore reguły dot. przewalutowania po ultraniekorzystnym kursie + opłata manipulacyjna - przy przelewie na konto ..."
 3. Awatar użytkownika www
  Podłącze się pod dyskusję. Plan kupić walutę i przelać na swoje konto bankowe. Nie trzymać u fintecha. Jakieś pomysły? Jak najtaniej przeprowadzić taką operację? (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika Maciej.Wojciechowski
  Jakaś ściema z tym 20%
  Revo bierze opłaty za przelewy weekendowe oraz po przekroczeniu limitu
  Max chyba 2% ale nie 20
  5372406-GgAXU.jpg
 5. Awatar użytkownika texas
  Autor
  Okazało się, że jedyny dodatkowy koszt to 3.86$ po stronie Revolut, niezależnie od wysokości wysyłanej kwoty (nieważne czy 10$ czy 2000$). Oczywiście przed wysłaniem przelewu aplikacja jasno o tym informuje. Po stronie Alior nie było dodatkowych opłat.
  Dodatkowo, nawet jako użytkownik pakietu podstawowego, po przekroczeniu limitu przelewu 5k PLN, nic został on obciążony żadną prowizją. (Edytowano)
Awatar użytkownika