Problem z wykonaniem płatności aliexpress

3
wrz 27. 2019
Cześć,
próbowałem kupić na ali słuchawki funcl w1 i od wczoraj mam problem z dokonaniem płatności. W momencie kiedy jestem w koszyku, podam adres dostawy i resztę danych. W momencie kiedy naciskam na zakup otrzymuję błąd że płatność nie została zrealizowana (i niby że mają jakiś problem techniczny). Próbowałem płacić innymi kartami, wybierać payU albo przelewy24 i kończy się to w ten sam sposób (przy czym płacąc kartą revolut, ściąga mi kasę i otrzymuję komunikat na stronie, że był problem, po czym po jakimś czasie zwracają mi kasę).
Czy ktoś miał podobny problem? Może macie jakieś pomysły co można zrobić?
Dodam, że mam na tym koncie kupon który chciałem wykorzystać (+kupon sprzedawcy), ale nie wiem czy to może być przyczyną

189484-aESgg.jpg
Aktualizacje społecznościowe
3 Komentarze
Avatar
Usunięty200347
Wejdź w zamówienia i w szczegóły danego zamówienia, sprawdź jego status i dokładny powód odrzucenia płatności.

Stawiam na to że będzie tam powód bezpieczeństwo płatności, czyli kombinowałeś wcześniej z kuponami.
Tak, jest to bezpieczeństwo płatności, co nie zmienia faktu że nic z kuponami nie kombinowałem - pojawiła się na pepperze informacja o kuponach, zdobyłem jeden kupon i chciałem go wykorzystać na zamówienie. Bez kuponu nie było problemu, z kuponem miałem odrzucone zamówienie.
Mam to samo. Nie realizuje płatności. Przy czym wyrzuca kod błędu 7200015. 3 tygodnie temu miałem to samo. Panienka w banku stwierdziła, że u niej jest wszystko w porządku. Ona nie wie dlaczego tak, ale mogę złożyć reklamację. Ale kupiłem to samo na Allegro (o dziwo taniej), więc tematu nie drążyłem.
Teraz historia się powtarza. System sugeruje mi, że dany sposób płatności mam zablokowany. Na stronie banku widnieje, że mam odblokowany. Na wszelki wypadek włączyłem wielowalutowość transakcji, pomimo tego, że Ali liczy w złotówkach. Jutro (PON)
pójdę do banku znowu. Tym razem bez reklamacji się nie obejdzie. Z tym że to może być problem nie w banku, a u operatora karty płatniczej. On jest pośrednikiem między bankami. Jednak zaczynam mieć brzydkie podejrzenie, że ktoś z rządzących zablokował zakupy w Chinach. Ciekawe czy czy w Polsce działa jakiś chiński bank? Może trzeba w takim konto założyć. Kasę zanosić w gotówce i w miarę potrzeby przelewać.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst