sie 6. 2020
pytanie do użytkowników

mam problem występujący tylko w trybie głośnomówiącym.
moi rozmówcy słyszą swoje echo i jest to bardzo irytujące.
sprawdzałem na dwóch różnych kartach SIM (chociaż tego samego operatora Tmobile) i zawsze jest tak samo.

czasem zdarza się, że kiedy przełączę się na głośnomówiący to echo nie pojawia się od razu tylko dopiero po chwili. czasem po kilku czasem po kilkdziesięciu sekundach. najczęściej jest jednak pojawia się od razu.

echo znika kiedy wyłączam tryb głośnomówiący.

tak, sprawdzałem otwory wylotowe mikrofonu u spodu słuchawki. wszystko z nimi ok, nie są w żaden sposób zasłonięte. problem występuje w etui i bez etui.

przyciszanie w trybie głośnomówiącym też nie ma znaczenia.
wygląda to trochę tak jakby słuchawka przełączała się z jakiegoś powodu na mikrofon u góry, który jest zbyt blisko głośnika i on zbiera więc powstaje taki efekt - tak wynika z opisów w necie.

oczywiście próbowałem z opcjami w telefonie, z mikrofonem kierunkowym, VoLTE i wszystkie możliwe do przełaczania opcje, nie pomagają.

zrobiłem pełny reset telefonu do ustawień fabrycznych i bez wgrywania żadnych dodatków, pierwsza testowa rozmowa i po dwóch minutach pojawiło się echo u rozmówcy.

korzystam już blisko rok z tego telefonu i nigdy nie było z tym problemu.
mam nieodparte wrażenie, że problem pojawił się z ostatnią aktualizacją.

możecie sprawdzić jak jest i Was i przeprowadzić kilka dłuższych rozmów korzystając z przełączenia na tryb głośnomówiący i zapytać rozmówcę pod koniec czy słyszy sam siebie w formie echo?

z góry dziękuję
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje
7 Komentarzy
Prześlij Komentarz