Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Porada przy zakupie roweru crossowego

7
kwi 24. 2019
Cześć, postanowiłem kupić sobie rower crossowy do 1500, może do 2000, i trochę chciałbym się też Was poradzić. Tutaj są pewnie znawcy i podpowiedzą na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu. Na chwilę obecną wiem, że chcę crossowy, 28" koła, do rozmiaru ramy zrobię przymiarki dopiero jak wybiorę model. W tym budżecie czytałem, że lepiej tarcze unikać, lepiej V-brake, bo skuteczność podobna, a serwis tańszy i mniej problematyczny. Kaseta z tyłu minimum 8, z przodu te 3 chciałbym mieć, jakoś nie jestem przekonany do 1x9/1x10, które są np. w rowerach z Decathlonu. Z przodu amortyzator, powietrzny (chyba) i z blokadą. Przerzutki pewnie będą Shimano, tylko od jakiego modelu w górę szukać? Hierarchia poniżej jest prawidłowa?

154410-R7GLi.jpgCoś jeszcze jest istotne? Na co zwrócić uwagę? Może jakiś konkretny model jest już warty uwagi?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
7 Komentarzy
Hierarchia przerzutek mocno uproszczona a do amortyzatorów wydaje mi sie niepelna
Kup górski. Ja kupiłem crossa i trochę żałuję - bo chciabym i pozapierniczać na szosie i pośmigać po lesie, a na crossie nie mogę ani tego ani tego
A jeśli upierasz się przy crossie, to Kands Maestro na allegro albo Lazaro, Scud czy tam Spartacus, to są rowery polskiego producenta bez fejmu, ale z bardzo fajnymi podzespołami.
kands maestro lub lazaro integral v3.
Mam dwa lazaro w domu od trzech lat i jak najbardziej polecam.
whst24/04/2019 19:29

Kup górski. Ja kupiłem crossa i trochę żałuję - bo chciabym i pozap …Kup górski. Ja kupiłem crossa i trochę żałuję - bo chciabym i pozapierniczać na szosie i pośmigać po lesie, a na crossie nie mogę ani tego ani tego


A dlaczego nie możesz na szosie pozapierniczać crossem i lepszy jest w tym górski? Cross ma trochę inne proporcje ramy w stosunku do MTB, i w praktyce, co prawda na dużo starszych rowerach sprawdzane, bardziej leży mi jazda na crossie. Testy i tak spróbuję przeprowadzić na nowych egzemplarzach, ale w nich taki mostek kierownicy np. jest stałej długości, i jak już to mogę tylko ustawić wysokość kierownicy i siodełka.
Obecnie upatrzyłem sobie Kands Maestro właśnie, i Vellberg Explorer 3.1 Alivio.
SZOPENRAPU3 g, 46 min

Obecnie upatrzyłem sobie Kands Maestro właśnie, i Vellberg Explorer 3.1 Al …Obecnie upatrzyłem sobie Kands Maestro właśnie, i Vellberg Explorer 3.1 Alivio.


Przeglądnij "Polski" produkt firmy NorthTec.
Tak jak napisał ktoś wyzej- kup rower mtb ale koło 29cali. Zawsze bedziesz mógł wstawic opone 28 na szybką jazdę ale tez władujesz 29 o srednicy np 2.2 do zapieprzania po bezdrozach. Przy crossie grubej opony nie wstawisz wiec pozostają tylko cieniasy do 1.8 cala (?) no i ograniczona moim zdaniem oferta na amortyzatory.
Edytowane przez: "guesswhat.makowski" kwi 27. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst