Program do słuchania filmu i zamiany go na teks

5
paź 12. 2020
Witam czy jest coś takiego- potrzebuje do sądu tekst filmu
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
5 Komentarzy
A w jakim języku? Po angielsku to do Google "audio video to test converter" lub "video transcribe". Po polsku będzie ciężko.
Po polsku do polskiego sądu
Nie wiem po co im to skoro mają film
Kiedyś myśleliśmy o tym teoretycznie i zastanawialiśmy się, czy google translate albo google doc dałby radę? Teoretycznie jest opcja pisania głosem, więc może by wyłapał z filmu, jeżeli audio jest w miarę czyste?
Piszę w drugim komentarzu, bo nie wiadomo czemu poprzedni trafił do sprawdzania a jest 00:54.
Tak jak mówiłem najwyraźniej powinno się(nie wiem czy koniecznie) wypisywać timestampy, emocje, zachowanie, dźwięki, kto mówi itp.
transkrypcje-krakow.pl/tra…du/
Edytowane przez: "MaMiX" paź 13.
Może lepiej spytać czy wystarczy jakiś fragment przepisać, bo wątpliwe by ktoś był tak głupi by zmuszać kogoś do transkrypcji tekstu.
Z tego co mi się wydaje Transkrypcja Google nie ma a przynajmniej nie miała transkrypcji w polskim.

W każdym razie jeśli były jakieś zakłócenia lub ktoś by mówił nie wyraźnie albo by krzyczał itp. to pewnie powychodziłyby same krzaki, więc pewnie lepiej byłoby ręcznie przepisać, bo tak czy siak nawet gdyby jakiś program sobie znośnie poradził to i tak musiałbyś oglądać film i jednocześnie sprawdzać czy wszystko jest poprawnie, a gdyby nie było to traciłbyś tylko więcej czasu na kasowanie i poprawianie wyrazu niż napisanie go od zera. I to w sumie nie tylko moje zdanie ale tak też wypowiadały się osoby robiące napisy do filmów, co prawda one muszą dodatkowo timestampy robić "dodatkowo" to pod warunkiem że i ty nie musisz robić, bo jeśli musisz to od tego też raczej nie ma programów.
Tak wgl to nigdy się z czymś takim nie spotkałem, więc w sumie pytanie czy też trzeba emocje wypisywać jak w scenariuszach, że np. ktoś krzyczy wymachuje ręką itp., bo jak ktoś sobie z tekstu ma to wyczytać.
Edytowane przez: "MaMiX" paź 13.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst