Opublikowano 2 minuty temu

Poszukuję DAC/AMP na przyszłość

Witam Pepperków, szukam.. no właśnie nie do końca wiem czego, chyba DACa/AMPa lub combo. W przeszłości używałem różnych słuchawek wokółusznych - od przewodowych Superlux HD 681, HD 669, ISK HP-580, ISK HD9999 po bezprzewodowe Sennheisery HD 4.40 BT, Soundcore Q30 i Q35, Sony wh-1000xm5, no i aktualne Q45 również od Soundcore. Wszystkie z tych słuchawek (poza Sennheiserami 4.40, te bardzo mi nie podeszły, straszny przebasowiony muł jak dla mnie) odpowiadają temu co lubię słuchać, głównie muzyka elektroniczna itd.

Jednak nie o słuchawki się rozchodzi - otóż sprawa jest taka że chcę w końcu wyskoczyć z budżetem na przewodowe słuchawki gdzieś wyżej, _sporo_ wyżej, ale zdaję sobie sprawę że nie usłyszę dużej różnicy na plus jeżeli nie zaopatrzę się już w jakiś DAC/AMP, no i nie wiem co wybrać żeby było w miarę uniwersalne (pod względem dźwięku i użytkowania z różnymi urządzeniami, tj. konsole, PC, telefon), przyszłościowe i _warte_ swojej ceny. Świat audio jest gigantyczny i generalnie chcę wybrać coś z tej wąskiej grupy co byłoby w stanie w przyszłości ładnie ogarnąć jakieś chi-fi IEMy które potrzebują małej mocy ale 'czystego' sygnału ale też np. Beyerdynamic DT 1770 Pro, HiFiMAN Sundara czy Sennheiser HD 560 S które chciałyby więcej papu. Nigdy wcześniej nie miałem żadnego DAC/AMPa, chciałem wybrać coś od FiiO bo do 27 marca mają bardzo fajne ceny w ich sklepie na AliExpressie i często widzę ich sprzęt w rekomendacjach.

Chcę wybrać między:
- FiiO K5 Pro ESS (~350zł)
- FiiO Q3 MQA-THX (~370zł)
- FiiO K3 lub K3S (~350zł)
- FiiO KA5 (~500zł)
- FiiO KA13 (~300zł)
- FiiO Q11 (~330zł)
- FiiO KA1 (~120zł)
Ale też brałem pod uwagę:
- iFi Audio ZEN DAC V2 (~750zł) - widzę że jest polecany absolutnie wszędzie gdzie czytam i każdy jest z tego zadowolony, polecają to ludzie mający słuchawki za 3 czy 4 kafle jak i ludzie na taniościach, wydaje się być super ale cena boli gdy nie mam pewności czy w ogóle podejdzie mi to urządzenie lub czy go potrzebuję
- AIYIMA A5 Pro (~150zł) - czytałem w kilku miejscach że to no-name z "topowymi podzespołami" więc zjada wszystko co pochodzi z 'normalnych' marek w dużo wyższych cenach, ale nie mam pojęcia ile w tym prawdy
- AIYIMA DAC-A3 (~250zł) - jw.

Czy starczy mi jedno urządzenie? Które ma najwięcej sensu przy moich preferencjach słuchawkowo-muzycznych? Jestem zagubiony i szukam jakiejś porady.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

0 Komentarzy

Pytania? Opinie? Sugestie?