Problem z płatnością amazon.de

sie 19. 2022
Cześć Pepperowicze

Tydzień temu dokonałem zakupu na amazon.de, towar miał być wysłany za 2-4 tyg. Płatność Revolutem zeszła po 2 h. Wieczorem tego samego dnia zauważyłem, że wybrałem nieaktualny adres wysyłki. Dokonałem zmiany adresu, konieczna była aktualizacja metody płatności co też uczyniłem. Rano przy zamówieniu pojawił się alert o konieczności aktualizacji metody płatności, ponownie dokonałem aktualizacji z listy dostępnych kart. Wtedy zauważyłem, że Amazon kolejny raz próbuje pobrać opłatę za zamówienie, na karcie nie było już wystarczających środków, więc transakcja była odrzucana. Napisałem do nich, za każdym razem słyszałem inną historyjkę, w żadnej z korespondencji nikt się nie odniósł do mojego pytania dlaczego kolejny raz próbują pobrać środki za opłacone zamówienie. W końcu dostałem taką odpowiedź:

„Z uwagi na to iż, opłacił Pan zamówienie przy pomocy karty Revolut , należy anulować zamówienie w celu uzyskania automatycznego zwrotu środków i złożyć je jeszcze raz przy użyciu jednej z powyższych metod płatności. Nasz system z uwagi na kontrole płatności, pomimo zapłaty, nie przepuści zamówienia do dalszej realizacji.”

Czy amazon może niezrealizować tak po prostu zamówienia, które zostało opłacone? Gdybym kupował w Polsce to bym egzekwował realizację, ale szczerze mówiąc nie wiem jak to jest u naszych zachodnich sąsiadów i czy amazon.de nie ma jakiś kruczków na to w swoim regulaminie. Miał ktoś podobną sytuację?
Aktualizacje społecznościowe
Dyskusje

1 Komentarz