Opublikowano 20 sierpnia 2023

[PORADNIK] Płatności w tureckim PS Store z Oldubil/Binance

Poradnik aktualny na 20.08.2023
Po najnowszych zmianach zablokowano dodawanie kart Cinkciarza do tureckiego PS Store, dlatego teraz trzeba kombinować w inny sposób (chociaż niektórym dalej się udaje, wygląda na to, że to loteria). Piszę ten poradnik, bo sporo osób o niego prosiło, dodatkowo fajnie jakby było jedno miejsce, w którym wrzucane byłyby aktualizacje w tym temacie, bo jak rozjeżdżamy się z dyskusjami w komentarzach pod okazjami, to później bardzo ciężko to znaleźć.
Postaram się sformatować ten poradnik w taki sposób, żeby był jak najbardziej czytelny, ale miejcie na uwadze to, że Pepper nie daje wielu opcji w tym aspekcie.
UWAGA: wszystkie opisane operacje w PS Store na przeglądarce desktopowej wykonujemy z włączonym VPNem.
Wybaczcie brak screenów, pojawią się później, póki co Pepper nie chciał współpracować.

Co będzie potrzebne:
 • Tuxler VPN
  Ważne: nie każdy VPN zadziała. Z darmowych udało mi się jedynie z Tuxlerem.
 • Zweryfikowane konto Binance
 • Aplikacja Oldubil (Android/iOS)
 • Tureckie konto PlayStation
Zarówno konto Binance, jak i Oldubil zakładacie oczywiście na swoje prawdziwe dane. Jest to na tyle proste, że sobie poradzicie, więc nie będę tego opisywać .

Zakładanie tureckiego konta PS (WYMAGANY VPN)
Można to zrobić na dwa sposoby: przez konsolę albo przez przeglądarkę. Przez konsolę nie będzie potrzebny VPN. W obydwu przypadkach konieczna jest rejestracja na turecki adres. Imię i nazwisko podajecie swoje, ale dane adresowe muszą być tureckie. Generujemy sobie adres np. tutaj.
Rejestracja przez przeglądarkę będzie wymagała włączenia VPN jeszcze zanim wejdziemy w ten link.

Dodawanie wirtualnej karty Oldubil do tureckiego konta PS (WYMAGANY VPN)
UWAGA: Podczas całego procesu będzie potrzebny włączony VPN!!!
Z włączonym VPNem logujemy się przez przeglądarkę na tureckie konto PS: link -> My Account.
Po zalogowaniu klikamy w ikonkę w prawym górym rogu i przechodzimy do zakładki Payments Management.
Możliwe, że będzie wymagane ponowne podanie danych logowania. Później klikamy Add Payment Method -> Add a Credit/Debit card. W międzyczasie logujemy się do aplikacji Oldubil, przechdzimy w zakładkę My Wallet, tapujemy na wirtualną kartę iView Card Info.
Wypełniamy dane karty, w polu Cardholder's Name wpisujemy swoje imię i nazwisko bez polskich znaków, klikamy Next, zaznaczamy Use Residential Address i klikamy Save.

Dodawanie środków do konta Oldubil
Tutaj będzie najwięcej zabawy. VPN nie będzie nam oczywiście potrzebny.
Na początku doładowujemy konto Binance używając wybranej metody (najłatwiej i najtaniej będzie najprawdopodobniej doładować PLNy przez ZEN, ale jeśli nie macie konta ZEN to możecie użyć karty płatniczej - z tym, że będzie się to wiązać z większą prowizją). Jak już środki znajdą się w portfelu Binance wchodzimy w Kup kryptowaluty -> Handel P2P. Klikamy u góry Ekspresowy i kupujemy USDT za wybraną kwotę (jeśli Binance krzyczy, że balans konta wynosi 0 klikamy opcję poniżej, albo wchodzimy w portfel -> Transfer -> wybieramy z Fiat i Spot do Finansowanie, wypisujemy kwotę i zatwierdzamy, a następnie wracamy do Handlu P2P i wymieniamy złotówki na USDT).
Teraz najtrudniejsze .
Dla zrozumienia co będziemy właściwie robić: kupiliśmy krypto USDT (które w teorii zawsze powinno być warte 1USD) i będziemy chcieli je sprzedać za tureckie liry, z tym że TRY chcemy mieć na naszym koncie Oldubil. Korzystając z opcji handlu P2P na Binance, możemy w bezpieczny sposób sprzedać TRY w zamian za doładowanie naszego konta Oldubil. Binance pośredniczy w tej wymianie i blokuje nasze środki (USDT) podczas trwania transakcji. Jak otrzymamy TRY możemy zwolnić środki, które trafią wtedy do drugiej strony transakcji. UWAGA: Na Binance zdarzają się scammerzy, którzy będą chcieli wyłudzić dodatkową prowizję (~10%). Nie dajcie im się oszukać. Prowizja, o której piszą dotyczy transferów z kont bankowych zagranicznych na konta Oldubil. Jak scammer zaczyna coś pisać przed transakcją o dodatkowej prowizji, nie zgadzajcie się na nią. Każdą taką próbę scamu zgłaszajcie do Binance. Kwota, która trafia na konto Oldubil powinna być dokładnie tą samą kwotą, którą wyświetla Binance. Jeśli otrzymaliście niepełną kwotę, nie przejmujcie się żadnymi groźbami - piszcie, że macie świadomość, że to scam, bo prowizja dotyczy przelewów z kont zagranicznych i groźcie zgłoszeniem do Binance. Jak scammer zgłosi sprawę do Binance, wrzućcie screeny i opiszcie sprawę. Nie ma się czego bać, scammer w końcu obsra zbroję i dośle resztę kwoty .
Aby otrzymać doładowanie środków Oldubil wchodzimy raz jeszcze w zakładkę Handel P2P. Znowu wybieramy u góry Ekspresowy, ale tym razem wybieramy Sprzedaj. Wpisujemy kwotę USDT i na dole ustawiamy TRY. Klikamy Sprzedawaj z 0 opłatą, następnie dodajemy nową formę płatności Ziraat. W międzyczasie odpalamy aplikację Oldubil, wchodzimy w My Wallet -> Deposit Money -> Deposit via Bank Transfer. Na samym dole wybieramy Ziraat Bankasi (powinien być na samym dole listy). Przechodzimy z powrotem do Binance i wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz IBAN razem z numerem konta wyświetlonym w Oldubil (resztę danych podamy już za sekundę, na spokojnie ). Zatwierdzamy wszystko i czekamy aż Binance połączy nas z kupującym. Na czacie od razu wpisujemy Virtual Card Number i Receiver Name Surname z Oldubila. Jak kupujący nie okaże się być wrednym scammerem to za moment powinniśmy mieć pełną kwotę na swoim koncie Oldubil (jeśli jest inaczej to polecam przeczytać wytłuszczony fragment powyżej). Nie zapomnijcie zatwierdzić transakcji w Binance, żeby druga strona dostała wasze krypto.

Płacenie za subskrypcję PS Plus (WYMAGANY VPN)
Po najnowszych zmianach większości osobom nie udaje siękupić subskrypcji bezpośrednio za pomocą karty dodanej do konta. Polecam sprawdzić, ale jak nie idzie to będziemy musieli doładować środki do portfela PS.
Logujemy się do tureckiego PS Store, klikamy ikonę u góry, następnie Payment Management -> Add Funds -> klikamy na dodaną wcześniej kartę Oldubil -> wybieramy kwotę -> klikamy Add Funds. Jeśli wszystko jest w porządku (VPN działa i środki są na koncie Oldubil) środki powinny się bezproblemowo dodać za pierwszym razem. Żeby kupić subskrypcję będziemy musieli ten proces powtórzyć kilka razy, bo maksymalna kwota jaką można zasilić portfel PS na raz to 200TRY. Po dodaniu środków kupujemy subskrypcję wybierając jako metodę płatności portfel PS.

Poradnik zaktualizuję o screeny później. Nie byłem w stanie ich dodać podczas jego pisania (Pepper nie współpracował).


Aktualizacje społecznościowe
Awatar użytkownika Tomsi
=======================================================

Oldubil nie działa na PSN store oraz Xbox store.

Na chwilę obecną działa jeszcze FUPS.

=======================================================

1021 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Ten.Znany
  PORADNIK ładowania Oldubill przez TransferGo

  1) Rejestrujecie się poprzez stronę lub aplikacje TransferGo
  2) Otwieracie Oldubill. Klikacie My wallet->Deposit money-> deposit via bank->select bank(domyślnie wybiera się Akbank, nie zmieniajcie tego, tylko klikacie ok) Stąd bierzecie dane do przelewu w TransferGo
  3) otwieracie TransferGo -> przelew międzynarodowy na FIRMĘ->konto bankowe-> w "nazwa firmy"(polecam wszystko kopiować z Oldubill) TURK ELEKTRONİK PARA A.Ş.
  "IBAN" kopiujcie numer konta z wybranego banku(domyślnie Akbank)
  4)Forma płatności wybieracie według uznania (ja zawsze BLIK)
  5)"Wiadomość referencyjna" tu wklejacie numer karty.

  Opcja dostawy - osobiście zawsze puszczam standardowym, może trwa to dłużej, ale zawsze wszystko docierało (z szybkim według komentarzy różnie bywało)


  To by było na tyle
  UPDATE 25.10.23 Sposób dalej działa bez zarzutów. Jedynym problem jest to, że MOGĄ pobrać 10% prowizji, ale NIE MUSZĄ. W moim przypadku wciąż nie pobierają żadnych opłat, z komentarzy wynika, że niektórym ją pobrali. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Blessedblack
  Super.Dzieki za poradnik,niebawem skorzystam.Pytanko mam,jak to wychodzi z prowizją,np.chcialbym na oldubil finalnie mieć 1000lir?.
 2. Awatar użytkownika Tukanek14
  Potwierdzam działanie karty Ininial.
  Doładowanie PS store portfela działa.
  Doładowałem 1755 lir i zakupiłem subskrypcje bezpośrednio z portfela. Z karty nie chciało przejść.
  Używałem jakiegoś darmowego VPN windscribe.

  Szybki poradnik. Jak macie już kartę ininal. Robicie szybkie doładowanie karty z revolut. Kasa dochodzi w mgnieniu oka. Stąd zasilenie portfela psn.
  Awatar użytkownika ArbuzDumbledore
  Jakiś specjalny trik na przejście weryfikacji? Sporo osób ma z tym problemy 😁
 3. Awatar użytkownika szymon_XHc
  Jak sprawdzić przed premiera czy gra z psn bedzie miec polski jezyk?
  Po premierze to wiem, cusa itd.
  Na pewno sie da, bo ludzie przed premiera Baldura 3 wiedzieli ze bedzie po polsku.
  Teraz chce zakupic Lies of P ale nie chce wtopy z jezykiem.
  Awatar użytkownika Ten.Znany
  Polecam naukę angielskiego
 4. Awatar użytkownika Drakenzo
  Może ktoś się orientuje ale miałem konto na FUPS założone, miałem tam kartę (mam ciągle dane do niej) ale po zmianie telefonu (i utracie poprzedniego dostępu) nie mogę ponownie zalogować się do aplikacji - czy właśnie bezmyślnie pogrzebałem swoje szanse na odzyskanie dostępu do tureckiego PSStore?
  Awatar użytkownika Blessedblack
  Pozwolę sobie wkleić instrukcję którą kiedyś mi kolega wysłał (przy okazji pozdrawiam).
  Aby zalogować się do aplikacji na innym bądź nowym urządzeniu należy pierw wybrać "I FORGOT MY PASSWORD" a następnie wprowadzić numer telefonu do konta. W kolejnym oknie uzupełnić dane karty. 4 ostatnie cyfry karty, numer CVV i PIN do karty. W następnym oknie ustalić nowe hasło (musi składać się z 6 cyfr) po czym nastąpi zalogowanie do konta.
 5. Awatar użytkownika Biały_Murzyn
  I co z Oldubilem, wiadomo coś już? Działa nadal?
  Awatar użytkownika The_Wiperozo
  Udało mi się doładować portfel psn przed chwilą za pomocą oldi+ vpn tuxler chrome
 6. Awatar użytkownika sewix18
  Siema ktoś wie czy coś znowu kombinowali , bo jeszcze wczoraj mogłem grać na swoim koncie (gra pobrana przez tureckie konto) a dzisiaj mi wyskakuje żebym ja kupił . Przez tureckie konto mogę grać , polskie nie , nie wiem co jest grane
  Awatar użytkownika -_-75k
  Licencje musisz odświeżyć na tureckim koncie i ustawić udostępnianie.
  Jak komuś dałeś swoje konto częsty problem.
 7. Awatar użytkownika grzesiek.warzone
  Mi działa nadal FUPS. Dziś kupiłem prototype. Oldubil niestety próbowałem na wszystkie sposoby i kaplica. Na szczęście mam tylko 100TRY w plecy (Edytowano)
  Awatar użytkownika Tomsi
  Potwierdzam właśnie przed chwilą próbowałem Fupsem przez PC (strona PSN store) i zakup przeszedł bez problemu.

  Dzięki za info.
 8. Awatar użytkownika Blessedblack
  Zastanawia mnie jedna sprawa.Wczoraj dodawałem kumplowi nowy adres turecki wraz z kartą cinkciarz dopiero co założoną.Nie lepiej trochę popróbować dodać taką kartę,z wieloma próbami aż w końcu udaje się ją dodać?.


  Tak wiem,zaraz będzie milion komentarzy,ze próbowałem 10 razy i cinkciarz juz nie wchodzi itp.
  ale ja dopiero co zakładałem i utworzyłem zarówno konto tureckie jak i dodałem do niego kartę jak wyżej.
  Jak ktoś jest mało wytrwały i poddaje się na etapie dodawania adresów i zmiany znaków,zmiany adresu imienia i nazwiska tr.
  to niech się bawi w takie kombinacje norweskie jak wyzej.Jestem przekonany,że każdy może to zrobić,tylko trzeba nieraz kilka godzin przeboleć i można normalnie później płacić(wiadome nieraz 20 prób,ale przechodzi),
  później dodać 2 kartę oldubil jako główną to płatności,wtedy można również bez problemu pobierać gry z wykupionego wcześniej abonamentu.

  Pozdrawiam wytrwałych. (Edytowano)
  Awatar użytkownika sanderus911
  Jakie 20 prób, jak po 6-7 próbach masz bloka na dodawanie karty na 24h
 9. Awatar użytkownika obi
  Dobrze rozumiem że teraz jak mam u Turasa podpięty cinkciarza I oldubil to obie wygasły i już nawet gier nie pobiore bez dobrej karty? (Przy cinkciarzii tak już było wcześniej ale można było nim płacić a pobierać na oldubil ustawione jako domyślną) (Edytowano)
  Awatar użytkownika Kyo
  Jak odepniesz wszystkie karty to gry nadal można dodawać do biblioteki i pobierać.
  U mnie z podpiętym, wygasłym cinkciarzem mogę dodawać gry do biblioteki.
 10. Awatar użytkownika Tomsi
  No coś oludbil nie działa już na PSN ani na M$.
 11. Awatar użytkownika McPr10
  Ja chcę tylko ps5 uggrade do wiedzmina pobrać za 0,00TL(mam podpiętą karte cinkciarza) i tez sie nie da... Da sie to jakos obejść aktualnie? Czy latwiej wiedzmina kupic, xD?
  Awatar użytkownika U-L
  Usuń podpiętą kartę.
 12. Awatar użytkownika bodzio_miodzio
  Czy ja dobrze rozumiem ze mogę mieć tureckie na głównym a na swoim dodatkowym polskim grać w te tureckie tytuły?
  A jak tworze konto dopiero to jest sens robić sobie polskie dodatkowo czy lecieć na tym tureckim?
  No i jaka jest szansa na wyłapanie bana za to?
  Awatar użytkownika cebulazmlekiem
  Nie leć na tureckim, z wielu wzgledow lepiej miec polskie jako glowne. Tak, możesz na innym koncie grać w to co kupisz na tureckim, zarowno w gry jak i dodatki, drobnym wyjątkiem jest kupowanie jakiejś waluty wirtualnej do gry (np. coinsy do fify) która zadziała tylko na koncie na ktorym ja kupiles. Sony jeszcze nigdy nie rozdawalo banow za dodatkowe konta, sam mam wiele na rozne regiony od lat. (Edytowano)
 13. Awatar użytkownika Łowca_Platyn
  ktoś coś?
  16803979_1.jpgPonoć fups wprowadził to co olddubil że można płacić tylko w zaufanych sklepach przez regulacje banku.. gościowi nie dość że dali bana na fups to zablokowali mu innial
  z tego co widzę Netflix wyrzuca konta które opłacały przez fupsa :/
  ktoś też się z tym spotkał? (Edytowano)
  Awatar użytkownika Delta21
  Tak, mi fupsa z netflixa wywalili, a ktoś w komentarzach umieścił info, że gdy gadał na czacie w sprawie netflixa, to padły słowa, że fupsa nie uznają
 14. Awatar użytkownika Marcin_Done
  Macie pomysł o co może chodzić bo mnie już nerwy biorą.
  Mam FUPSa i konto na Turcję. Kupowałem już gry i przechodziła elegancko płatność. Teraz przy próbie zakupu PS+ na miesiąc wyskakuje błąd E-8210604A.
  Dodać funduszy do portfela też nie mogę. Tak jakby Sony zablokowało FUPSa (karty mogę dodawać ale sama płatność nie przechodzi)

  Próbowałem na różne sposoby i cały czas to samo. Kasa na FUPSie jest, limit 1000TL nie wykorzystany w tym miesiącu 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️ Ręce opadają. (Edytowano)
  Awatar użytkownika U-L
  Nie kupisz PS+ bezpośrednio płacąc. Można to zrobić jedynie poprzez płatność z portfela, którego, jak zauważyłeś, nie można doładować w prosty sposób.
  Podobno działa połączenie się przez VPN, ale konkretne, nie jakiekolwiek, a mianowicie Tuxler VPN, które jest tylko na PC.

  Może ktoś zna jakieś na Androida, dzięki któremu byłoby możliwe doładowanie portfela...
 15. Awatar użytkownika mic7
  W oldubil pojawiły się kody do GeForce now. Korzystał już z nich ktoś?
  Awatar użytkownika Hell-BoyPL
  Te kody są do zewnętrznego partnera Nvidii, czyli będziesz mógł grać tylko na tureckich serwerach.
 16. Awatar użytkownika Łowca_Platyn
  Dobra, Udało mi się usunąć konto bankowe w Olddubil


  o to co zrobiłem
  1.Napisalem do suportu Olddubil że chce usunąć konto
  2.odpisal jakiś gościu z banku, powiedział że mam podać swoj numer GSM
  W następnym e-maili wysłał mi link do formularza który Można znaleźć samemu
  Wypełniłem go I napisałem że został wypełniony i ile zajmie proces zamknięcia konta
  w następnym e-maili gość odpisał że przekierował mój formularz do odpowiedniego działu
  i chwilę później email od nich
  że mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie

  Wniosek?

  Jeśli wypelniliscie tylko formularz bez kontaktu z supportem to możliwe że to nic nie daje więc raczej dmuchajcie n zimne I kontaktujcie się z nimi przed wypisaniem formularza bo obudzicie się z długiem w Turcji jak o tym zapomnicie


  Po co usuwać Olddubil? ponieważ od nowego roku jeśli konto nie będzie używane przez 6 miesięcy to każdy kolejny miesiąc będzie brany haracz wysokości 10tl
  a załóżmy że zapomnicie o tym koncie to może się zebrać całkiem duża sumka na -
  Awatar użytkownika mic7
  Jeśli piszesz o opłacie o której wiadomości rozsyłali przed nowym rokiem, to opłaty będą pobierać z kont nieaktywnych na których są trzymane środki. Obciążenie będzie do kwoty na koncie. Reasumując niemożliwe będzie mieć debet na tym koncie. (Edytowano)
 17. Awatar użytkownika Ma_tIX
  Ma ktoś może innego VPN z którym działa? Chciałbym to zrobić dzisiaj a wpadłem na pomysł żeby przewijać sobie miasta w Turcji żeby zobaczyć jakie są dostępne i okazało się że jest limit tego przewijania i mnie łączy ze Stanami XDD. Za 12h dopiero mogę a nie chce mi się już czekać.
 18. Awatar użytkownika dencio98
  Ten yebany Sony to jakiś żart, czas pozbyć się tego syfu. Nie działa kompletnie nic, ani dodawanie środków, ani kupowanie gier. Proxy, vpn, konsola, przeglądarka, nic -.-
 19. Awatar użytkownika Kyo
  Dobra, dobiłem do 2030 r. Extra. Chyba starczy przed podwyżkami (Edytowano)
  Awatar użytkownika Snixus
  Dobijałeś dzisiaj?
 20. Awatar użytkownika Takpoprostu
  Dziwne że ludzie nadal tak kochają PS5... Dla tych kilku ekskluziwow? Sony to jest wilk na kasę że aż obrzydliwe. Platforma od MS wychodzi znacznie taniej... Nawet głupie płacenie za Gsmepassa, to klucz z Turcji czy Argentyny kupisz na Allegro bez żadnych komt OlduBil czy inne Fupsy. Nie ma co, Sony for money... Xbox for players. Powinni ludzie masowo porzucać platformę to by się im te małe skośne oczka otworzyły.
  Awatar użytkownika W.Mario
  Raz to weź pada od ps5 w dłonie i zagraj w grę która wykorzystuje możliwości pada.
  Dwa to usunięcie miesiąca testowego za 4zł jest przypadkowe? Myślisz, że ie wezmą się za gamepassa aktywowanego na vpnach?
  Nie po to kupują activision/Blizzard żeby ludzie po taniości w cody i diablo grali
Awatar użytkownika