Porządny fotel biurowy - okazja iBOOD i alternatywy

7
lut 6.
Wyjątkowo późno odwiedziłem dziś iBOODa, a chyba łakomy kąsek dziś mają - przejrzałem opinie, pobieżnie samą markę i wygląda na dosyć sensowną opcję. Jako, że dużego doświadczenia w tym segmencie rynku nie mam, to chętnie zasięgnę opinii kolegów siedzących nieco bardziej w temacie - w przenośni i dosłownie

LINK: ibood.com/hom…tml

Generalnie zależy mi na wysokim komforcie pracy przy biurku przez średnio 4-7h dziennie. Z plecami i kręgosłupem u mnie nie najlepiej, więc zależy mi również na dopracowaniu takiego produktu pod tym kątem.
Co myślicie? 700 zł, to z jednej strony niemało, ale porządne fotele i kilka razy tyle potrafią kosztować, niestety.

EDIT. Najwyżej ściągnę sobie tego Topstara i porównam w domu z najtańszym, ale wciąż gorąco tu polecanym Markusem z IKEI. Jeśli różnica będzie ledwo zauważalna, to nawet bez promocji na Marka i doliczając koszt odesłania Topstara wciąż zostanie spory plik gotówki w kieszeni, więc płakać nie będę.
Aktualizacje społecznościowe
IBood OkazjeIBood okazja
7 Komentarzy
Na tej sztucznej skórze, to bedzie można w lecie umrzeć, a nawet teraz jak się dogrzewa mieszkanie. W necie ma rownież i negatywne opinie, tak jak zresztą ktoś wspomniał na iboodzie. (Chociaż wszystko ma takie i takie)

Nie wiem czy nie lepiej wybrać coś bardziej dostępnego w kraju, bo wcale nie jest to jakaś nadzwyczajna konstrukcja, a lepiej sprawdzić i posiedzieć, chociaż ten to i tak lepsze niż te pseoudo racingowe fotele.

Osobiście chwale sobie fotel z fajnemeble/ergomax, ale nie w tym budżecie (ergohuman, mam od min 8lat ten sam) jednak warto sobie zobaczyć czy gdzieś w Twoim mieście nie da się pooglądać, mają też i fotele tańsze (np ergomax flexi plus) są też firmy jak Grospol i Nowy styl, a za 700-800zł da się już coś fajnego kupić i myśle, że nawet lepszego i z dłuższą gwarancją. (fajne dają 5lat, Grospol chyba też)
Edytowane przez: "Mi." lut 7.
@Mi. dzięki za odpowiedź i garść informacji. Też mi ta eko skóra średnio się podobała, ale może nie poskąpili jakoś strasznie i użyli chociaż takiej lepszej jakości (o ile ma to znaczenie mimo wszystko przy sztucznej). Niemniej zrobię chyba tak, jak piszesz - podejdę nieco spokojniej do tematu i posprawdzam w różnych sklepach (choć z czasem u mnie krucho, ale o plecy trzeba jednak zadbać). Na Pepperze największą popularnością cieszy się chyba ten Markus z IKEI, ale też typowy racer, DXRacer Racer 1. Gdyby znowu pojawił się w promocji może dałbym mu szansę.
@FireBird W takich widełkach cenowych do 1000zł to fotel trzeba przede wszystkim "przymierzyć". Markusy są dla osób wysokich, racery dla "średnich". Dopiero wyższe półki cenowe dają możliwość manipulacji elementami fotela, np. podłokietnikami czy wsparciem lędźwi.

Co do eko skóry - nie idź tą drogą
PS. Markus idealny nie jest, ale kolejne wygodne i trwałe modele to już 3-4x taka kasa
Edytowane przez: "Kaban" lut 7.
Kabanlut 7.

@FireBird W takich widełkach cenowych do 1000zł to fotel trzeba przede w …@FireBird W takich widełkach cenowych do 1000zł to fotel trzeba przede wszystkim "przymierzyć". Markusy są dla osób wysokich, racery dla "średnich". Dopiero wyższe półki cenowe dają możliwość manipulacji elementami fotela, np. podłokietnikami czy wsparciem lędźwi.Co do eko skóry - nie idź tą drogą PS. Markus idealny nie jest, ale kolejne wygodne i trwałe modele to już 3-4x taka kasa


Właśnie ten iboodowy topstar miał sporo tych regulacji i tym mnie zachęcił Z podłokietników raczej i tak nie korzystam, ale ruchomy odcinek lędźwiowy jest plusem.
Co do eko skóry, to słyszałem, że to też zależy od konkretnego użytego materiału - czasami ponoć nie ma tragedii. Generalnie nie jestem ultra wymagający - do tej pory siedziałem na tym, co popadnie i jest "w miarę" wygodne. Od wielu lat planuję zakup czegoś porządniejszego, ale jakoś nie mogłem się do tego zebrać. Teraz powoli zaczynam szukać i na pierwszy strzał Markus wydaje się najsensowniejszy. Postaram się znaleźć go u siebie w IKEI i wstępnie się przymierzyć. Propozycje @Mi. też rozważę, bo wyglądają dosyć sensownie - może być tylko problem z wcześniejszą przymiarką podejrzewam, bo nie mają sieci stacjonarnej rozrzuconej po całym kraju, jak choćby IKEA, czy inne JYSKi.
W pracy kupiono nam budżetowe wersje foteli - Grospol Basic, ale muszę przyznać, że po paru miesiącach użytkowania sprawują się całkiem nieźle, podpiera część lędźwiową, jest regulacja podłokietników, tilt itd. Materiał jest "perforowany", przewiewny i plecy czy dupa się nie pocą Ważę 100kg i na razie nie widzę, żeby fotel się poddawał Jak na 400zł to całkiem, całkiem moim zdaniem.
Edytowane przez: "marekf" lut 8.
@marekf - dzięki, każda opinia się liczy. Wygląda podobnie do takiego, którego używałem przez wiele lat, ale już kilka ładnych lat temu go w którymś mieszkaniu zostawiłem. Niemniej fotel fotelowi nie równy, więc możliwe, że ten Grospol Basic oferuje zupełnie inny komfort.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsze dyskusje

    Najlepsi sprzedawcy