sty 19. 2021
dostałem takiego maila informacyjnego od Revoluta i się zastanawiam co to wszystko znaczy:

"Z przykrością informujemy, że od 18 marca 2021 r. lokalne dane konta PLN, których używasz do otrzymywania płatności lokalnych, nie będą już dostępne. Od dziś, aby otrzymywać płatności, musisz używać swojego numeru IBAN (międzynarodowego numeru rachunku bankowego), który zaczyna się od „LT”. Numer IBAN możesz znaleźć w swojej aplikacji w zakładce „Konta” na ekranie głównym, dotykając symbolu kraju obok swojego salda.

Aby nadal otrzymywać przelewy bankowe na swoje konto Revolut, musisz używać tych danych konta „LT”. Począwszy od 18 marca 2021 roku, żadne płatności wysłane na Twoje lokalne konto PLN nie zostaną na nim zaksięgowane i zostaną zwrócone do nadawcy."


- może ktoś jest bardziej wyspany i kumaty niż ja i może to przetłumaczyć tak żeby chłopski rozum mógł to ogarnąć
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy

21 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika asimply
  voodoo6919/01/2021 20:06

  Na razie masz nadal PL Iban, więc nie miało podstaw ładując Plny coś pobr …Na razie masz nadal PL Iban, więc nie miało podstaw ładując Plny coś pobrać. Zrób tak po 18 marca i daj znać :)A co ze środkami zgromadzonymi na koncie? Wypłacić przed 18?Czy przeniosą na nowe konto?


  Dokładnie. Większość i tak prawdopodobnie doładowywała za pomocą karty, bo szybciej to nic nie zmieni się, ale co z wycofywaniem środków na polskie konta :/
 2. Awatar użytkownika okazjonalny_szpaq
  Autor
  voodoo6919/01/2021 22:28

  A działa Wam w apce dodawanie środków z karty? Mi od paru dni działa doł …A działa Wam w apce dodawanie środków z karty? Mi od paru dni działa doładowanie z karty przez stronę www tylko.Apka wywala się na 3D security czy jak to tam się zwie, że kwotę trzeba i tak potwierdzić extra w apce banku. Apka Revoluta niby najnowsza. Na czacie doradzili, żeby google pay spróbować. Tam jednak mam podobnie.  wyczytałem że pomaga wyczyszczenie plików tymczasowych apki (cache), albo usunięcie i ponowna instalacja
 3. Awatar użytkownika Truckmaniak
  Kaacheen19/01/2021 16:44

  Witam, czyli jak dostaje wynagrodzenie na konto PLN teraz ono nie będzie …Witam, czyli jak dostaje wynagrodzenie na konto PLN teraz ono nie będzie istnieć? Tylko mam podać konto LT?


  Tak, leć szybko do pracodawcy i zmień na konto w jakimś polskim banku bo raczej przelewów międzynarodowych nie będzie chciał Ci robić
 4. Awatar użytkownika okazjonalny_szpaq
  Autor
  "Otrzymujesz wynagrodzenie na swoje konto Revolut?
  Jeśli Twoje wynagrodzenie jest wpłacane na konto Revolut przy użyciu lokalnych danych konta PLN, niektórzy pracodawcy mogą nie zezwolić na przelew przy użyciu litewskiego (LT) numeru IBAN. W takim przypadku musisz udostępnić swojemu pracodawcy inne lokalne konto bankowe, aby otrzymywać wynagrodzenie.
  Płatności dokonywane przy użyciu lokalnych danych konta PLN nie mogą być przekazywane od 18 marca 2021 r., dlatego od tej daty nie będziesz otrzymywać żadnych płatności z tytułu wynagrodzenia przesyłanych na to konto. W związku z tym pamiętaj, aby niezwłocznie przekazać swojemu pracodawcy odpowiednie informacje, co pozwoli Ci nadal otrzymywać wynagrodzenie."
  (Edytowano)
 5. Awatar użytkownika Truckmaniak
  Krótko mówiąc wracamy do początku revoluta kiedy nie było polskiego konta do wpłat. Teraz zostaję tak jak było doładowanie przez Google Pay lub inną kartę
 6. Awatar użytkownika okazjonalny_szpaq
  Autor
  wyczytałem że banki nie pobierają opłat za przelew (SEPA) do banku w unii europejskiej w walucie euro, ale robią przewalutowanie po jakimś kursie, który zapewne nie jest tak opłacalny jak kursy revolutowe

  założyłem sobie w mbanku wirtualną kartę PLN + EUR (bez dodatkowych prowizji w tych walutach, czy coś? do wyboru jest też PLN + USD), zrobiłem przelew 100 zł na revoluta, wyszło 100, weszło 100, tak że na moje oko nic bonusowo mi nie zabrali

  PS: myślałem, że wirtualne są w mbanku całkiem darmowe, ale po wybraniu nowej karty internetowej widnieje:
  "0 PLN za użytkowanie karty w pierwszym roku.
  25 PLN za każdy kolejny rok użytkowania eKarty wirtualnej."

  a najśmieszniejsze że pytałem o to na czacie i mi powiedział gość, że tej opłaty rocznej nie ma, ale jutro zapytam kogoś innego, bo jak nie ma to po co o tym napisali na stronie... ale dał mi linka do tabeli opłat ekarty wirtualnej i tam nic nie ma:
  mbank.pl/pom…na/ (Edytowano)
 7. Awatar użytkownika okazjonalny_szpaq
  Autor
  voodoo6919/01/2021 20:06

  Na razie masz nadal PL Iban, więc nie miało podstaw ładując Plny coś pobr …Na razie masz nadal PL Iban, więc nie miało podstaw ładując Plny coś pobrać. Zrób tak po 18 marca i daj znać A co ze środkami zgromadzonymi na koncie? Wypłacić przed 18?Czy przeniosą na nowe konto?


  aaa no tak, na razie jeszcze nic się nie zmieniło, ale wszędzie piszą że problem będzie tylko z przelewami z konta na konto, i radzą żeby doładowywać kartami, więc to jakoś inaczej działa, tylko pytanie jak? (Edytowano)
 8. Awatar użytkownika Usunięty445782
  Anonymous User
  Skończyły się czasy revoluta
 9. Awatar użytkownika Maciej.Wojciechowski
  Będzie jedno konto
  Aktualnie masz konto pl i drugie lt na przelewy w innej walucie - konta zostaną połączone i to tyle
 10. Awatar użytkownika okazjonalny_szpaq
  Autor
  Maciej.Wojciechowski19/01/2021 14:41

  Będzie jedno konto Aktualnie masz konto pl i drugie lt na przelewy w innej …Będzie jedno konto Aktualnie masz konto pl i drugie lt na przelewy w innej walucie - konta zostaną połączone i to tyle


  aha już kumam, czyli wszystko będzie szło przez bank litewski?
  napisali jeszcze że:

  "Nie pobieramy żadnych opłat za płatności odbierane przy użyciu danych konta „LT”. Bank dokonujący płatności (lub inny banki w łańcuchu) może jednak to zrobić."
 11. Awatar użytkownika Kaacheen
  Witam, czyli jak dostaje wynagrodzenie na konto PLN teraz ono nie będzie istnieć? Tylko mam podać konto LT?
 12. Awatar użytkownika Kaacheen
  Truckmaniak19/01/2021 16:52

  Tak, leć szybko do pracodawcy i zmień na konto w jakimś polskim banku bo ra …Tak, leć szybko do pracodawcy i zmień na konto w jakimś polskim banku bo raczej przelewów międzynarodowych nie będzie chciał Ci robić


  Chyba mam czas do marca...
 13. Awatar użytkownika voodoo69
  okazjonalny_szpaq19/01/2021 17:19

  wyczytałem że banki nie pobierają opłat za przelew (SEPA) do banku w unii e …wyczytałem że banki nie pobierają opłat za przelew (SEPA) do banku w unii europejskiej w walucie euro, ale robią przewalutowanie po jakimś kursie, który zapewne nie jest tak opłacalny jak kursy revolutowezałożyłem sobie w mbanku wirtualną kartę PLN + EUR (bez dodatkowych prowizji w tych walutach, czy coś? do wyboru jest też PLN + USD), zrobiłem przelew 100 zł na revoluta, wyszło 100, weszło 100, tak że na moje oko nic bonusowo mi nie zabraliPS: myślałem, że wirtualne są w mbanku całkiem darmowe, ale po wybraniu nowej karty internetowej widnieje:"0 PLN za użytkowanie karty w pierwszym roku.25 PLN za każdy kolejny rok użytkowania eKarty wirtualnej."a najśmieszniejsze że pytałem o to na czacie i mi powiedział gość, że tej opłaty rocznej nie ma, ale jutro zapytam kogoś innego, bo jak nie ma to po co o tym napisali na stronie... ale dał mi linka do tabeli opłat ekarty wirtualnej i tam nic nie ma:https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/karty/visa/ekarta-wirtualna/


  Na razie masz nadal PL Iban, więc nie miało podstaw ładując Plny coś pobrać. Zrób tak po 18 marca i daj znać


  A co ze środkami zgromadzonymi na koncie? Wypłacić przed 18?Czy przeniosą na nowe konto? (Edytowano)
 14. Awatar użytkownika okazjonalny_szpaq
  Autor
  voodoo6919/01/2021 20:06

  A co ze środkami zgromadzonymi na koncie? Wypłacić przed 18?Czy przeniosą n …A co ze środkami zgromadzonymi na koncie? Wypłacić przed 18?Czy przeniosą na nowe konto?  zaraz, czyli jak to jest, złotówki są trzymane na koncie w polsce, a każda inna waluta na litwie? (Edytowano)
 15. Awatar użytkownika voodoo69
  okazjonalny_szpaq19/01/2021 20:36

  zaraz, czyli jak to jest, złotówki są trzymane na koncie w polsce, a każda …zaraz, czyli jak to jest, złotówki są trzymane na koncie w polsce, a każda inna waluta na litwie?


  Wcześniej chyba w UK. A przez Brexit uciekli na Litwę xd.
 16. Awatar użytkownika asimply
  Dostałem teraz tego maila i z wycofywaniem środków na konto nie powinno być problemu jak napisali. W sumie zmiana uderzy tylko w tych, którzy korzystali z numeru konta Revolut, choć cała sytuacja jest dziwna w świetle tego, że polski rynek był dla nich jednym z kluczowych.
 17. Awatar użytkownika voodoo69
  A działa Wam w apce dodawanie środków z karty? Mi od paru dni działa doładowanie z karty przez stronę www tylko.Apka wywala się na 3D security czy jak to tam się zwie, że kwotę trzeba i tak potwierdzić extra w apce banku. Apka Revoluta niby najnowsza. Na czacie doradzili, żeby google pay spróbować. Tam jednak mam podobnie. (Edytowano)
 18. Awatar użytkownika asimply
  voodoo6919/01/2021 22:28

  A działa Wam w apce dodawanie środków z karty? Mi od paru dni działa doł …A działa Wam w apce dodawanie środków z karty? Mi od paru dni działa doładowanie z karty przez stronę www tylko.Apka wywala się na 3D security czy jak to tam się zwie, że kwotę trzeba i tak potwierdzić extra w apce banku. Apka Revoluta niby najnowsza. Na czacie doradzili, żeby google pay spróbować. Tam jednak mam podobnie.  Oni informowali o tym, że to są jakieś nowe wymogi. Śmieszne, że w takim razie ich aplikacja nie radzi sobie. Duża to kwota? Podziel na mniejsze.
Awatar użytkownika