Opublikowano 27 sierpnia 2023

Poradnik- Zakup PS+ w Turcji

Jeśli tak jak ja kombinujecie jak kupić subskrypcję PS+ w Turcji, to podejrzewam że ten sposób ruszy u większości (oby u wszystkich).
Ten poradnik to tak na prawdę zbiór innych poradników, dzięki którym udało mi się dzisiaj przedłużyć subskrypcję na kolejny rok. Więc po kolei- co musimy mieć?

UWAGA! Działa tylko na konsolach PS5, ponoć nie da się tego zrobić na PS4 (nie mam jak sprawdzić), a także przez przeglądarkę lub telefon.

1) Założoną kartę FUPS i OLDUBIL, z czego na pewno Oldbuil podpięty pod konto PS. Jeśli jeszcze tego nie masz, odsyłam Cię tutaj- pepper.pl/dyskusji/zalozenie-wirtualnej-tureckiej-karty-platniczej-poradnik-w-skrocie-693961UPDATE! Nie musicie posiadać karty Oldubil, FUPS również działa- jedno mniej do zrobienia.

Obecnie Oldubil nie działa, zostały jedynie karty FUPS. Jeśli ktoś do tej pory nie założył, to również tego nie zrobi- FUPS wymaga tureckiego dowodu do zarejestrowania.Pamiętajcie żeby nie przelewać wszystkich środków na 5sim, wystarczy dolar. Resztę środków przeznaczycie na zakup karty z Platimarket.

Potrzebujemy również aktywne konto w Revolut. Jeśli go nie posiadasz, to po pobraniu aplikacji będziesz prowadzony krok po kroku przy procesie rejestracji.

Podczas dodawania karty do metod płatności w ps store VPN nie powinien być potrzebny, ale w razie problemów można uruchomić np. Tuxlera przed całą operacją.

2) Dodajemy środki do Revolut'a, robimy przewalutowanie na liry a następnie wybieramy Przelew, Karta Odbiorcy, wprowadzamy dane karty z FUPS'a i wysyłamy. Revolut nalicza niewielkie opłaty za wykonanie takiego przelewu, warto mieć parę lir więcej, niż planujemy przelać. Środki powinny znaleźć się niemalże natychmiast na karcie FUPS.

UPDATE! Przelew na Oldubil'a jest opcjonalny, osobiście sprawdziłem- FUPS również przechodzi.
Następnie wchodzimy w Oldubil'a, wybieramy Deposit Money, Deposit via Credit Card, wprowadzamy kartę z FUPS'a i ilość środków które chcemy przelać. Przy 3 stopniowej weryfikacji wybieramy kanał potwierdzenia aplikacja w telefonie (byle nie na turecki numer telefonu). Środki w Oldubilu powinny być niemalże natychmiast.

3) Kiedy mamy już środki na karcie przechodzimy do najważniejszej rzeczy- zmiany serwera proxy w ustawieniach konsoli. Tutaj również odsyłam was do innego poradnika, tym razem znajdującego się na francuskim odpowiedniku pepper'a. Wszystkie kroki opiszę również poniżej. Oto on: dealabs.com/comments/permalink/39213673

Przed rozpoczęciem całej operacji upewnijcie się, że macie przypisany skrót do ustawień sieci w menu szybkiego wybierania. Jeśli nie, tak jak ja, musicie je dodać. Wystarczy że po naciśnięciu przycisku PS na padzie włączcie opcje i dodajcie brakującą funkcję do paska. Powinno to wyglądać tak:
19613267521693120103.jpg(Nie mam chwilowo jak zrobić zdjęć na swojej konsoli, wklejam z francuskiej wstawki)
Jeśli już to macie, to przechodzimy do najważniejszej, i ostatniej rzeczy.


Włączamy konsolę i wchodzimy w- Ustawienia->Konto->Płatności i subskrypcje
Będąc tutaj, powinniśmy mieć widoczną zakładkę Add Funds. Kiedy już włączymy serwer proxy, to do tej zakładki będziemy musieli się szybko udać.

Ponoć nie da się kupić subskrypcji bezpośrednio z karty, można ze środków portfela. W związku z tym szybko doładujemy portfel, a następnie przejdziemy do zarządzania subskrypcją. Portfel da się doładować jednorazowo maksymalnie za 200 lir, będziemy więc musieli kilka razy to przeklikać.

Będąc w Subskrypcjach i Płatnościach naciskamy przycisk PS na padzie, korzystając z wcześniej dodanego skrótu wchodzimy w: Ustawienia połączenia sieciowego->Konfiguracja połączenia->Po najechaniu na obecnie podłączoną sieć uruchamiamy ustawienia, a następnie ustawienia zaawansowane. Powinna się Wam wyświetlić taka strona:
6088220051693120735.jpgWłączamy serwer proxy, a następnie przechodzimy na tę stronę: spys.one/fre…TR/

Na niej znajdziemy dane, które teraz będziemy wprowadzać w adresie proxy i porcie. Na przykład:
3328855981693121066.jpgPo wprowadzeniu danych w konsoli ponownie łączymy się do Internetu. Jeśli wyrzuci Wam komunikat o połączeniu się z siecią, ale z możliwymi problemami z połączeniem internetowym to się nie przejmujcie, wciąż wszystko może Wam zadziałać.

Wychodzimy kółkiem na padzie krok po kroku z ustawień sieci tak, by nie zamknąć wcześniej otwartej zakładki Subskrypcje i Metody Płatności. Wchodzimy teraz w Add Funds, wybieramy naszą kartę z Oldubila, ilość środków które chcemy dodać i... czekamy. Mi przy pierwszym próbnym podejściu dodało 10 lir za pierwszym razem
20434257331693121410.jpg(nie mogłem złapać ostrości, stąd takie zdjęcie)

Jak tylko zobaczyłem że się da, dodalem kolejne 450 lir na oldubila, i... nie mogłem otworzyć zakładki z dodawaniem środków... Zmieniłem dwukrotnie serwer proxy i port, i znowu ruszyło:
3787998311693122358.jpg13247392581693122344.jpg
Mam nadzieję że opisałem wszystko w miarę przejrzyście. Jeśli coś jest niejasne, dajcie mi znać, postaram się wprowadzać wszelkie zmiany możliwie jak najszybciej by każdy mógł cieszyć się tureckim plusem jak najdłużej


Dodatkowe informacje które być może przydadzą się podczas próby zakupu PS+ zawarłem w komentarzu:
pepper.pl/com…402

Powodzenia!
Aktualizacje społecznościowe

1758 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika rockydoggy
  To może i ja dorzucę swoje trzy grosze (lub trzy liry ) ponieważ siedzę w temacie już szósty dzień (od 31.08) i męczy trochę czytanie , że "wszystko pięknie działa". Większość odpowiedzi tutaj tyczy się kupna lub przedłużenia do 2024/25, z czym praktycznie nie ma problemów, więc nie o tym. Chodzi o 2026 wzwyż.

  Jestem w grupie osób, które +/- miesiąc temu usunęły kartę cinkciarza, bo nie mogły dodać gier z PS+. Plusa miałem do 06.2024. Dodać karty się już nie dało, więc 31.08 kupiłem kartę FUPS. Dla testu zakupiłem GTA Trilogy, wszystko śmiga. Kupno plusa już niestety nie, czy to przez:
  1) Chrome z tuxlerem - nasze ukochane "something is wrong";
  2) PS App lub chrome na androdzie z Windscribe ustawionym na Istanbul-Lygos, również "something is wrong";
  3) Konsolę z włączonym proxy ALE z informacją, że jest brak internetu (do tego wrócę) - również 90% "An unidentified error occured" oraz 10% "Something is wrong";
  4) Komputer/Android/konsola ale bez VPN, również to samo.

  Mimo to 02.09 udało się doładować do 2025. Jak? Metoda nr. 1, ale włączyłem macro aby samo mi klikało zgodę oraz przycisk "Order and Buy". Siedząc i grając na konsoli zauważyłem powiadomienie na mailu na telefonie z podziękowaniami za zakup. Środek dnia, okolice 16:30, nie wiem zatem czy te mityczne "ruchy na serwerach" mają znaczenie.

  Do dzisiaj dalej nie udało się przedłużyć na 2026. 01.09 dokupiłem drugą kartę cinkciarza, dopinałem ją TAK SAMO jak pierwszą w tym roku, czyli moje dane z cinkciarza bez polskich znaków i z myślnikiem w kodzie pocztowym. Niestety nie zadziałało. Próba z polskimi znakami również się nie udała. Próbowałem na konsoli, androidzie i kompie z VPN/proxy oraz bez, NIE OTRZYMUJĄC blokady na 24h - nie spamowałem jak głupi, po prostu sprawdzałem 2-3 razy i przechodziłem do kolejnej metody. Do dzisiaj nie mogę jej wpisać.

  Resztę 02.09, a także 03.09 i 04.09 spędziłem nad dalszym przedłużaniem do 2026 FUPSem metodą chrome+tuxler+macro do klikania zgody i przycisku, jednak dalej nic. Czytałem w wątku, że "do 2025 przechodzi, a dalej nie", ale niektórym czarodziejom się tutaj udawało. Wczoraj zakupiłem trzecią kartę cinkciarza, ale jest to znowu powtórka z rozrywki. VPN, proxy czy bez, chrome, konsola czy telefon - po prostu nie szło.

  Ostatnia próba to doładowanie portfela PSN, bo widziałem że niektórym się to udawało. Na konsoli dałem jedno z proxy z tego wątku (któreś z portem 8080). Pomimo tego, że wyświetlało brak połączenia z internetem, to normalnie udało się doładować portfel o 200+200+80 lir. Niesteyy nic to nie dało, i nie jestem w stanie dokupić kolejnego roku, pieniadze leżą w portfelu. Oczywiście teraz czytam w wątku , że "wystarczy poczytać ten wątek i pogłówkować, aby domyślić się że kupowanie przez PS Wallet nie działa".

  Zatem cieszę się, że udało się zapewne zakupić PS+ do końca świata i jeszcze dalej , ale jak widać ludzie z wątku mają dalej duże problemy i wspólnie starają się sobie pomóc. Będą tu ludzie mniej i bardziej obcykani, wiem że nie każdy zrobi idealnie wszystko krok-po-kroku. Ale jak widać po mnie i innych są osoby co próbowały dosłownie wszystkiego od niemalże tygodnia i dalej nic. IMO Sony mega się uparło i tyle, tutaj na reddicie możecie zobaczyć jakie fikołki robi support dla jednego z abonentów. Nie wątpię że się da przedłużyć na 2026 wzwyż, ale jest to niesamowicie trudne. (Edytowano)
  Awatar użytkownika bodjo87
  Przynajmniej posłuchałeś żeby spamować "order & pay"
 2. Awatar użytkownika arth_89
  Ludzie nie kombinujcie, za grosze prowizji koleś sprzedaje na allegro lokalnie a raczej tam ogłasza swój discord gdzie ogarnie za Was wszystko. Polecam
  Awatar użytkownika songo22_87
  Chłopie jakie grosze, najdroższy pakiet kosztuje ~70 zł, a u niego 180, więc ponad dwa razy drożej (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika xDudi
  Wklejam mój post z innego tematu, chyba teraz wszyscy zainteresowani tutaj siedzą, może kogoś zmobilizuje (myślę o tych dla których fups i to drugie to już za wysokie progi, tak jak to jest u mnie)

  właśnie zakupiłem 2 lata PS plus Extra poprzez zasilenie cinkciarzem portfela psn. Operacja wykonana na laptopie, Firefox z włączonym windscribe. Bez używania fupsa i tego drugiego, żadnych dużych kombinacji alpejskich, musiałem przeklikać po 5-10 minut, żeby każde 200 tr weszło na portfel psn (na test wrzuciłem 10 tr) . Cinkciarza odłączyłem niedawno tak jak większość, abym mógł pobierać gry. Później próbowałem go podłączyć normalnie na ps4 przez dwa dni (dwie próby aż do tego komunikatu żeby spróbować jutro czy co tam wyskakuje). Myślałem że już po zawodach, ale śledziłem nadal tematy na Pepperku, i było parę komentarze że ludziom cinkciarz działa, co natchnęło mnie do kolejnej próby podpięcia karty. I za trzecim razem się udało, normalnie poprzez ps4, bez proxy. Ofkors musiałem przeklikać, ale trwało to krótko, 2-3 minuty ? Dane przy dodawaniu karty jak wcześniej, polskie z cinkciarza, bez polskich znaków i myślnika w kodzie pocztowym, z podanym województwem. Może miałem farta, ale chyba warto atakować przez te kilka dni przed podwyżką plusa, jeśli komuś zależy. Dzięków za Wasze komentarz w tematach, sam bym tego nie ogarnął <happy>.

  Jakby co, moja karta cinkciarz stara, z grudnia.
  Awatar użytkownika artur.ef
  Udało Ci się podpiąć kartę (Add payment Method) czy prosto Add Funds?
 4. Awatar użytkownika PrzemoPe
  Ja wykupiłem PS+ poprzez FUPS->Oldubil, ale bez kombinowania z proxy na konsoli. Całość zrobiłem na laptopie z VPN (wtyczka chrome - Tuxler z regionem Turcja). Zasiliłem portfel PS z karty wirtualnej oldubil. Następnie zapłaciłem za plusa środkami z portfela PS
  Awatar użytkownika Jordan63
  A może próbowałeś też w ten sposób kupić grę?
 5. Awatar użytkownika Jaroslaw_Jaroslaw
  15049494-JppXM.jpg
  Ogarniajcie Plusa,bo od 6-Września mają być orientacyjnie te ceny!
 6. Awatar użytkownika Peperek919
  Ci którzy odpieli karty cinkciarza i chca je teraz dodac - nie ma sensu, nawet jak dodacie to nimi nie zaplacicie za gry. Wyskakuje komunikat że karta jest już nieważna i żeby spróbować innej metody płatności. Testowane na 3 kontach z podpieta kartą cinkciarz. (Edytowano)
  Awatar użytkownika jarek.szymanskizjr
  Jest lipa ostra . 
 7. Awatar użytkownika ledar96_
  Mam pytanie, czy na dzień dzisiejszy jak miałem tylko Cinkciarza, ale go odpiąłem, a nie mam żadnych fupsów czy oldubli to mogę jeszcze jakoś kupić grę czy Plusa tym Cinkciarzem? Tylko musiał bym nową kartę zrobić. Plusa mam do początku grudnia na ps4.
  Awatar użytkownika Opteron
  Nie podepniesz już karty cinkciarz.pl do tureckiego konta konsoli (co dziwne tą samą kartę cinkciarz.pl podepniesz do polskiego konta konsoli).

  Kilka osób informowało, że mając podpiętą do tureckiego konta konsoli ważną kartę cinkciarz.pl to karta została zablokowana, jednocześnie została zablokowana podpięta karta OLDUBIL.

  Jak na świeżo podepniesz kartę FUPS i / lub OLDUBIL to możesz bezpośrednio z karty kupować gry na tureckim koncie, bez VPN i bez proxy. (Edytowano)
 8. Awatar użytkownika Ayashi_Shirogane
  No niestety FUPS ma taką informację u mnie od tygodnia:
  Your credit card has expired. Try another payment method.
  Awatar użytkownika Opteron
  Ja dzisiaj kupowałem gry, pierwsza gra to najtańszy crap, sprawdzałem tylko czy działa FUPS, potem kupiłem drugą grę za większe pieniądze, płatności przeszły za pierwszym razem.

  Kupno na PS5, bez VPN i bez Proxy, karta FUPS podpięta kilka miesięcy temu.

  FUPS nie pobrał dodatkowe prowizji od zakupu gier.

  Natomiast karty przestają działać stopniowo, to nie jest tak, że wszystkie karty przestają działać dokładnie o tej samej godzinie. (Edytowano)
 9. Awatar użytkownika Gajos
  Gdyby ktoś miał problem taki jak ja że np. Po pierwszej udanej próbie wywala błędy z PROXY autora:
  16032367-bTQsv.jpg
  Zalecam przełączanie się między kontami bez PROXY. U mnie to pomogło. Chodzi o to aby wejść w zakładkę ADD FUNDS mimo że konsola daje błąd:
  16032367-JdvWb.jpg
  I jak sam autor wspomniał można się cofnąć do ADD FUNDS i dodać środki. W moim przypadku po pierwszej próbie już się nie dało ale zmiana neta na połączenie bez PROXY i zmiana konta na główne PL a następnie powrót do TR i dojście do zakładki a następnie użycie PROXY i cofnięcie się do ADD FUNDS mogłem już kolejny raz doładować portfel. Można też oczywiście szukać innego proxy. W moim przypadku większych problemów nie było też z tymi danymi ale wiadomo. U każdego może być inaczej i zależeć też od obciążeń serwera.
  16032367-cROfY.jpg
  Mogą również wystąpić inne błędy jak np. taki.
  16032367-DMQVC.jpg
  On w czasach Cinkciarza z reguły oznaczał błąd płatności spowodowanych zbyt wieloma próbami i trzeba było odczekać min. 45 min aby można było próbować dalszych doładowań.

  EDIT: przy PROXY autora jest jeszcze inne rozwiązanie. Gdy przejdziemy do zakładki ADD FUNDS a następnie przełączymy się ze skrótu do ustawień neta aby włączyć PROXY i po powrocie nie chce nam się włączyć opcja doładowań albo widać próbę ładowania się strony to nie tracimy nadziei i walczymy z tym do oporu. Ewentualnie gdy nie chce nam się załączyć to można też próbować opcji X->O X->O itd. aż nas przepuści. Również przetestowane rozwiązanie. (Edytowano)
  Awatar użytkownika PandziaS
  U mnie totalnie nie daje to rady 🙈
 10. Awatar użytkownika Dmnoiik
  Kupiłem sobie ps5 digitala, mam od dawna aktywne konto FUPS. Jak rozumiem kupienie subskrypcji i gier dalej jest możliwe? Jak będę zakładał konto to zrobić jedno polskie, drugie pod Turcję? Co polecacie?
  Awatar użytkownika Snixus
  Autor
  Dokładnie tak. Jeśli będziesz chciał grać na swoim polskim, to gry kupisz i wrzucisz do pobieranych na tureckim, a ograsz na polskim koncie oszczędzając w ten sposób krocie Subskrypcja i kupno gier pójdzie. Do kupna gier nie potrzebujesz niczego, do ps+ vpn tuxler lub poprzez proxy
 11. Awatar użytkownika Opteron
  Cennik został zmieniony ale posiadacze aktywnego abonamentu mogą przedłużyć o kolejny rok po starej cenie? (Edytowano)
  Awatar użytkownika DonSimon
  Ale chyba jak im się kończy przed 6 listopada? Mi w 2025 i mam nowe ceny
 12. Awatar użytkownika yasiex0r
  Jakby ktoś miał problem z płatnością to piszcie DM, mogę pomóc jeśli już macie tureckie konto
  Awatar użytkownika pok12
  jak pomozesz?
 13. Awatar użytkownika JayEsco
  Siema, jest tu jakaś dobra duszyczka, która poratuje i podzieli się kontem online na kilka dni? Wbije sobie tylko trofki do platyny. Jeżeli tak to piszcie na priv na pewno się dogadamy. Dzięki!
  Awatar użytkownika Anyway123
  Ty się dobrze czujesz?
 14. Awatar użytkownika ampatinis
  Problem jest ze playstation sukcesywnie daje bany na kolejne ip tureckie uzywane masowo do transkakcji przez inne Osoby
  Adresy sa juz zajechane, a nowej puli brak stad te problemy z platnosciami
  Awatar użytkownika Opteron
  Za jakiś czas pojawią się nowe IP VPN oraz proxy i powinno ruszyć. Poza tym znając życie Francuzi i Niemcy (z lustrzanego portalu o promocjach) na pewno coś ogarną.

  Metoda z FUPS i OLDUBIL była znana we Francji i Niemczech już w 2022 tylko my mieliśmy cinkciarz.pl (Edytowano)
 15. Awatar użytkownika Cenobite
  kupowanie gier metodą portfel plus FUPS działa.
  Awatar użytkownika DonSimon
  Potwierdzam
 16. Awatar użytkownika HotAndSpicy
  Wygląda na to, że chyba będzie kiepskawo z grami w Essential na październik...

  15344919_1.jpg
  Edit: Chyba nie aż tak źle Jeśli będzie Callisto Protocol, to spoko. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Opteron
  Grałem w Callisto Protocol (wersja trial, abonament Turecki) i tak mnie wciągła ta gra, że tylko czekałem kiedy pojawi się okazja / spadek ceny a tu super niespodzianka gra w pełnej wersji w październiku w abonamencie i to na zawsze (puki abonament nie wygaśnie).

  Edit.

  Callisto Protocol oficjalnie potwierdzony.

  15346761-EtKBB.jpg (Edytowano)
 17. Awatar użytkownika Opteron
  Na dzień dzisiejszy kupno gier działa, żadna dodatkowa weryfikacja paszportem nie jest potrzebna.

  Revolut (prowizja 0,7%) > FUPS (bez prowizji) > OLDUBIL (bez prowizji).

  Zakup bezpośrednio kartą OLDUBIL w aplikacji mobilnej.
  Awatar użytkownika ledar96_
  A Plusa da się kupić? Wracam do domu w weekend po długim czasie i w końcu miałbym chwilę żeby coś popróbować, ale sytuacja tu się co chwila zmienia widzę. Jeden mówi, że poradniki nieaktualne, drudzy, że tak
 18. Awatar użytkownika Opteron
  To już potwierdzone?

  15123999-pSi27.jpg
  15123999-AUdeg.jpg (Edytowano)
 19. Awatar użytkownika Opteron
  Potwierdzam działa, najbardziej zapaleni gracze wykupują abonament po kilkadziesiąt lat do przodu, choć nie wiadomo czy usługa będzie jeszcze w tym samym kształcie.

  reddit.com/r/p…076

  15007039-M1X1v.jpg
  Awatar użytkownika Snixus
  Autor
  Robiąc po koleli:
  1)Wchodzę w zakładkę subskrypcje i metody płatności bez włączonego proxy
  2) Z paska szybkiego wybierania uruchamiam ustawienia sieci, wchodzę w skonfigurowanie połączenia i z listy sieci wifi wybieram moją, do której juz bylem polaczony, i wchodzę w jej ustawienia
  3) Włączam serwer proxy, wpisuje dane proxy i portu a następnie zapisuję te zmiany- konsola na nowo podłączy się do internetu
  4) Cofajac kółkiem wracam do subskrypcji i metod platnosci, wybieram zakladke add funds. Powinny wyświetlić się karty przypisane, u mnie to fups i oldubil, wybrałem oldubila, i przechodzę dalej
  5) Wybieram ilość srodkow ktore chce doladowac portfel i zatwierdzam

  Na tym proxy i porcie mi poszło:
  15010052-R5W06.jpg (Edytowano)
 20. Awatar użytkownika ledar96_
  A.. Widzę w opisie, że nie działa na ps4 no to już sobie kupiłem
  Awatar użytkownika Snixus
  Autor
  Lub spróbuj tak, jak jest to tutaj opisane: pepper.pl/com…687
Awatar użytkownika