wrz 8. 2020
Czy tylko ja mam problem ze zwrotami z aliexpress? Towaru nie ma, okres ochrony kupujących się skończył, otwieram disputa, a aliexpress odrzuca argumentując, że paczka jest nadal w tranzycie. Wcześniej bez problemu otrzymywałem zwroty za towary które zaginęły, a teraz ani towaru ani pieniędzy.
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Skomentuj

13 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Anonymous User
  Mat_123408/09/2020 14:01

  Tak to wygląda, nawet odwołanie się nie pomaga, mogę coś jeszcze zrobić w c …Tak to wygląda, nawet odwołanie się nie pomaga, mogę coś jeszcze zrobić w celu odzyskania pieniędzy?[Obrazek]


  No ale stary niewidomy jesteś? Przecież masz napisane co masz zrobić
 2. Avatar
  Nie tylko Ty. Jeśli zaznaczasz, że nie otrzymałeś towaru, a tracking pokazuje, że przesyłka jest w kraju docelowym (w naszym przypadku w Polsce), to system automatycznie blokuje skargę i powiadamia, aby czekać jeszcze X dni, ogłaszając jednocześnie, że po upływie tych X dni możesz tę skargę otworzyć i wtedy się tym zajmą.
  Ot tak sobie igrają z cierpliwością kupujących.
 3. Avatar
  Okres ochrony się nie skończył. To tylko twoje urojenie.
 4. Avatar
  Autor
  W moim przypadku wygląda to tak, że otwieram spór ( po odblokowaniu przez system ) a następnie aliexpress rozpatrza go negatywnie, odwoływanie się również nie pomaga. Czy w takiej sytuacji mogę jeszcze coś zrobić, aby odzyskać pieniądze za nieotrzymany towar? Kupuje od lat i wiem jak to działa, jednak od czasu Covid disputy mam rozpatrzane negatywnie przez Ali :c
 5. Avatar
  Mat_123408/09/2020 11:52

  W moim przypadku wygląda to tak, że otwieram spór ( po odblokowaniu przez s …W moim przypadku wygląda to tak, że otwieram spór ( po odblokowaniu przez system ) a następnie aliexpress rozpatrza go negatywnie, odwoływanie się również nie pomaga. Czy w takiej sytuacji mogę jeszcze coś zrobić, aby odzyskać pieniądze za nieotrzymany towar? Kupuje od lat i wiem jak to działa, jednak od czasu Covid disputy mam rozpatrzane negatywnie przez Ali :c


  Co im się niepodoba?
  m.bankier.pl/wia…tml
 6. Avatar
  Autor
  Tak to wygląda, nawet odwołanie się nie pomaga, mogę coś jeszcze zrobić w celu odzyskania pieniędzy?5049052-9in1N.jpg
 7. Avatar
  To Twoja wina. Samo otworzenie sporu to mało. Oni nie wnikają. To rejestrowana przesyłka? Jeśli nie to trzeba było napisać, że tracking jest tylko estymowany czyli z de, zrobić zrzut ekranowy z historią i dołączyć informację, że w Polsce to poczta informuje, jeśli jest przesyłka, a nie Ty masz chodzić sprawdzać. (Edytowano)
 8. Avatar
  Mat_123408/09/2020 14:01

  Tak to wygląda, nawet odwołanie się nie pomaga, mogę coś jeszcze zrobić w c …Tak to wygląda, nawet odwołanie się nie pomaga, mogę coś jeszcze zrobić w celu odzyskania pieniędzy?[Obrazek]


  Pokaż tracking. Wyżej dałem link jak możesz jeszcze odzyskać pieniądze.
 9. Avatar
  Autor
  Mam kilka takich przesyłek. Jedna z nich to PL000003381458
 10. Avatar
  Mat_123408/09/2020 16:40

  Mam kilka takich przesyłek. Jedna z nich to PL000003381458  To nierejestrowane przesyłki.
 11. Avatar
  Autor
  Wiem, że to nierejestrowana przesyłka, wcześniej zwroty przechodziły bez problemu, dopiero teraz takie cyrki. W kolejnej przesyłce opisałem dokładniej problem, zobaczymy czy przejdzie.
 12. Avatar
  Miałam tak samo, wpisałam live agent w czacie i ktoś mi otworzył ten spór. Ale sprzedawca odrzucił żądanie zwrotu. Po jakimś czasie przesyłka jednak doszła.
  Przesyłka była już od miesiąca niby w Polsce. Myślę, że robią tej bo faktycznie wysyłają bez trackingu, a poczta ma w dupie że zgubi paczkę.

  Na mojej poczcie jest podobno setki paczek, które są nie doręczone, niby przez kowid (Edytowano)
 13. Avatar
  Udało się komuś coś wywalczyć? Niestety zapłaciłem blikiem i chargeback z karty nie wchodzi w rachubę. Próba wejścia na podany adres (helppage.aliexpress.com/buy…htm) kończy sie przekierowaniem na stronę główną. Jednym słowem lipa.
Avatar