Przelew na Revolut

8
sie 19. 2019
Witam. Od niedawna posiadam konto na Revolut. Mam także dwa konta w Nest Bank. Złotówkowe i euro. Na tym drugim mam 2000euro. Moje pytanie brzmi, czy mogę przelać z Nest Banku 2000 euro na Revolut, tam przewalutować i wpłacić złotówki do Nest Banku? Czy wiążą się z tym jakieś opłaty i ile potrwałaby taka transakcja? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Aktualizacje społecznościowe
8 Komentarzy
Opłat nie ma żadnych, chyba ze nest bank pobiera za przelewy międzynarodowe (UK). Jak masz kartę x tym euro to doładujesz natychmiast, a wypłaca z revolut to 2-3dni
No tak tylko te limity wypłat z revolut jeszcze są
Artur_Om619/08/2019 14:37

No tak tylko te limity wypłat z revolut jeszcze są


Właśnie nie chodzi mi o to aby wypłacić przez Revolut bo miesięcznie można tylko do 800zł, a przelać wszystkie środki w złotówkach na Nest Bank, gdyż w Revolucie można przewalutować do 20.000zł miesięcznie.
@Sylicious Za przelew EURO na 99% coś zapłacisz w Nest Bank. Osobiście doładowałbym Revoluta kartą Euro, sprzedał euro i potem wypłacił przelewem na konto złotówkowe. No tylko że całość potrwa do 2-3 dni roboczych. Jak zależy ci na czasie, to przy 2k€ za wymianę zapłacisz w walutomacie jakieś 15zł, a kurs jest praktycznie taki sam. Tylko, że cała akcja potrwa pewnie z godzinę.
Kaban19/08/2019 17:04

@Sylicious Za przelew EURO na 99% coś zapłacisz w Nest Bank. Osobiście do …@Sylicious Za przelew EURO na 99% coś zapłacisz w Nest Bank. Osobiście doładowałbym Revoluta kartą Euro, sprzedał euro i potem wypłacił przelewem na konto złotówkowe. No tylko że całość potrwa do 2-3 dni roboczych. Jak zależy ci na czasie, to przy 2k€ za wymianę zapłacisz w walutomacie jakieś 15zł, a kurs jest praktycznie taki sam. Tylko, że cała akcja potrwa pewnie z godzinę.


I tu nasunęło mi się kolejne pytanie, czy jeśli mam ustawiony stały, co miesięczny przelew w euro na Nest Bank to mogę zrobić to samo na Revolut? Bo problemem tutaj jest to, że jeśli mi przychodzą pieniądze na Nest Bank, a jestem w Polsce to muszę jechać do Niemiec żeby wypłacić euro, potem wrócić bo tamtejsze kantory oferują na chwilę obecną 4,25zł i następnie wpłacić złotówki na polskie konto.
@Sylicious z tabeli opłat i prowizji wynika, że przelew SEPA w Nest Banku jest za darmo, ale i tak wygodniej jest zasilić konto Revoluta bezpośrednio kartą w Euro. Początkowo mogą być limity jednorazowego doładowania kartą, ale one z czasem wzrosną. Z przelaniem uprzednio wymienionych środków nie ma problemu w Revolucie, przelew na polskie konto idzie średnio 1 dzień. Nie musisz przekierowywać przelewów na konto w Revolucie, jeżeli doładowanie Revoluta kartą nie byłoby uciążliwe.
olie19/08/2019 23:18

@Sylicious z tabeli opłat i prowizji wynika, że przelew SEPA w Nest Banku j …@Sylicious z tabeli opłat i prowizji wynika, że przelew SEPA w Nest Banku jest za darmo, ale i tak wygodniej jest zasilić konto Revoluta bezpośrednio kartą w Euro. Początkowo mogą być limity jednorazowego doładowania kartą, ale one z czasem wzrosną. Z przelaniem uprzednio wymienionych środków nie ma problemu w Revolucie, przelew na polskie konto idzie średnio 1 dzień. Nie musisz przekierowywać przelewów na konto w Revolucie, jeżeli doładowanie Revoluta kartą nie byłoby uciążliwe.


Dziękuję bardzo za odpowiedź
Witam. Mam pytanie jak na revolut mam konto polskie i angielskie i jak dodalem i aktywowalem konto euro to przelew w euro dojedzie mi bez żadnych problemów.? Z góry Dzieki za informacje
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje