Powiązanie karty z konta walutowgo z kontem PayPal.

12
lis 15. 2017
Cześć wszystkim,
tak jak w tytule. Może ktoś poinstruować jak powiązać kartę z konta walutowego w USD z kontem PayPal, tak by PayPal nie próbował jakoś przewalutowywać środków ? Zależy mi na ochronie PayPal, ale z racji ich cholendarnych kursów, walutę bym kupował sam oddzielnie. Dużo tutaj osób kupuje przez PayPal, wiec może ktoś ma to tak powiązane i może coś podpowiedzieć ?

Z góry dzięki
Aktualizacje społecznościowe
12 Komentarzy
@Sebaiz1 Przy dodawaniu karty musisz ustawić aby transakcja była przewalutowana za każdym razem przez wystawcę karty, a nie przez PayPal - to wystarczy. PayPal o to pyta na którym etapie dodawania karty do konta.
Edytowane przez: "Kaban" lis 15. 2017
Kaban15/11/2017 15:20

@Sebaiz1 Przy dodawaniu karty musisz ustawić aby transakcja była p …@Sebaiz1 Przy dodawaniu karty musisz ustawić aby transakcja była przewalutowana za każdym razem przez wystawcę karty, a nie przez PayPal - to wystarczy. PayPal o to pyta na którym etapie dodawania karty do konta.Naprawdę to wszystko ? W internecie czytałem że ponad to trzeba jeszcze poinformować obsługę PayPal o tym że korzysta się z własnej waluty, i żeby nie rozliczali w PLN.

BTW. aby powiązać kartę z kontem PayPal obciąża kartę na 6,50 zł i później zwraca, więc jeśli mam kartę w USD to powinienem zasilić ją równoważnością tych 6,50 zł w dolarach po kursie PayPal czy może być po jakimś innym. Jak oni to pobiorą ?
@Sebaiz1 U mnie nic nie pobierali, ale to jedna z 10 kart podpiętych pod PayPala. Nie kontaktowałem się z PayPalem, a ostatnio bez problemu ściągnęło mi USD i nic nie przeliczali.
@Kaban Mam dodaną kartę do konta, ale trzeba ją jeszcze dodatkowo potwierdzić. Gdy przejdę na koncie w ową kartę i kliknę przy niej w pozycje "Potwierdź kartę kredytową" pojawia się takie okno:

445569-3lOCF.jpg
P.s. Po kliknięciu w "OK" wyskakuje błąd, bo karta obecnie jest pusta i właśnie nie wiem jaką wartością mam ją zasilić.
@Sebaiz1 No to zasil tymi 2-3 dolcami i powinno wystarczyć. @Sebaiz1 Sprawdziłem, mam po prostu nie potwierdzoną kartę w tym momencie. Nie wiem w sumie nawet jakie są limity.
Edytowane przez: "Kaban" lis 15. 2017
@Kaban Okej, tak zrobię. A powiedz jeszcze jaką masz podstawową walutę w PayPal ? Ja ustawiłem sobie na USD (w celu tych trasakcji), ale jak bym chciał wysłać komuś PLN to już będzie problem
@Sebaiz1 Nie wiem, nie korzystam z niczego innego niż płatności kartami.
dobra kochane cebulaki,
gdzie macie konto walutowe w dolarkach?
Sebaiz1lis 15. 2017

Naprawdę to wszystko ? W internecie czytałem że ponad to trzeba jeszcze po …Naprawdę to wszystko ? W internecie czytałem że ponad to trzeba jeszcze poinformować obsługę PayPal o tym że korzysta się z własnej waluty, i żeby nie rozliczali w PLN. BTW. aby powiązać kartę z kontem PayPal obciąża kartę na 6,50 zł i później zwraca, więc jeśli mam kartę w USD to powinienem zasilić ją równoważnością tych 6,50 zł w dolarach po kursie PayPal czy może być po jakimś innym. Jak oni to pobiorą ?


Ja na etapie dodawania karty nie miałem wyboru sposobu rozliczania, ale można poinformować PayPal żeby dokonali takich ustawień i wtedy nie musisz za każdym razem zmieniać sposobu rozliczania transakcji daną kartą, tylko domyślnie jest ustawiona jej waluta. Robiłem to już parokrotnie i nie ma z tym problemu. Niestety odpowiednią kartę dla danej transakcji nadal trzeba wybrać, nie jest automatycznie dopasowywana do waluty transakcji.
Kabanlis 15. 2017

@Sebaiz1 Przy dodawaniu karty musisz ustawić aby transakcja była p …@Sebaiz1 Przy dodawaniu karty musisz ustawić aby transakcja była przewalutowana za każdym razem przez wystawcę karty, a nie przez PayPal - to wystarczy. PayPal o to pyta na którym etapie dodawania karty do konta.

Podpinasz kartę, zmieniasz walutę na USD, wysyłasz maila do PayPal o tym że masz kartę w USD i że nigdy nie przeliczali po ich kursie. Po tym działa elegancko, przy płatności nigdy nie wyskakuje domyślne okno PayPal o przewalutowaniu po ich kursie.
John_Smith-10862437501481lis 15. 2017

dobra kochane cebulaki,gdzie macie konto walutowe w dolarkach?

Rovolut najlepszy kurs, wszystko inne to pikuś.
A jeśli mi żadna, nawet polska nie działa? 🤨
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje