paź 28. 2021
Rozglądam się za laptopem mającym zastąpić mojego prawie 10-latka. Głównie do multimediów, z jakimś tam bardziej lub mniej intensywnym gamingiem tu i ówdzie. Chciałbym żeby wytrzymał mi jak najdłużej, więc w miarę możliwości szukam parametrów raczej z troszkę wyższej półki. Nie potrzebuję żadnych gadżetów typu ekran dotykowy, czujnik linii papilarnych itp. (działam na Linuksie, więc "egzotyczny" hardware bywa częściej problemem niż ułatwieniem). Przedział cenowy - ok. 4000-4500 zł, ale jestem skłonny dołożyć jakieś 200 więcej jeśli się okaże że naprawdę coś to wiele zmieni.

Główne wymogi:
- CPU i GPU od AMD, nie Intel i Nvidia;
- koniecznie klawiatura numeryczna - miałem kiedyś model bez i przysiągłem sobie że nigdy więcej;
- przekątna 15,6-16"; matowy ekran bardzo mile widziany, podobnie odświeżanie >60 Hz;
- niezalutowany, zaspawany, zalany klejem itp. - chciałbym mieć możliwość wymiany/ulepszenia chociaż niektórych komponentów. Sprzęt, z którego obecnie korzystam, ma wymieniony napęd DVD na SSD i dołożoną kość RAM, dzięki czemu wciąż do czegoś się jeszcze nadaje, więc byłoby miło mieć podobną możliwość w przyszłości;
- czy laptopy mają jeszcze wyjmowaną baterię, czy już wszystko zaśrubowane w środku? Często wyjmowałem baterię i działałem na kablu w nadziei na zmniejszenie zużycia baterii. Byłoby fajnie, ale jakoś przeżyję jeśli się nie da.

Póki co moje oko przykuł MSI Bravo 15 B5DD: euro.com.pl/lap…tml
natomiast jestem ciekawy czy da się znaleźć coś lepszego w podobnej cenie.

Jeśli ktoś byłby ciekawy, przesiadam się z Lenovo Z580:
- Intel i5-3210M
- Nvidia GeForce GT630M
- 128 GB SSD + 768 HDD
- 5 GB RAM
i całkiem sobie go chwaliłem, ale w ciągu ostatniego czasu zaczął się coraz bardziej rozpadać na kawałki, więc stwierdziłem że nie będę dłużej odwlekał nieuniknionego (:
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje
11 Komentarzy
Prześlij Komentarz