Problem z Agencją Celna DHL

11
mar 20. 2019
Cześć, ostatnio zamówiłem lampę na biurko z zasilaczem i adapter z Banggood. Okazało się, że lampa nie jest na stanie, a ponieważ ja zamierzam na nią poczekać, to wysłali mi sam zasilacz i adapter.
Paczka z zasilaczem i adapterem trafiła na odprawę celną DHL. Po przedstawieniu wszystkich dokumentów i próbie wyjaśnienia, czego brakuje oraz konsultacją z Banggood od pana z DHL dostaje taką wiadomość:

"Witam,
Niestety na załączonych dokumentach koszt transportu w dalszym ciągu wynosi 0 PLN, stąd Agent Celny dalszym ciągu będzie musiał doliczyć statystyczny koszt transportu IATA w celu odprawy celnej.
Proszę o informację w sprawie dalszych losów przesyłki"

Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Całość kosztowała ~107 zł, na Invoice z 1 paczki, zasilacz i adapter jest policzony za 6,60 zł, A przesyłka była darmowa. Dlaczego w takim razie te dokumenty nie wystarczają?
Aktualizacje społecznościowe
DHL OkazjeDHL kody promocyjneRóżne
11 Komentarzy
I tak oto, z przesyłki za 6,60 zł, jeżeli chce ją dostać, będę musiał zapłacić +- 150 zł
" Agent Celny może doliczyć do wartości towaru statystyczny koszt transportu IATA - około 141 PLN i od wartości całkowitej będą naliczone należności celno-podatkowe. "
Ich uzasadnienie:
"Witam,

Koszt transportu zostanie doliczony w celu obliczenia należności celno-podatkowych. Nie będzie Pan ponosił kosztów za przesyłkę a jedynie cło oraz podatek Vat.


„zgodnie z art. 138 ust.3 RW jeżeli transport dokonany został bezpłatnie lub na koszt kupującego, to koszty transportu wliczane do wartości celnej towarów są obliczane według taryfy stawek frachtowych zwyczajowo stosowanej dla tych samych środków transportu. Tak, więc trzeba doliczyć ten koszt z IATA.”

Zakupy internetowe:
Uwaga podstawa prawna określająca że zakupy internetowe nie są zwolnione z obowiązku zapłacenia podatku VAT jest zawarta w art. 51 ust 3 ustawy o podatku od towarów i usług."
To są właśnie firmy kurierskie. Zarabiają na tym. Ja bym probawl sorawe wyjaśnić z bg. Będzie jeszcze tak, ze lampę tobie opodatkują. W ogóle Co to za bezsensowne wysylanie towaru na raty...
Powiedz, żeby cofnęli przesyłkę
@Kr1 no i jak się to potoczyło?
Poprosiłem o zwrot przesyłki. Następnym razem będę uważał na ten rodzaj wysyłki.
Tx. A jaki to był rodzaj wysyłki?
Expedited Shipping Service, potem dopiero zobaczyłem, że to DHL.
@Kr1 Mam identyczną sytuację. Jak wygląda sytuacja po dokonaniu zwrotu? Zwracają pieniądze bez żadnych potrąceń?
k.tarkin10/12/2019 11:22

@Kr1 Mam identyczną sytuację. Jak wygląda sytuacja po dokonaniu zwrotu? Zw …@Kr1 Mam identyczną sytuację. Jak wygląda sytuacja po dokonaniu zwrotu? Zwracają pieniądze bez żadnych potrąceń?


Raczej za koszt transportu swoje odejmą . Chociaż na JB. Jak mi się rzecz cofneła oddali całą kwotę.
@k.tarkin Z tego co pamiętam to wszystko zwrócono, tylko trzeba swoje odczekać
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst