Program do przenoszenia systemu na inny dysk

8
sie 19. 2019
Cześć. Kiedyś ktoś zrobił wstawkę z darmowym programem do migracji systemu na inny dysk. Może ktoś przypomnieć nazwę.
W komentarzach pojawiło się też kilka innych opcji, jednak nie mogę znaleźć tej wstawki.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Aktualizacje społecznościowe
Różne
8 Komentarzy
Mnie dopiero czeka ten proces, ale o ile dobrze zapamiętałem to w komentarzach inni użytkownicy proponowali macrium reflect.
MiniTool Partition Wizard Free
Nie polecam Clonezilla, w moim przypadku zarówno z dysku klonowanego jak i sklonowanego po operacji nie dało się wczytać Windowsa.
Jeśli chodzi o sytuacje w której ktoś próbuje przemieść Windowsa z dysku HDD na SSD który działa już ponad rok to polecam się zastanowić nad jedną rzeczą. Windows dosyć mocno sam się zaśmieca (nawet jak ktoś dba o porządek) przez co zwalnia. Przeniesienie takiego windowsa na SSD znacznie przyspieszy jego działanie ale nie maksymalnie bo jest zasmiecony. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie sobie obrazy dysku twardego HDD programem np. Deamon Tools (był wrzucony na pepperka za darmo w wersji pro, każda szanująca się cebulka powinna go mieć) a na dysku SSD zainstalowanie świeżego Windowsa. Na tym świeżym windowsie można później zamontować obraz dysku HDD z Deamona przez co mieć dostęp do wszystkich plików ze starego dysku. Przez to będziemy mieć większą płynność działania SSD. Minusem jest to że w zamontowanym dysku będzie też stara kopia windowsa, aby temu zaradzić trzeba by usunąć katalog C:\Windows z obrazu dysku, zostanie już tylko parę GB śmieci ze starego windowsa na obrazie :). Otrzymujemy zmniejszenie przestrzeni na nowym dysku kosztem zwiększenia prędkości.
Macrium reflect - nie jeden system już na nim przeniosłem czy na zwykły czy na SSD, wszystko działa bez problemu.
Artur_Om619/08/2019 15:04

Macrium reflect - nie jeden system już na nim przeniosłem czy na zwykły cz …Macrium reflect - nie jeden system już na nim przeniosłem czy na zwykły czy na SSD, wszystko działa bez problemu.


Lecz nadal przy uefi i fastboot mogą być problemy
KierowcaBombowca119/08/2019 14:55

Jeśli chodzi o sytuacje w której ktoś próbuje przemieść Windowsa z dysku HD …Jeśli chodzi o sytuacje w której ktoś próbuje przemieść Windowsa z dysku HDD na SSD który działa już ponad rok to polecam się zastanowić nad jedną rzeczą. Windows dosyć mocno sam się zaśmieca (nawet jak ktoś dba o porządek) przez co zwalnia. Przeniesienie takiego windowsa na SSD znacznie przyspieszy jego działanie ale nie maksymalnie bo jest zasmiecony. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie sobie obrazy dysku twardego HDD programem np. Deamon Tools (był wrzucony na pepperka za darmo w wersji pro, każda szanująca się cebulka powinna go mieć) a na dysku SSD zainstalowanie świeżego Windowsa. Na tym świeżym windowsie można później zamontować obraz dysku HDD z Deamona przez co mieć dostęp do wszystkich plików ze starego dysku. Przez to będziemy mieć większą płynność działania SSD. Minusem jest to że w zamontowanym dysku będzie też stara kopia windowsa, aby temu zaradzić trzeba by usunąć katalog C:\Windows z obrazu dysku, zostanie już tylko parę GB śmieci ze starego windowsa na obrazie :). Otrzymujemy zmniejszenie przestrzeni na nowym dysku kosztem zwiększenia prędkości.Ja tylko odniosę się do Daemon Tools. Wiesz, że ta "dożywotnia" licencja już dawno się skończyła?
piskorpep20/08/2019 09:35

Ja tylko odniosę się do Daemon Tools. Wiesz, że ta "dożywotnia" licencja ju …Ja tylko odniosę się do Daemon Tools. Wiesz, że ta "dożywotnia" licencja już dawno się skończyła?


Faktycznie, krótki miała żywot. Ale za Deamona można pewnie znaleźć inny program.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst