[Poradnik] Jak kupić klucz do gry Xbox w Microsoft Store Turcja

lip 11. 2023
Sposób znaleziony na MyDealz.de i przetestowany, dzisiaj czyli 11.07.2023 działa bez problemu .

Aby kupić grę jako prezent, czyli klucz do gry w tureckim Microsoft Store potrzebna będzie turecka karta kredytowa OlduBil albo Fups.

Jak wiadomo kilka miesięcy temu Microsoft wyłączył w przeglądarce możliwość kupowania gry jako prezent w tureckim i argentyńskim sklepie. Jako że jest to tylko wyłączone a nie usunięte, można to dość łatwo włączyć Przykład gry Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition, w polskim sklepie opcja zakupu jako prezent jest aktywna:
697057_1.jpg
ale w Turcji ta opcja już jest niedostępna:

697057_1.jpg
Aby przywrócić możliwość zakupu gry jako prezent należy:
 • zalogować się w przeglądarce (najlepiej Firefox) do swojego konta Microsoft i znaleźć grę, do której klucz z Turcji chcemy kupić
 • kliknąć w przeglądarce w włączoną kartą gry kombinację klawiszy „Ctrl+Shift+E”, i kliknąć w ikonkę prezentu i chwilę poczekać, wyskoczy coś takiego
697057_1.jpg
 • w pole do wyszukania wpisać "buynow" (1), interesuje nas pierwszy link który się znajdzie, ten opisany jako POST (2), klikamy go prawym klawiszem myszy i z rozwijanego menu wybieramy opcję "Edytuj i wyślij ponownie" (3).

697057_1.jpg
 • następnie musimy podmienić dwie wartości, market z PL zmienić na TR (4), oraz locale z pl-PL zmienić na tr-TR (5) i klikamy wyślij (6). W ramce obok wskoczy nam nowa wartość POST (7), klikamy ją prawym klawiszem myszy i wybieramy opcję "Otwórz na nowej karcie" (8).

697057_1.jpg
 • I to już prawie wszystko, dostajemy upragnione okienko z możliwością zakupu klucza do gry (gry jako prezent) w tureckiej cenie Wpisujemy adres e-mail, na który ma przyjść klucz produktu oraz imię i nazwisko darczyńcy Oczywiście tak jak pisałem na początku zakupu musimy dokonać turecką kartą kredytową OlduBil albo FUPS, jeśli nie była dodana wcześniej do konta to trzeba będzie ją dodać podczas zakupu. Na wskazany przy zakupie email przyjdzie klucz produktu, będzie on również widoczny na Twoim koncie w zakładce "Płatności i rozliczenia" -> "Historia zamówień".

Aby aktywować klucz niezbędny jest VPN na Turcję, wszystko opisane jest dokładnie tutaj
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

20 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika przemek.korpysz
  przemek.korpysz
  po wciśnięciu ctrl shift e nic nie daje, kiedy i w co kliknąć?
  Awatar użytkownika Sqrviel
  Sqrviel
  Zamiast Ctrl + Shift + E możesz kliknąć F12. Działa na każdej popularnej przeglądarce.
 2. Awatar użytkownika Dudek
  Dudek
  Zrobiłem te apke FUPS, w sensie na numer turecki przyszedł kod itd. I teraz pytanie, w niemieckim poradniku pisze, żeby na Plati Market kupić kartę FUPS, ale widzę, że mogę (chyba) w pace stworzyć kartę wirtualną, to po co kupować na Plati?
  Awatar użytkownika Rosomakoborsuk
  Rosomakoborsuk
  Jak spróbujesz zrobić w apce, to dowiesz się dlaczego trzeba ją jednak kupić
 3. Awatar użytkownika BadBombardier
  BadBombardier
  Dla jednej gry nie chce mi się bawić z tureckimi kartami, szczególnie gdy naczytałem się, że na Oldubil nie zawsze przechodzą przelewy.
  Ma ktoś może zbędne 60 lir i kupiłby mi kod? (zwracam z nawiązką)
  Awatar użytkownika Rosomakoborsuk
  Rosomakoborsuk
  Rozumiem że do końca życia, zamierzasz kupić już tylko tą jedną grę. Fajnie masz
Awatar użytkownika